Hücresel Bellek Nedir? ‘Geçmiş Yaşam’ Bağlantısının 8 İşareti

Daha önce yaşadığınız esrarengiz duyguya hiç sahip oldunuz mu? Ya da belki önceki bir varoluştan hatıralarını kurtaran insanlar hakkında inanılmaz geçmiş yaşam hikayeleri duymuşsunuzdur? Eğer öyleyse, muhtemelen yeniden doğuş fikrini merak ettiniz ve kendinizinkini nasıl öğrenebileceğinizi merak ettiniz. Geçmiş yaşam ve hücresel hafıza kavramı en az 3.000 yıldır var. Bu, fikirde bir şeyler olduğuna inanmamız için bize iyi bir sebep verecek kadar uzun. Ama ruhunuzun tarihini, hafıza ile salt hayal gücü arasında ayrım yapmanıza yardımcı olacak sağlam ve kapsamlı bir şekilde nasıl araştırabilirsiniz?

Geçmiş yaşamları anlamak ve bir tane yaşayıp yaşamadığınızı (hatta kaç tane yaşadığınızı) anlamak istiyorsanız, hücresel hafıza kavramını öğrenmeye değer. Burada, bu özel hafıza türünün doğasını keşfedeceğiz. Ayrıca, önceki yaşamlarınızda sahip olduğunuz temel fiziksel, zihinsel ve duygusal belirtileri ele alacağız.

Hücresel Bellek Nedir?

Özetle, hücresel hafıza teorisi, deneyimleri depolama ve hatırlama yeteneğine sahip olanın sadece beyin olmadığını öne sürüyor. Aksine, vücudun kendisi hatıraları tutabilir. Bu hatıralar arzularımız, ihtiyaçlarımız ve dünyamızdaki şeylere tepkilerimiz üzerinde güçlü bir bilinçaltı etkisine sahip olabilir. Geçmiş yaşamları inceleyen uzmanlar, genellikle önceki benliklerimizle ilgili verileri depolayanın hücresel hafızamız olduğuna inanırlar. Bu nedenle bu bilgilere erişmek için farklı bir yaklaşım benimsememiz gerekiyor. Basitçe oturmak ve düşünmek, hücresel hafızamıza girmemize izin vermeyebilir, ancak diğer yöntemler bunu yapabilir.

‘Geçmiş Yaşamın’ 8 İşareti

Geçmiş yaşamları düşündüğünüzde, aniden yeni bir aksanla konuştuğunuz veya kendinizi farklı bir beceriyle bulduğunuz dramatik bir tür geçmiş yaşam gerilemesi hayal edebilirsiniz.

Gerçekte, geçmiş yaşam hikayelerinin çoğu daha incelikli (ama yine de heyecan verici) bir şekilde ortaya çıkar.

Buradaki sekiz geçmiş yaşam deneyimi belirtisi, ruhunuzun geçmişini anlamanıza yardımcı olabilir. Bunlar size kim olduğunuz ve dünyadan ne istediğiniz konusunda yeni bir bakış açısı sağlayabilir.

1.Deja Vu

Deja vu, daha önce bir şey yaptığınızı, duyduğunuzu veya hissettiğinizi hissettiğinizde aniden bildiğiniz o garip duygudur. Bir insanın yüzünden, bir kokuya, bir tada veya bu hayatta hiç hatırlamadığınız yeni bir yere ziyarete kadar her şey tarafından ortaya çıkarılabilir. Bu duyguya sahip olduğunuz her an, yaşamış olabileceğiniz geçmiş yaşam türüne dair bir ipucudur.

Deja vu hissi son derece sinir bozucu olabilir çünkü genellikle geçicidir ve size somut bilgi veremeyecek kadar belirsizdir. Ayrıca, deja vu fenomenine bazen sadece bir film hatırası neden olur. Veya mevcut koşullarınızın çocukluktan unutulmuş bir şeye benzerliği tarafından tetiklenir. Bununla birlikte, tetikleyici faktör etrafında daha fazla zaman harcarsanız, kendinizi yavaş yavaş geçmiş yaşamla ilgili daha fazla anıyı gün yüzüne çıkarmaya başlarken bulabilirsiniz. Bu nedenle, deja vu’nun size söylemeye çalıştığı şeye açık olun!

