Reenkarnasyon Belirtileri: Geçmiş Yaşamlarımızın Anahtarı Hücresel Hafıza mı?

Reenkarnasyona inanıyor musunuz?

Daha önce bir hayat yaşamış gibi hissediyor musunuz?

Önceki hayatınızın bölümlerini hatırlıyor musunuz?

Geçmiş yaşam belirtileri mi arıyorsunuz?

Hücrelerimizde depolanan ve belirli uyaranlara bağlı olarak tekrarlanan belirli anılar vardır. Hücresel hafıza ve reenkarnasyon kavramı birkaç yıldır ilgi görüyor ve sonunda kendi geçmiş yaşamlarımız hakkında nasıl öğrenebileceğimize biraz ışık tutabilir. Ama bunların hepsi sadece sizin hayal gücünüz mü yoksa nasıl hissettiğinizin bilimsel bir temeli var mı?

Reenkarnasyon Nedir?

Reenkarnasyon, bir kişinin veya bir hayvanın biyolojik ölümünden sonra ruhun göç ettiğini ve geçmiş yaşamlarının eylemlerinin ahlaki niteliğine dayalı olarak yeni bir bedende hayvan veya insan olarak yeniden doğduğunu öne süren felsefi veya manevi bir kavramdır. Kavram, Hinduizm ve Budizm’in yanı sıra antik Yunan felsefesi ve Kelt Druidlerinde yaygın olarak inanılmaktadır. Reenkarnasyon, Kuzey Amerika, Avustralya, Batı Afrika, Sibirya vs.’deki çeşitli kabile kültürlerinde de yaygındır. Yeniden doğuşun gerçek olduğu kabul edilirse, o zaman hepimiz sonsuz bilgiye sahibiz ve doğru teknikleri kullanarak geçmiş yaşamlarımızdan tüm anılarımızı hatırlayabiliriz. Nasıl arayacağınızı biliyorsanız, geçmiş yaşamın belirtilerini kolayca bulabilirsiniz.


Reenkarnasyon Gerçek Mi?

Reenkarnasyon etrafımızdaki her yerdedir. Doğanın döngülerine bir bakın: güneşin, ayın dünyanın, gündüzün ve gecenin reenkarnasyonu, ölmek üzere olan bir ağacın tohumlarından filizlenen yeni bir bitkinin doğuşu.

Enerjinin yeniden doğuşu, çeşitli biçimlerde çevremizde sürekli olarak gerçekleşmektedir. Etrafınıza bakın. Değişim, dönüşüm, büyüme ve evrim, yaşamın ve doğanın özüdür. Benzer şekilde ruh da reenkarnasyon ve yeniden doğuş yoluyla gelişir ve olgunlaşır.

“Yeni bir ruh” olmadığı için hepimizin geçmiş bir hayatı olduğuna dair bir inanç var. Ruh asla ölemez ve yok olan sadece fiziksel bedendir. Milyonlarca yıldır farklı formlarda reenkarne oluyoruz. İnanması zor olsa da, reenkarnasyon lehine bazı kanıtlar olabilir.


Reenkarnasyon Bilimsel Bir Gerçek Mi?

Reenkarnasyon için bilimsel kanıt bulmak kesinlikle zor olabilir. Bununla birlikte, insanların geçmiş yaşam regresyon terapisi yoluyla önceki yaşamlarını doğru bir şekilde hatırladıkları birkaç belgelenmiş vaka, gerçek hikayeler ve meşru kanıtlar vardır.

Geçmiş yaşamların anıları genellikle 5 yaşın altındaki çocuklar tarafından deneyimlenir ve 7 yaşında kaybolmaya başlar. Ancak, birçok durumda, gençler ve yetişkinler güçlü anılara sahiptir ve geçmiş yaşamlarıyla ilgili gerçek yerlere karşılık gelen canlı ayrıntıları hatırlamışlardır.

