Empatik Bir Kişiyle Asla Uğraşmamanızın 9 Nedeni

Empatik insanlar genellikle vücut dilini profesyonel olarak okuyabilir ve zaman zaman birinin aklını okuyabilirler. Daha açık olmak gerekirse, empatik insanlar başkalarının yüzlerine bakıp onların yalan söyleyip söylemediklerini anlayabilirler.

Belli bir grup insanın empatik insanlarla daha yakın etkileşime girmemesi için başka nedenler de vardır. Bu yazıda empatik bir kişiyle neden uğraşmamamız gerektiğine bakacağız.

1.Yalan Söylediğinizi Çok Kısa Bir Sürede Anlayabilirler

Empatik insanlar, söylendiği anda yalanı tespit etme konusunda doğuştan gelen bir yeteneğe sahiptir. Yalan söyleme eğiliminiz varsa, hatta beyaz yalanlar söylüyorsanız bile, lütfen empatik insanlarla ilişkilerden uzak durun.

2.Kıskanç Birini Anında Tespit Edebilirler

Kıskançlığınızı gizlemeye çalışıyorsanız, empatik bir kişi bunu anlayacaktır. Dahası, size nazik davranacaklar ve sizin içinizdeki olan kıskançlığı tespit ettiklerini belli etmeyecekler, böylece arkadaşlığınız saçma ve boş olacak.

3.Başkalarına Karşı Oyun Oynamayı Asla Bilmezler

Duygularınızı ve düşüncelerinizi görebildikleri için empatik bir insanı yanlış yönlendirmek neredeyse imkansızdır. Onları aldatmak için en ufak bir girişimde bile bulunursanız bunu bilecekler, bu yüzden yalanı ortaya çıkarmaya odaklanacaklardır.

4.Nefreti Kolayca Tespit Edebilirler

Nefret, en güçlü olumsuz duyguların arasındadır, empatik insanlar bunu önlemek istiyorlarsa, hissedebilmeleri gerekir. Empatik insanlar nefreti yaşamak istemiyorlar. Bu da, yanınızda empatik bir kişi varken nefretinizi gizlemenizin çok zor olacağı anlamına gelir.

5.Önyargıları Kolayca Tespit Edebilirler

Bir nefret biçimi olarak, önyargı empatik insanlar tarafından kolayca algılanır. Önyargılı insanlar bazen böyle davrandıklarının farkına varmazlar, bu nedenle tanıdığınız empatik bir kişinin sizden uzaklaştığını görürseniz, muhtemelen söylediğiniz bir şeyi veya inandığınız şeyi sorgulamanız gerekir.

6.Diğer İnsanların Hüzünlü Olduklarını Hemen Hissedebilirler

Empatik insanlar her zaman birinin içindeki üzüntüyü hissedebilir. Bu insanlar, kabul etmeseniz bile size yardım ve destek sağlayacaklardır.

7.Dalkavukluğu Kolayca Tespit Ederler

Dürüst biriyseniz, empatik bir kişiden yardım almak ya da kabul etmek için iltifat kullanmanıza gerek yoktur. Ancak, bunu denerseniz, sonsuza dek saygılarını ve dostluklarını kaybetmeye hazır olun.

8.Diğer İnsanların Attıkları Yanlış Adımları Kolayca Hissedebilirler

Empatik kişiler, başkalarını doğru yola yönlendirmeye yardımcı olabilir, onlara mutlu ve başarılı olma şansı sağlayabilir.

Your Page Title

9.Başkalarının Karakter Özelliklerini Hissedebilirler

Gerçekten kendiniz olmadığınızı ve onunla yaşadığınızı biliyorsanız, empatik bir kişi muhtemelen varlığınızı takdir etmeyecektir. Öte yandan, gerçek özelliklerinizin ve kişiliğinizin farkında değilseniz, empatik kişi muhtemelen bir yardım eli uzatacak ve size talimatlar vermeye çalışacaktır.