Gelişmiş Empati Tehlikeli Olabilir

Her madalyonun iki yüzü vardır. Dünyamızdaki her şey ikilidir. Empati, yeterince geliştiğinde bir kişi için psikolojik ve enerjik olarak tehlikeli olabilir.

Empatinin ne olduğu hakkında konuşmak için şefkatin ne olduğunu anlamanız gerekir. Her birimiz, başka bir kişinin neşesi veya üzüntüsünü hissederek, hayatta böyle anlar yaşadık. Empati, sadece bir kişinin ne kadar kötü olduğunu hayal etme yeteneği değil, aynı zamanda onu bilinçsizce deneyimleme becerisidir. Bu gerçek bir hediye, ancak daha önce de belirtildiği gibi, bu madalyonun iki yüzü var.

Psikolojide Empati

Orta düzeyde empati, diğer insanlar hakkında daha iyi hissetmemize yardımcı olur ve bu da hepimiz için faydalı olabilir. Kiminle iletişim kurmanın sizin için en keyifli olacağını bir düşünün.

Empatlar iyi arkadaşlar, iş arkadaşları ve hislerinizi paylaşabileceğiniz iyi kişiliklerdir. Karakterlerine bağlı olarak, size yardımcı olabilirler, çünkü eğer bir kişi duyarlıysa ve dünyayı sizin gördüğünüz gibi görürse, o zaman herhangi bir talihsizlikten birlikte kurtulabilirsiniz.

Dünyanın en iyi psikologları harika empatlardır. Bu insanlar bu hediyeyi ya kendi içlerinde geliştirdiler ya da doğumda aldılar. Psikolojik sorunları iyileştirmenin anahtarı, doktorun dünyayı sizin gördüğünüz gibi görme yeteneğidir. Empatlar kolayca arkadaş edinebilir çünkü insanlar zor durumlarda anlaşılmaktan her zaman memnun olurlar.

Ezoterizmde Empati

Güçlü empatinin durugörü ile eşdeğer olduğu söylenir. Ezoterizm bilimi açısından empati, durugörü armağanını bilmenin ve almanın ana anahtarı değil, koşullarından biridir.

Gerçek şu ki, dünya, durugörülerin diğer insanlardan daha iyi hissettiği ince enerji dizileriyle doludur. Üzgün ​​veya çaresiz insanların etrafında, bu tür dalgalar aurayı dönüştüren alışılmadık titreşimler yaratır. Empatlar da bu değişiklikleri hissediyor. Enerji seviyesinde bu tam olarak şu şekilde açıklanabilir. Sanki alıcı sizmişsiniz ve diğer kişi kaynakmış gibi kabul etmeyin. Bu fizik kanunlarına göre değil, hiç kimsenin tam olarak çalışamayacağı kanunlara göre işliyor.

Empati bir durugörü yöntemidir, ancak, tüm empatlar durugörü yeteneğine sahip olamaz, ancak diğer yandan, tüm sihirbazların ve psişiklerin neredeyse yüzde yüzü mükemmel empatlardır. Bir kişinin iç dünyasını görme ve hissetme konusunda oldukça gelişmiş bir yetenek daha fazla bir şeye dönüşebilir, ancak bunun için özel bir iradeye ve büyük bir arzunun yanı sıra sorunlarla yüzleşme isteğine sahip olmanız gerekir. Yeni başlayan empatinin savunma mekanizmaları çok zayıftır: gerekli mesafeyi alamaz ve bir başkasının ruh hali kendisinin yerini alır ve başka bir kişinin acısı muazzam ıstırap getirir. Bu duygu, depresyon, uykusuzluk veya sık sık görülen kabuslarda ani dalgalanmalarla doludur.

Empati Nasıl Geliştirilir

– Daha fazla meditasyon yapın, çünkü etrafınızdaki dünyanın bilgisi kişinin kendi bilgisiyle başlar.

– Sezginizle çalışmayı öğrenin. Empati onu geliştirebilir ve tersine, sezgi, empatinin gelişmesine yardımcı olur.

– Duyguları net ve okunması kolay olduğundan küçük çocuklarla ve hayvanlarla daha fazla zaman geçirin.

– Empatinizin ne kadar gelişmiş olduğunu öğrenmenin etkili bir yolu da var. Bunu yapmak için, hüzünlü filmlere veya kitaplara ve gerçek insanların hikayelerine nasıl tepki verdiğinizi hatırlayın. Böyle bir hikaye sizde belirli duyguları uyandırmalıdır. Ruh haliniz kötüleşiyorsa, o zaman iyi bir empatsınız demektir.

Your Page Title

Böyle bir yeteneğe ihtiyacınız olup olmadığına kendiniz karar vermeye çalışın, çünkü bazen yalnız yaşamak ve diğer insanlarda olumsuz bir şey görmemek daha iyidir. Her halükarda enerjinizi artırın ve ruh halinizin geleceğinize yansıdığını unutmayın, çünkü düşünceler önemlidir.