Reenkarnasyon üzerine çalışan birçok araştırmacı, geçmiş yaşamlardan alınan hatıraların ve verilerin aslında hücrelerimizde ve DNA’mızda depolanabileceğine inanıyor. Hücrelerin herhangi bir “beyni” olmamasına rağmen, biyokimyacılar sürekli olarak hücrelerin hafızaya sahip olma eğilimini ortaya çıkaran yeni çalışmalar yürütüyorlar. Alıcıların, nakli aldıktan sonra donörle yakından benzer veya neredeyse doğru olan yeni alışkanlıklar, kişilik özellikleri veya hatıralar geliştirdiği bildirildiği organ nakilleri için halihazırda anekdot niteliğinde kanıtlar mevcuttur. Peki hücresel hafıza önceki yaşamlarımızdan anıları saklayabilir mi? Birçoğu cevabın EVET olduğuna inanıyor. DNA’mız fiziksel depolama ortamı iken beynimiz fiziksel bir işleme cihazıdır.


Hücresel Bellek Nedir?

Spekülatif hücresel hafıza teorisi, anıların, kişilik özelliklerinin, zevklerin, alışkanlıkların ve geçmişin beyin dışında organlarımız gibi insan vücut hücrelerinde depolanabileceğini belirtmektedir. Bu anılar, beyin hücrelerinden veya genetik kodlardan bağımsız olarak saklanabilir. Bu nedenle hücrelerimiz, doğru uyaran verildiğinde anıları ve deneyimleri hatırlama yeteneğine sahiptir. Hücresel hafıza, bilinçaltı zihnimizi ciddi şekilde etkileyebilir. Ayrıca tepkilerimizi, ihtiyaçlarımızı ve arzularımızı da etkiler.

İnsan vücudu sürekli yenilenen milyarlarca hücreden oluşur. Her hücrenin bir hafızası vardır ve bilinçli zihinlerimiz farkında olmasa bile, sadece şimdiki hayatımızdan değil, geçmiş yaşamlarımızdan da hatıralara gerçek yollarla yanıt verir. Bu tür anılara, bilinçaltında derinden kök salmış geçmiş yaşam regresyon terapisi yoluyla erişebilir ve tam olarak anlayamayacağımız çeşitli fobiler ve hastalıklardan kurtulabiliriz.


Hücresel Bellek Nasıl Çalışır?

Hücrelerimizin, vücudumuzun genel tasarımının planı olarak kabul edilen DNA’dan oluştuğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir. DNA ayrıca ruhsal, zihinsel ve duygusal durumlarımızın ana tasarımına sahiptir. Dolayısıyla hücreleriniz bugüne kadar kim olduğunuzla ilgili tüm bilgileri içerir ve buna geçmiş yaşamınız da dahildir. Bu nedenle hücresel hafıza olarak bilinir. Hayatımızda çeşitli şekillerde olgunlaştıkça, geliştikçe ve büyüdükçe vücudumuzdaki hücreler sürekli olarak verileri günceller. Hatta genetik mirasımızdan elde edilen atalarımızın birleşik yaşam deneyimlerinden elde edilen tüm bilgileri içerirler. Yaşanmış olan her şey hücrelerimize programlanmıştır.

İlk olarak Dr. Wilder Penfield tarafından keşfedilen hücresel hafıza, şüphecilerin payına düşeni alıyor. Bununla birlikte, hücresel hafızanın insanları nasıl etkilediğine dair kanıt sağlayan birkaç belgelenmiş vaka vardır. Harvard Tıp Okulu’nun 2009 tarihli bir raporuna göre, hücresel hafıza ‘geçici bir uyarana sürekli bir hücresel yanıt’ olarak tanımlanır. Bu, hücrelerin belirli bir uyarana maruz kaldıklarında belirli bir şekilde tepki verdiği anlamına gelir. Aynı zamanda, belirli bir uyarana tekrar tekrar verildiğinde hücrelerin aynı şekilde tepki verdiği de bulundu. Hücrelerimiz bölünür ve yenilenirken, ister kendi vücudumuzdan ister başkasından olsun, geçmişten gelen bilgileri hatırlamaya başlar.


Hücresel Hafıza Bizi Nasıl Etkileyebilir?

