Bilinçaltınızın Gücüyle Gerçekliği Bükmek

Muhtemelen beynin işleyişinin çoğunun bilinçaltında gerçekleştiğini zaten biliyorsunuzdur. Bu gizemli parçanız sezgilerinizden ve rüyalarınızdan sorumludur ve sürekli olarak bilinçli zihninizin anlayamadığı şekillerde çalışır.

Ancak, bilinçaltınızın gerçek gücünden faydalanabilirseniz, kendinizi yeni bir başarı, mutluluk ve kendini tanıma dünyasına açarsınız. Çoğu insan bunu nasıl yapacağını bilmiyor, ancak hayatlarını önemli ölçüde iyileştiren ve ilerlemelerine yardımcı olan becerilere sahip olanlar var.

Bu kılavuzda, bilinçaltınızla gerçekliği bükmeye bakacağız. İlk olarak, zihnin bu bölümünün nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacağım ve bilinçaltının gücünü nasıl harekete geçireceğinizi öğrenmenin faydalarını ana hatlarıyla belirteceğim. Ardından, bugün kullanmaya başlayabileceğiniz bir dizi teknikle zihninizi nasıl yeniden programlayacağınızı keşfetmeye devam edeceğiz.

Zihin Gücünü Asla Küçümseme

Genellikle zihnin gücünü hafife alırız ve bu bizi tam potansiyelimize ulaşmaktan alıkoyabilir. Genellikle zihnin sınırlarının Batı tıbbından öğrendiklerimizle sınırlandığına inanmaya koşullanırız.

Örneğin, nüfusun büyük çoğunluğu gerçekliği zihnimizle bükemeyeceğimize inanıyor. Bununla birlikte, Çekim Yasası gibi diğer bilgiler bize zihin kontrol gücü geliştirebileceğimizi ve dünyanın bize nasıl tepki vereceğini şekillendirmede önemli bir rol oynayabileceğimizi söyler.

Bilinçaltının gücüyle ilgili teoriler eski zamanlardan beri var olmuştur, ancak çoğu zaman Batı inanç sistemleri lehine reddedilir. Buna rağmen, bilinçaltı psikolojisinin güçlendirici ve faydalı olduğuna inanmak için kanıtlar var.

Peki, gerçekliği bükme yeteneğinden yararlandığımızda bilinçaltı zihin tam olarak ne yapabilir?

Bilinçaltı Zihninizi Kullanmanın Faydaları

Bilinçaltı zihninizi kullanmanın faydaları inanılmaz. Birçoğu, öz farkındalığınızı ve amaç duygunuzu artıran genel kapasitenizi geliştirir.

Örneğin, daha yüksek düzeyde yaratıcılığın tadını çıkarırsınız. Dikkatiniz dağılmadan odaklanabilir ve daha önce görüş alanınızda olmayan düşüncelere, duygulara ve fikirlere erişebilirsiniz. Problem çözme becerileriniz de gelişir – zihniniz daha keskin hale gelir, daha hızlı çalışır ve aralarından seçim yapabileceğiniz daha geniş bir çözüm yelpazesi üretir.

Sınırlayıcı inançları aşmak için yeni bir yeteneğiniz var. Onlar tarafından kontrol edilmek yerine, sizi tüm potansiyelinizi gerçekleştirmekten alıkoyan inançlara erişebilir ve onları uyarlayabilirsiniz.

Kendi düşünceleriniz üzerindeki bu güç, kilo verme gibi hedeflere ulaşmanıza da yardımcı olur. Sizi yiyeceklerle sağlıksız bir ilişkiye hapseden eski düşünce kalıplarını değiştirebilir, daha hızlı bir şekilde daha fazla kilo verebilirsiniz.

Hayat aynı zamanda bilinçaltına dokunarak bir mutluluk ve amaç duygusu yaratabildiğinizde daha anlamlı hale gelir. Gerçek tutkularınızı ve değerlerinizi giderek daha fazla tanımlayabiliyorsunuz ve onlara göre yaşamak daha kolay hale geliyor.

Son olarak, artan öz-bilgiye sahip olmanın ve düşüncelerinizi kontrol etmenin sağladığı faydalar vardır. Bilinçaltının gücünden yararlanmak doğal olarak kendinizi daha güvende hissetmenizi sağlar, büyük planlar yapmanıza ve bunları takip etmenize yardımcı olur.

