Kontrol Edemediğin Şeyler Hakkında Endişelenmeni Önleyecek 7 İpucu

Bir şeyi değiştiremediğinde üzülür müsün? Belki günde birkaç kez, belki daha fazla. Bu da mutlu olmanı engeller ve stresli bir yaşama yol açar.

Hayatında değiştiremeyeceğin şeyler hakkında endişelenmeyi nasıl bırakacağın konusunda sana bazı ipuçları vereceğim. Hayatındaki her şeyi kontrol edemesen de, tepkilerini kontrol edebilirsin.

Başımıza neler geleceğini asla bilemeyiz. Hayat kayıplara ve trajedilere neden olur, kalp acısı, stres ve travma yaşarız ama hayatı kontrol edemeyiz. Yarın hayatımızın bizi nereye götüreceğini yönetemeyiz.

Hayatında olacakları engelleyemezsin. Kararların ve planların ne olursa olsun, içinde bulunduğun durumları etkileyecek dış etkiler her zaman olacaktır. Ayrıca, çoğu durumda, planların ve kararların ne olursa olsun, asla tahmin edilemeyecek şeyler yaşarsın.

Ancak düşüncelerini, sözlerini, duygularını ve tepkilerini kontrol edebilirsen, kendini ve her duruma nasıl tepki verdiğini kontrol edebilirsin, yani hayatımıza nasıl baktığımızı, dünyaya nasıl baktığımızı kontrol edebiliriz.

Kontrol edemediğin şeyler hakkında endişelenmeyi bırakmana yardımcı olacak 7 ipucu:

1.Sorun varsa endişelenme. Her zaman çok sayıda olacağını biliyoruz, ancak her zaman onları çözmenin bir yolunu bulacağız.

2.Ona ne olduğunu kontrol edemesen bile, tepki verme şekliyle başa çıkabilirsin. Stresin düşünme ve tepki verme şeklimizden kaynaklandığını anlamak son derece önemlidir. Bu, kendi tutumunu kontrol ederek stres seviyelerini azaltabileceğin anlamına gelir.

3.Dikkatli ol ve derin nefes almaya devam et.

4.Kontrol edemeyeceğin şeylerde hiçbir şey yoktur. Sadece hayatında ilerlemeni engeller.

5.Daima olumsuzluk yerine güzelliği, sabırsızlık yerine hoşgörüyü ve endişe yerine varlığı seç.

6.Yaşıyorsun, bu yüzden doğru olan her şeye tutun ve yanlış olanı bırak. Her gün kabul et, keşfet, öğren, yarat ve dene.

Your Page Title

7. Ne olabileceğini merak ederek, şu anda neler olduğunu kaçıracaksın. Endişelendiğinde enerjini boşa harcarsın. En kötüsü hakkında endişelenmek yerine, en iyisini ve ona nasıl ulaşacağını düşün.