2.Olağandışı Anılar

Geçmiş yaşamların en yaygın belirtilerinden biri sıra dışı anılardır. Bunlar herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir ve belki de deja vu hissi ile ilişkili olanlardan daha ayrıntılı olabilir. Örneğin, başkalarının anılarıyla karşılaştırdığınızda bu anılarla ilgili olağandışı bir şey olduğunu veya hiçbir örtüşme olmadığını fark edebilirsiniz. Bu, özellikle gençken olduğunu düşündüğünüz, ancak ailenizin asla gerçekleşmediğine yemin ettiği şeylerde yaygındır.

Tabii ki, bunun sadece hatalı hafızaya dönüşme potansiyeli her zaman vardır. Ya da çocuklukta sahip olduğunuz ve daha sonra gerçek olarak kodladığınız bir hayale bile. Bunların geçmiş yaşamların gerçek anıları olup olmadığını anlamak için, gerçekte kontrol edebileceğiniz ancak hakkında bilgi sahibi olamayacağınız şeyleri arayın (belirli yer işaretleri, insanlar veya bir yerin ince ayrıntıları gibi). Bu süreç size gerçeklik ve fantezi arasında ayrım yapmanın bir yolunu verecektir.

3.Rüyalar ve Kabuslar

Geçmiş yaşam regresyon deneyimleri genellikle uykunuzda ortaya çıkar ve uyandıktan sonra uzun süre üzerinizde kalan canlı rüyalar veya kabuslar olarak kendini gösterir. Kabuslar söz konusu olduğunda, bazen geçmiş yaşamlarınızda yaşadığınız travmaları hatırlıyor olabilirsiniz. Örneğin, yaşanması zor olan ve hala daha fazla işlenmesi gereken şeyler. Bu arada, uzun zaman önce ölmüş olan önemli bir figür olabilecek, hiç tanımadığınız bir kişiyi tekrar tekrar rüyanızda görebilirsiniz.

Görünüşte önemli anılarda olduğu gibi, sıradan görünebilecek küçük ayrıntılara bakmak önemlidir, ancak daha önce yaşadığınız hayatı anlamanın anahtarını elinde tutar. Özellikle, nerede yaşadığınıza dair işaretler arayın ve uyandığınızda hatırladığınız her şeyi not etmeye çalışın. Biraz araştırma ile geçmiş yaşamınızı belirli bir ülke, kasaba veya mesleğe daraltmaya başlayabilirsiniz.

4.Korkular ve Fobiler

Geçmiş yaşam anılarını nasıl hatırlayacağınızı düşünürken, aklınız hemen fobiler fikrine gitmeyebilir! Bununla birlikte, bu görünüşte korkular ve rahatsızlıklar aslında önceki yaşamlardan gelen eski deneyimlerle bağlantılı olabilir, bu yüzden onları not alın. Bazı fobiler son derece yaygındır ve bu nedenle geçmiş yaşamlarla bağlantılı olma olasılığı daha düşüktür. Bu tür korkuların örnekleri arasında yükseklik korkusu, tıbbi prosedürler, yılanlar, köpekbalıkları ve örümcekler sayılabilir. Bunların hepsi hayatta kalmak için temel bir arzu ile ilgilidir.

Buna karşılık, geçmiş yaşamları gösterebilecek fobi türleri, mantıksız ve oldukça spesifik korkuları içerir. Suyu, belirli bir sayıyı, bir şekli, bir nesneyi vb. düşünün. Bu korkulardan herhangi birinin, geçmiş bir yaşamla zaten bağlantı kurmuş olduğunuz herhangi bir rüya veya anı ile bağlantılı olup olmadığına dikkat edin. Örneğin, hem sudan korkuyor hem de düzenli olarak bir yerde boğulduğunuzu rüyanızda görüyor olabilirsiniz.

Daha iyi bir notta, geçmiş yaşamların olumlu ve tatmin edici deneyimlere yol açabileceğinin farkında olmak önemlidir (sadece korkular, kabuslar ve kafa karıştırıcı anılar değil!).

Geçmiş yaşam bağlantısının en iyi işaretlerinden biri, kim olduğunuzu şekillendiren güçlü, sarsılmaz bir tutkudur. Burada sadece boş zamanlarınızda yapmaktan hoşlandığınız şeyleri düşünmüyoruz. Bunun yerine, karşı koyamayacağınız ve size nefes almak kadar gerekli hissettiren tutkulara odaklanılır.