Ek olarak, yukarıdakilerin tümü gelişmiş fiziksel ve zihinsel sağlığa katkıda bulunur. Bilinçaltı zihninize erişip orada rahatlamayı aşıladığınızda, daha derin ve daha uzun süreli bir sakinlik duygusu yaşarsınız.

Ne isterseniz, düşüncenizi en derin düzeyde yeniden şekillendirebilirsiniz ve düşüncenizdeki bu değişiklikler hayatınıza neleri çektiğinizi etkileyecektir. Örneğin, zihninizi başarı için veya zenginlik için yeniden programlayabilirsiniz.

Bilinçaltınızın Gücünün Kilidini Açmak

Bilinçaltının gücünün kilidini açmak, kullanılmayan potansiyelinize erişmenin anahtarıdır. Örneğin, şunları geliştirebilirsiniz:

– Kendinizi içten dışa iyileştirme yeteneği – neyin yanlış olduğunu daha kolay sezebilir ve hem beden hem de zihin üzerinde etki uygulayabilirsiniz.

– Başkaları için daha büyük bir empati ve anlayış duygusu – duygularını hissederek başkalarını daha doğru bir şekilde okuyabilirsiniz.

– Daha fazla ayrıntıyla geliştirilmiş hafıza – hatırladıklarınız üzerinde daha fazla etkiye sahipsiniz ve unuttuğunuzu düşündüğünüz uzak geçmişten ayrıntılara dokunabilirsiniz.

– Yaşam çözümlerine süper kolay erişim – gelişmiş problem çözme becerileriniz ve daha net amaç anlayışınızla, çözümleri ve bunları nasıl uygulayacağınızı hemen fark edersiniz.

– Hiç hayal etmediğiniz yaratıcı yetenekler – incelikle bilenmiş sezgisel yetenekleriniz ve hayal gücünüze daha iyi erişim, daha cesur ve daha yenilikçi olmanızı sağlar.

– Önemli ölçüde geliştirilmiş öğrenme yetenekleri — neye odaklanacağınızı seçmekte özgürsünüz ve becerileri çok hızlı bir şekilde kazanabilirsiniz.

– Korkuların kökenini anlama ve tanıma * fobiler – bilinçaltında gömülü olan fobilerin orijinal nedenlerini keşfedebilir ve üzerinde düşünebilirsiniz.

– Gelişmiş düşünce netliği — kendi duygularınız, arzularınız ve motivasyonlarınız dahil her şey size daha anlamlı gelir.

Zihninizi Nasıl Yeniden Programlayabilir ve Bilinçaltı Gücünüzü Nasıl Güçlendirebilirsiniz?

Artık bilinçaltının gücüyle ilgili faydalar hakkında iyi bir fikre sahip olduğunuza göre, zihin programlama hakkında ve özellikle bilinçaltı zihninizi nasıl yeniden programlayacağınız hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlayabilirsiniz. Size çeşitli egzersizler ve güçlü zihin kontrol teknikleri konusunda rehberlik edeceğiz ve üç özel güç türünden nasıl yararlanabileceğinizi açıklayacağız.

Bilinçaltı zihin iyi korunur, bu nedenle gücüne gerçekten eriştiğinizi hissetmeniz için birkaç deneme yapmanız gerekebilir. Bu kılavuzdaki tüm tekniklerde en önemli şey, onlara açıklık ve merakla yaklaşmanızdır.

Bilinçaltı Zihin Egzersizleri

Zihin gücü tekniklerini öğrenirken, zihninizi hazırlamak için zaman ayırarak başlamak çok önemlidir. Endişeli, dikkati dağılmış veya meşgul olduğumuzda bilinçaltı zihnimizin potansiyeline erişmek en zorudur. Bu nedenle, herhangi bir egzersizi denemeden önce, sizi rahatlatan bir şey yaptığınızdan emin olun.

Bu derin bir nefes alma egzersizi olabilir, rahatlatıcı bir müzik parçası dinleyebilir, sıcak bir banyo yapabilir veya sessiz bir yerde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Sizi sakin bir duruma sokması ve uyguladığınız tekniğe odaklanmanıza yardımcı olması koşuluyla, ne yaptığınız önemli değil.

