Hayvanlar Ve Ruhsal Evrimleri

Hayvanlar, büyük yaşam planında önemli bir rol oynamaktadır. Aslında onların da ruhları vardır ve tıpkı bizim gibi evrimsel bir yoldadırlar. Hayvanlar sevgi ve ilham için insanlığa bakar. Evrim yaşamın her aşamasında gerçekleşir: mineral, bitki, hayvan ve insan.

Nasıl melekler ve ruh rehberleri evrimimizde bize yardım ediyorsa, insanların da kaderinde hayvan ruhlarına yardım etmek vardır.

Elbette hayvanlar birbirlerinden öğrenirler. İnsanlar gibi hayvanlar da diğer hayvanlarla etkileşime girdiklerinde yaşam deneyimleri oluştururlar. Aynı zamanda evcilleştirmeye hazır oldukları için hayvanlara yardım etmemize katkıda bulunmamızın kilit bir yoludur. Bir hayvanı evcil hayvan olarak aldığında, o hayvana ruhsal olarak gelişme fırsatı veriyorsun. Hayvanlar manevi süngerler gibidir. Onlara verdiğin sevgiyi emer ve teşvik ederler. Bir çiftliğin varsa, yardım etme şansın daha da yüksektir. Bir kurtarma barınağı veya evlat edinme organizasyonu düzenlemek, veteriner olmak, hayvanların refahına katkıda bulunmanın yollarıdır.

Metafizik olarak konuşursak, hayvanların auraları vardır! Aura, tüm canlıları çevreleyen titreşimli bir özdür. Aurik alan, ruhun enerjisel planını oluşturur. İnsanoğlu, düşünce, duygu ve eylemlerin kalitesine bağlı olarak farklı renk ve tonlarda birçok renk içeren karmaşık auralara sahiptir. Hayvanların auraları, yaratıcı yaşam ifadelerinde aynı evrensel yaşam gücünü nasıl kullandıklarını ortaya çıkarır.

Hayvanlarla birçok biyolojik benzerliğimiz olsa da ruhsal olarak çok farklı bir evrimsel akış içindeyiz. Bir insanın aurasına ve bir hayvanın aurasına bakarsan, insan aurasının çok daha karmaşık olduğunu hemen görürsün.

Yani hayvanlar insanlar kadar büyük veya karmaşık bir auraya sahip olmayacaklardır ama yine de güçlü auraları vardır. Örneğin bir kedinin yaklaşık 30 santimetre uzayacak bir aurası olacaktır. Renkler genellikle pembe, kırmızı ve sarıdır. Bir köpeğin biraz daha büyük bir aurası olabilir, belki 50 cm uzayabilir.Bir köpeğin aurasında, özellikle sadık ise, mavi, kırmızı ve pembe sıklıkla görülür. Bir atın etrafındaki aura daha da büyük olacak ve genellikle yeşil, sarı, kırmızı, pembe, mavi ve mor ruh renkleri ile her yöne uzayacaktır.

Yunusların çok güzel auraları vardır. Çok fazla zekaları var, çok sevgi dolu ve şefkatlidirler. Bu hayvanlarda açık pembe ve sarı görebilirsin. Bir maymunun çok enerjik bir aurası vardır, çok sayıda kırmızı ve turuncu renk vardır. Kaplan veya aslan gibi agresif bir hayvanın çok fazla dinamik gücü vardır. Öte yandan, bir filin çok fazla şefkati vardır, bu yüzden onun da pembe aurası vardır.

Bir hayvanın aurası, duygularına ve ruh hallerine göre değişir. Tıpkı insanlar gibi auralarında öfke, korku, üzüntü ve neşeyi ifade ederler. Auraları da yaptıkları aktiviteye göre değişir. Bu nedenle, hayvanın sağlıklı ve üretken faaliyetlerde bulunması önemlidir.

Bütün hayvanların alınlarında beyaz bir ışık lekesi vardır. Burası zekanın ve ruhsal yaşamının yeridir. Bu noktadan yayılan enerji gümüştür. Hayvanların çok fazla zekası var ama insanlardan farklı. Örneğin, hayvanlar bilinçli bilince sahiptir, ancak öz-bilince sahip değildirler, bu da soyut nesnel düşüncenin gücünü ilkel bir yol dışında henüz geliştirmedikleri anlamına gelir. Hâlâ ifade edebileceğimiz türden bir özgür iradeye sahip değiller. Düşüncen tamamen içgüdüsel seviyelerde devreye giriyor, arzularını ve isteklerini bu şekilde ifade edeceksin. Farklı hayvan türlerinin bir tür kolektif davranış modelini paylaştığı grup bilinci aracılığıyla çalışırlar.

Hayvanlarda bilinçaltı vardır. Bilinçaltı zihin hafızanın yeridir. Tüm deneyimlerimiz, düşüncelerimiz ve davranış kalıplarımız bilinçaltında kaydedilir. Hayvanlar çok güçlü bilinçaltı içgüdüsel davranış kalıpları oluştururlar. Böylece kendilerine bakmayı, yiyecek aramayı, üremeyi ve yavrularına bakmayı bilirler. Tüm bu içgüdüsel kalıplar bilinçaltında depolanır. Zeka ve bilinç seviyelerine bağlı olarak, bazı hayvanlar bilinçaltı zihinleri koşullandırılabileceği için eğitilebilir. Hayvanlar, insanlarla sevecen ve üretken bir şekilde etkileşime girdikçe, daha çok insana benzeyen bilinçaltı kalıpları benimsemeye başlarlar. Bu onların evriminde onlara yardımcı olur.

Hayvanlar içgüdüsel olarak psişiktir. Genellikle başkalarının ve insanların etrafındaki ruhsal enerjileri görebilirler. Bu, etraflarındayken tehlikeye uyum sağlamalarına yardımcı olur. Hayvan ruhsal doğasını daha da geliştirdikçe, sonunda kendi yüksek doğasına uyum sağlama noktasına ulaşır.

Bu şekilde bir tür aydınlanma yaşarlar ve insan olarak tanımlamaya başlayacağımız nitelikler kazanırlar. Birçok yönden, hayatı potansiyellerine daha yakın yaşarlar ve biz ruhsal doğamızı uyandırmayı öğrenene kadar ruhsal alemlerle bizden daha uyum içindedirler.

Your Page Title (#satışortaklığı)

İnsanlar, doğanın bu mucizevi parçasından güç ve destek alırlar. Bu yüzden hayvanlarla olan ilişkini onurlandırmak için elinden gelenin en iyisini yap. Onlara yardım et ve onların sana yardım etmesine izin ver. Buna karşılık, ilahi yaşam planının önemli bir bölümünü yerine getiriyor olacaksın.