Bu tür tutkuların nasıl tezahür edebileceğine dair sayısız örnek vardır, ancak bunlar genellikle yaratıcıdır. Yani müziksiz yaşayamıyorsanız, yazmadan bir gün bile geçiremiyorsanız veya her zaman yeni resim malzemeleri için para biriktiriyorsanız, geçmiş yaşamınızda bununla ilişkili bir mesleğiniz olmuş olabilir.

Ve bu tür yaratıcı arayışlarla, yaratıcılığınızın özgürce akmasına izin verirseniz, işinizde ortaya çıkan geçmiş yaşamlarınızın yönlerini de görebilirsiniz.

6.Kontrol Edilemeyen Alışkanlıklar

Hepimizin açıklaması zor tikleri ve alışkanlıkları var. Bununla birlikte, bunlardan bazıları geçmiş yaşam deneyimlerinin bir sonucu olabilir. Bir kez daha, tutkularda olduğu gibi, dikkat etmeniz gerekenler kontrol edemediklerinizdir. Özellikle zor durumlarda bu alışkanlıklar takıntı haline gelebilir ve günlük yaşamda sorun yaratabilir. Obsesif-kompulsif davranışlar burada önemlidir, ancak bu yaşamda geliştirdiğiniz travmalar ve endişelerle de bağlantılı olabilirler.

Kendinizi rahat hissetmek için ihtiyaç duyduğunuz küçük alışkanlıkları da düşünün. Örneğin, yakınınızda olması gereken bir nesne, rahatlamak için yaptığınız bir ritüel, sakinleşmek için yaptığınız fiziksel bir şey. Bunların her biri için, yakın geçmişinizde bunları neyin açıklayabileceğini düşünün. Bir açıklama bulamadığınız durumlarda, alışkanlıklar ile potansiyel geçmiş yaşamlar hakkındaki diğer bilgileriniz arasındaki bağlantıları arayın.

7.Açıklanamayan Ağrı

Açıklanamayan tüm ağrıların tıp uzmanları tarafından kapsamlı bir şekilde araştırılması gerektiğini söylemeye gerek yok. Birçok hastalık ve durumu ortaya çıkarmak zordur ve uzun soluklu bir teşhis gerektirebilir. Doktorlarınız sahip olduğunuz bir tür ağrı için tüm olası açıklamaları tükettiyse, rahatsızlığınızın geçmiş yaşam deneyimleriyle bağlantılı olabileceği fikrini göz ardı etmeyin.

Burada bariz bir örnek, önceki yaşamda geçirdiğiniz ameliyat veya doğumun bir parçası olarak deneyimlemiş olabileceğiniz bir yaralanma ile ilgili bir ağrıdır. Bu acıyı geçmiş yaşamınızın oluşturduğu resme ekleyin ve bunu açıklayabilecek başka ipuçlarına dikkat edin. Diyelim ki, sık sık açıklanamayan bir bacak ağrınız varsa ve aynı zamanda rüyanızda sıklıkla koştuğunuzu görüyorsanız, belki de eskiden bir atlet, asker veya kovalanırken yaralanmış biri olabilirsiniz.

8.Doğum Lekeleri

Son olarak, geçmişteki en önemli fiziksel işaret ve sembollerden biri doğum lekesidir. Birçoğumuz bunlardan bir veya daha fazlasına sahibiz ve çoğu zaman onları önemsiz olarak görürüz. Reenkarnasyonun doğasını inceleyen insanlar, bu işaretlerin geçmiş yaşamlar için somut bir kanıt oluşturup oluşturamayacağını sıklıkla merak etmişlerdir. Aslında, diğer insanlarda aynı işaretleri gösteren görüntülerin keşfedildiği belgelenmiş vakalar vardır.

Your Page Title

Doğum lekelerinizin reenkarnasyonla bağlantılı olabileceği iki yol vardır. İlk olarak, bir dizi yaşam boyunca aktarılabilirler ve (önemliyse) size önceki varoluşlardaki görüntülerinizi aramanın bir yolunu sağlayabilirler. İkincisi, eski bir yaşamdaki bir yaralanma ile ilgili olabilirler. Önceki yaşamlarınızdan birinde incindiğiniz yerde pembe veya kahverengi bir leke olabilir.