Buna bağlı olarak, dış dikkat dağıtıcılardan da uzak durduğunuzdan emin olun. Telefonunuzu kapatın, sessiz bir yer seçin ve rahatsız edilme olasılığınız olmayan bir gün seçin. Bilinçaltı egzersizleri çok fazla konsantrasyon gerektirir ve pratik kaygılar ortaya çıktığında bilinçli zihin hızla hakim olmaya başlar.

Günün saati de önemli olabilir. Birçok insan, gece geç saatlerde veya sabah erken saatlerde bilinçaltının gücünü ayarlamanın ve kullanmanın en kolay yolunu bulur. Yatmadan önce, genellikle rahatlarsınız ve günlük endişelerle daha az ilgilenirsiniz.

Hangisinin daha etkili olduğunu görmek için günün her iki saatini de denemek isteyebilirsiniz.

Pozitifliğin Gücü

Bilinçaltı zihin egzersizlerinin bir alt türü, pozitifliğin gücüne odaklanır. Zihninizi yeniden programlayacaksanız, yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri onu pozitifliğe ayarlamaktır.

Sonuçta, Çekim Yasası’nın belirttiği gibi, benzer şeyler birbirini çeker. Dolayısıyla, zihninizi güçlü bir şekilde pozitif hale getirebilirseniz, pozitif şeylere güçlü bir manyetik çekim uygulayacak ve onları hayatınıza çekeceksiniz. Bu şekilde bilinçaltınız gerçekliği bükmeye başlar ve tüm hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur.

Pozitifliğin bilinçaltı gücünü geliştirmek için kullanmanız gereken altı ana teknik vardır. İlk olarak, daha olumlu olmak için, kendinizi olumlu insanlarla kuşatın. Zihninizi yeniden ayarlamaya başlayarak sizi bilinçaltı bir düzeyde etkileyeceklerdir. İkinci olarak, verdiğiniz şeyi geri alacağınız için bu insanlara çok fazla pozitiflik aktarmaya çalışın. Bu şekilde, bilinçaltında bir pozitif geri besleme döngüsü yaratacaksınız.

Üçüncü bilinçaltı pozitiflik alıştırması, pozitif bir dil kullandığınızdan emin olarak kelimelerinizi izlemektir. Kendinizi olumsuz bir şey düşünürken yakaladığınızda, bunun yerine daha olumlu bir şey söylemek için kendinizi tanıyın ve araya girin.

“Ben olumlu, başarılı bir insanım” gibi olumlamaları okuyarak kelimelerin gücünden de yararlanabilirsiniz. Zamanla, bu tekrar bilinçaltınızın varsayılan tutumlarını değiştirir.

Bu arada, her gece yatmadan önce 3-5 olumlu şey yazdığınız günlük bir şükretme günlüğü tutun. Bu, bilinçaltınızı pozitif çağrışımlarla önceden yükler ve siz uyurken her gece yeniden kalibre etmeye başlar.

Son olarak, bir ‘yaratıcı zihniyeti’ benimsemeye çalışın. Başka bir deyişle, kendinize kendi hayatınızın mimarı olduğunuzu ve her zaman seçenekleriniz olduğunu söyleyin. Buna bağlı olarak, ne kadar başarabileceğinizi pekiştiren ve daha olumlu mesajların bilinçaltınıza sızmasına izin veren olumlu hikayeler okuyun.

Yaratıcı Görselleştirmenin Gücü

Yaratıcı görselleştirme, bilinçaltının gücünü geliştirmek için en etkili tekniklerden bir diğeridir. Kısacası, yaratıcı görselleştirme, bazı şeylerin nasıl olmasını istediğinize dair canlı bir zihinsel resim oluşturmayı içerir. Gerçekliğin bükmek istediğiniz herhangi bir yönüne odaklanabilirsin. Örneğin, kendi imajınız, kariyeriniz veya aşk hayatınız.