Gerçek hayattaki organ nakli vakaları, hücresel anıların bizi ve yaşamlarımızı nasıl etkilediğini anlamanın belki de en iyi yoludur. En popüler ve yaygın olarak incelenen vakalardan biri Claire Sylvia’dır. Aniden daha önce hiç olmadığı kadar canı hamburger ve bira çekmeye başlayan bir kalp ve akciğer nakli alıcısıydı. Sonunda, donörünün hamburger ve biradan çok hoşlanan bir genç olduğu anlaşıldı. Bir başka inandırıcı gerçek yaşam vakası, kalp nakli yapılan 8 yaşındaki bir kız çocuğudur. Bağışçısı, öldürülen 10 yaşında bir kızdı. Nakilden sonra 8 yaşındaki kız, kendisini öldürmeye çalışan bir adam hakkında canlı kabuslar görmeye başladı. Polis davayı araştırdıktan ve alıcıyla konuştuktan sonra, 8 yaşındaki kızın tarif ettiği fiziksel görünüme dayanan katil bulundu.

Arizona Üniversitesi’nde yazar, psikolog ve profesör olan Gary Schwartz, organ nakli alıcılarının genellikle bağışçılarının özelliklerini miras aldıklarına inanıyor. Organ, alıcıya yerleştirildiğinde, organda depolanan bilgi ve enerjinin alıcıya iletildiğine inanıyor. Teori, birbirine bağlı hücrelere sahip herhangi bir organ için geçerlidir. Böbrekler, karaciğer ve hatta kaslar bile olabilir.

Hücresel belleğin nasıl çalıştığına dair gerçek bir bilimsel kanıt olmamasına rağmen, beyin ve vücudumuzdaki organlar arasındaki etkileşimleri anlamak için bugünden itibaren kapsamlı araştırmalar yapılmaktadır. Ve bu, geçmiş yaşamın belirtilerini bulmanın anahtarı olabilir.


Neden Geçmiş Yaşamlarımızı Hatırlamıyoruz?

Hiç déjà vu yaşadınız mı? Bu, bu anı zaten yaşamış gibi hissetmemizi sağlayan sezgisel bir duygu ve benzersiz bir duygusal deneyimdir.

Gerçekte olmasa da daha önce karşılaştığımız bir deneyimin, yerin veya kişinin anısının bir anısı. Olumlu ya da olumsuz bir anı hatırlamanıza neden olsa da, deneyimi açıklayamazsınız.

Geçmiş yaşamımızı hatırlamak, sağladığı cevaplardan daha fazla soruyu gündeme getiren benzer bir deneyimdir. Çoğu insan geçmiş yaşamlarını çok canlı hatırlıyor gibi görünüyor, bazıları önceki yaşamlarından yalnızca kıvılcımlara sahip olma eğilimindeyken, çoğumuz tüm hayatımızı geçmiş yaşamları hatırlamadan veya reenkarne olduğumuzu hissetmeden yaşıyoruz.

Hücresel hafıza, doğum lekeleri ve tekrarlayan kabuslar aracılığıyla geçmiş yaşamlarımızı hatırlatabilir. Rüyalar genellikle bize geçmiş yaşamlarımızdan üzücü olayları hatırlatabilecek hücre anılarından kaynaklanabilir.

Bilinçaltımız birkaç bastırılmış hatıradan oluştuğu için, bunlar genellikle uzun süre hareketsiz kaldıktan sonra farklı şekillerde ortaya çıkar. Önceki yaşamlarımızdan duygusal sorunlarımızı, acılarımızı ve korkularımızı tanıyıp yüzleşmedikçe, bu tür anılar bizi uzun süre rahatsız etmeye devam edecektir.


Geçmiş Yaşamınız Hakkında Nasıl Bilgi Sahibi Olabilirsiniz?

Zihnimiz, bedenimiz ve ruhumuz genellikle önceki yaşamlarımız hakkında ince ipuçları verir.

Bu 7 geçmiş yaşam belirtisi, önceki yaşamınızda kim olduğunuz ve neden yeniden doğduğunuz hakkında size ipuçları verebilir.


1.Doğum Lekeleri

Bu, geçmiş yaşamınızın ana fiziksel belirtilerinden biridir. Çoğumuzun bir veya birden fazla doğum lekesi vardır. Bunları genellikle alakasız ve önemsiz olarak görsek de, bunlar geçmiş yaşamlarımızdan gerçekleri ortaya çıkarmanın sırrını saklıyor olabilir. Reenkarnasyon üzerine çalışan uzmanlar, bu işaretlerin yeniden doğuşun fiziksel kanıtı olabileceğini iddia ediyor. Daha önce yaşayan insanlarda benzer kalıpları ve işaretleri ortaya çıkaran birkaç belgelenmiş vaka var.

Doğum lekeleri reenkarnasyonla 2 ana şekilde ilişkilendirilebilir. Örneğin, ölümünüze neden olan ölümcül bir yara gibi, önceki bir yaşamdan bir yaralanma belirtisi olabilirler. Doğum lekeniz kahverengi veya pembe ise, muhtemelen geçmiş yaşamınızda yaralandığınız bölge orasıdır. Başka bir fikir, doğum lekelerinin bir hayattan diğerine geçebileceğini iddia ediyor. Geçmişteki varlığınız olabilecek diğer bireylerde benzer işaretleri belirlemenize yardımcı olabilir.


2.Tuhaf Anılar

Olağandışı ve tuhaf anılar, geçmiş yaşamların belki de en yaygın belirtisidir. Bu tanıdık olmayan ve ayrıntılı anılar, en tuhaf zamanlarda ortaya çıkma eğilimindedir. Çocukluğunuzdan hatırladığınız gerçekte hiç yaşanmamış bazı anılarınız olabilir. Ayrıca daha önce hiç gitmediğiniz yerleri hatırlayabilir ve şimdiki hayatınızda hiç tanışmadığınız insanları hatırlayabilirsiniz.

Bunların sahte hatıralar olma ihtimali de var. Ancak bunların geçmiş yaşamınızla ilgili olup olmadığını bilmek istiyorsanız, biraz araştırma yapabilir ve gerçekte var olup olmadıklarını, örneğin belirli yerleri, insanları veya hatırladığınız diğer ayrıntıları öğrenebilirsiniz.


3. Deja Vu

Daha önce de belirtildiği gibi, deja vu genellikle geçmiş yaşamlarımızın bir göstergesi olabilir. Ne zaman bir deja vu hissetseniz, bunu önceki yaşamınızda nasıl yaşadığınıza dair bir ipucu olarak düşünün. Bu anlam genellikle belirsiz ve geçici olduğundan, çoğunlukla ondan somut bir bilgi toplayamıyoruz. Ve bu nedenle oldukça sinir bozucu olabilir.

Deja vu bir dizi faktör tarafından tetiklenebilir. Bu faktörleri ve tetikleyicileri net bir şekilde anlamak, sonunda geçmiş yaşamınızdan daha fazla anı ve ayrıntıyı keşfetmenize ve hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden bir dahaki sefere deja vu hissettiğinizde, mesajı okumaya çalışın ve zihninizi açık tuttuğunuzdan emin olun.


4.Tekrarlayan Kabuslar

Geçmiş yaşamlarımızdan hatıralar genellikle rüyalarımızda ortaya çıkma ve bilinçaltı hatıralarımızda bastırıldıkları için tekrarlayan kabuslar şeklini alma eğilimindedir.

Sürekli aynı tip kabuslar görüyorsanız ve bu rüyaları uzun süre canlı bir şekilde hatırlıyorsanız, bu geçmiş yaşamın bir işareti olabilir. Bu kabuslar genellikle önceki yaşamınızdaki bir tür travmatik deneyimi hatırlar. Gerçek hayatta hiç tanımadığınız insanlarla ilgili rüyalar görebilir veya ölüm ya da kayıpla ilgili kabuslar görebilirsiniz.