Sıklıkla uygulandığında, yaratıcı görselleştirme, bilinçaltınızı görselleştirdiğiniz şeye inanması için eğitir ve zihninizi hedefinize hizalar. Çekim Yasasına göre bu, yapmak istediğiniz değişiklikleri kendinize çekmenize ve sürdürmenize yardımcı olur. Ayrıca araştırmalar, bu bilinçaltı yeniden kablolama tekniğinin stresi azalttığını, ilhamı tetiklediğini, sizi daha mutlu hissettirdiğini ve odaklanma yeteneğinizi geliştirdiğini gösteriyor.

Yaratıcı görselleştirme, pratik yaptıkça daha iyi hale gelen bir beceridir. Ancak, sessiz ve sakin bir yerde 5-10 dakika ayırarak bu beceriyi bugün geliştirmeye başlayabilirsiniz. Birkaç dakika derin nefes almaya odaklanarak rahat bir duruma girin, ardından elde etmek istediğiniz şeye konsantre olmaya başlayın.

Resimde mümkün olduğunca çok ayrıntı oluşturun. Örneğin, tatmin edici bir işi görselleştiriyorsanız, çevrenin her yönünü hayal edin ve göreceğiniz insanları hayal edin. Ne koklayabileceğinizi, duyabileceğinizi, dokunabileceğinizi ve hatta tadabileceğinizi göz önünde bulundurarak tüm duyularınızı görselleştirmeye ekleyin.

Son olarak, hissedeceğiniz duyguları da (gurur, neşe ve heyecan gibi) hayal ettiğinizden emin olun. Bu manzarayı zihninizde gerçekten yaşamak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve gerçekte orada olmanın nasıl bir şey olduğunu hissedin.

Gözlerinizi açtığınızda, hedefinize katkıda bulunan en az bir pratik şey yapın. Bu rutini sürdürürseniz, bilinçaltınız hayalinizi gerçeğe dönüştürmek için daha çok çalışacaktır.

Ayarlamanın Gücü

Son olarak, uyum sağlamaya odaklanan egzersizler yaparsanız, bilinçaltınızın gücünden daha da fazla yararlanabilirsiniz. Yukarıda tartışılan bazı basit stratejiler bile yardımcı olacaktır. örneğin, derin nefes alma, kasıtlı gevşeme ve sessiz zaman geçirmenizi sağlama.

Ancak, uyum sağlamanın gücünden tam olarak yararlanacaksanız, meditasyon becerilerinizi geliştirmeniz önemlidir. İdeal olarak, bu günlük bir meditasyon uygulamasını içerecektir. Meditasyona zaten alıştıysanız, sizin için iyi olan herhangi bir tekniği seçmekte özgürsünüz. Meditasyonda yeniyseniz, size uyum sağlamanın etkili bir yolu için hızlı bir kılavuz sunacağım.

Birkaç dakikalık derin nefes alarak rahatlayıp zihninizi odakladıktan sonra, vücudunuzu taramaya başlayın. Başınızın üstünden başlayın ve ayak parmaklarınıza kadar çalışın. Bunu yaparken, her alanın nasıl hissettiğine dikkat edin. Hangi kısımlar gevşer ve hangi kısımlar gergin veya ağrılıdır? Herhangi bir olumsuz ya da olumlu yargıda bulunmamaya çalışın, sadece duyumları fark etmeye çalışın.

Beden tarama hissinden çıktığınızda, tüm bedeninizle çok daha fazla temas halinde olduğunuzu fark edebilirsiniz. Bu egzersiz, bilinçaltı da dahil olmak üzere vücudunuzun ve zihninizin tüm bölümleri arasındaki birliği teşvik eder.

İçsel benliğinize erişmenin bir başka yolu da her gün bilinç akışı günlüğü girdileri yazmaktır. Bu, düşünceler birbirinden kopuk görünse bile, akla gelenleri yazmak anlamına gelir.

Your Page Title

Bunu en az üç sayfa boyunca yapmaya çalışın. Ortaya çıkan her kelime doğrudan bilinçaltınızdan gelir. Düzenli olarak uygulandığında, bu teknik aynı zamanda zihninizin bilinçaltı ve bilinçli bölümleri arasında daha derin bir bağlantı kurarak gerçekliğinizi şekillendirmek için bilinçaltınızı kullanma yeteneğinizi güçlendirir.