Buradaki anahtar, hayatınızı önceki bir varoluştan anlamak için ayrıntılara odaklanmaktır. Uyandıktan sonra hatırlayabildiğiniz her şeyi yazın ve toplayabildiğiniz ayrıntılar hakkında biraz araştırma yapın. Bu, reenkarne olmadan önce nerede yaşadığınızı veya ne yaptığınızı anlamanıza yardımcı olacaktır.


5.Fobiler ve Korkular

Fobileriniz ve korkularınız, geçmiş yaşamınızla ilgili ayrıntıları ortaya çıkarmanın anahtarı olabilir. Beklenmedik bir kaynak olsa da, bizi rahatsız eden şey geçmiş yaşamlardan gelen olumsuz ve travmatik deneyimlerle bağlantılı olabilir. Ancak bunlar genellikle örümcek, yılan, köpek balığı, yükseklik vb. korkusu gibi yaygın fobileri içermez.

Fobiniz son derece spesifik ve son derece mantıksızsa, geçmiş yaşamınızla bağlantılı olabilir. Belirli bir sayı, bir nesne, bir şekil olabilir veya araba kullanmak (bir araba kazasında öldüyseniz) veya su (boğulduysanız) gibi nasıl öldüğünüzle ilgili olabilir.


6. Açıklanamayan Ağrı

İlk olarak, açıklanamayan bir ağrı yaşıyorsanız, derhal bir tıp uzmanından yardım almalısınız. Doktorunuz, yaşadığınız belirli bir ağrının kesin nedenini tam olarak belirleyemezse, rahatsızlığınızın önceki yaşamınızdaki deneyimlerle ilgili olma olasılığı yüksektir.

Çoğu durumda yaşanan en yaygın ağrı türü, geçmiş yaşamınızda sürdürmüş olabileceğiniz bir yaralanma veya yara ile ilgili belirli bir yerde belirli bir ağrıdır. Bu bilgiyi kullanın ve önceki yaşamın diğer belirtilerinden toplayabileceğiniz diğer verilerle ilişkilendirin, böylece daha net ve ayrıntılı bir resim elde edebilirsiniz.


7.Yaşlı Ruhlar

Kendinizi gerçek yaşınızdan daha yaşlı hissediyorsanız, daha önce birçok hayat yaşamış olabilirsiniz. Bazı insanlar yaşlı ruhlarla doğarlar ve Ruh Çağı teorisine göre reenkarne oldukları kabul edilir.

Kavram, ruhlarımızın doğumdan doğuma, bebek bir ruhtan uyanmış bir ruha olgunlaştığını, ilerlediğini ve geliştiğini iddia eder. Bu teoriye göre, duygusal enerjiniz sadece birkaç kez reenkarne olmuşsa, çocuksu ve ilkel özelliklere sahip olacaksınız. Öte yandan, ruhunuz dünyada birkaç kez reenkarne olmuşsa, yaşınızdan daha yaşlı hissedeceksiniz. Yaşınız ne olursa olsun bilge ve olgun özelliklere sahip olacaksınız.


Daha Önce Yaşadınız Mı?

Geçmiş bir hayat yaşayıp yaşamadığınız çeşitli faktörler tarafından belirlenebilir. Ama hepsinden önemlisi, içgüdülerinize güvenmeniz gerekecek. Gerçek şu ki reenkarnasyon kafa karıştırıcı, garip ve gizemli bir konudur.

Geçmiş yaşamlara ve reenkarnasyona inanıyorsanız, bu işaretler size bildiğinizden daha fazlasını söyleyebilir.

Ancak yukarıda bahsedilen reenkarnasyon belirtileri, psikolojik ve tıbbi açıklamalarla kolaylıkla anlatılabilir. Bu nedenle, bu işaretlerden herhangi birini veya tümünü yaşamış olsanız bile, mutlaka geçmiş bir yaşamınız olduğu anlamına gelmez.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bu fenomenler, deneyimlediğiniz veya doğru olduğuna inandığınız şey hakkında bir fikir edinmeniz için sadece bir başlangıç ​​noktasıdır. Geçmiş yaşam deneyimlerinizi öğrenmenin en iyi yolu, lisanslı bir terapist tarafından yürütülen geçmiş yaşam regresyon terapisine gitmektir.