Ruhun Bedenini Terk Ettiğinde Ne Olur?

Bazı insanlar ruhunuzun bedeninizi terk edeceği tek zamanın öldüğünüz zaman olduğunu düşünür. Bununla birlikte, ruhunuz beden dışı bir deneyim sırasında vücudunuzu herhangi bir zamanda terk edebilir.

Ruhun bedenini terk ettiğinde gerçekte ne olur? Beden dışı deneyim tehlikeli midir?

Beden dışı deneyim, astral seyahat olarak da bilinir. Bu, ruhunuzun, tam bilinçlilikle, kendisini geçici olarak fiziksel bedeninizden ayırdığı zamandır.

Bu ayrılma kasıtlı olarak yapılabilir veya astral seyahat sizin katkınız veya motivasyonunuz olmadan da gerçekleşebilir.

Kasıtlı olmadan gerçekleştiğinde, bu kendiliğinden beden dışı deneyim olarak bilinir. Çoğu zaman, bu gerçekleşmek üzere olan bir kaza gibi hayatı tehdit eden bir durum tarafından tetiklenir. Kaza gerçekleşmeden hemen önce, ruhunuz aniden bedeninizden ayrılır, bilincinizi kaybetmenize neden olur veya sizi ani ölümden korumaya yardımcı olur.

Kendiliğinden veya beklenmedik bir deneyim, kötü bir ruhsal varlığın bedeninizi ele geçirmek istediği ve bu nedenle ruhunuza saldırmaya çalışacağı gibi, ruhunuz tarafından ciddi zarar gördüğünde de olabilir.

Beden dışı deneyim, ölüme yakın bir deneyime benzer bir şey sırasında da olabilir, ancak gerçekten öyle değildir. Örneğin, riskli bir operasyon sırasında, fiziksel bedeninizin koşulları ölüme yakın bir bedeni yakından taklit eder. Böyle bir durum ruhunu bedeninden çıkarabilir.

Astral seyahat veya beden dışı deneyim, yaşlılık veya aşırı hastalık nedeniyle ölmeye yakın olduğunuzda da ortaya çıkabilir. Ruhunuz zaten bedeninizden nihai olarak ayrılmasını bekliyor, bu yüzden bu, ölümün gerçek başlangıcından haftalar hatta aylar önce bir beden dışı deneyimini tetikleyebilir.

Bu ayrılma, ruhunuzun ve bedeninizin tamamen ayrı iki varlık haline gelmesi anlamında tamamlanmamıştır.

Bunun yerine, astral seyahat sırasında, ruh bedenden çıkar, ancak “gümüş kordon”a bağlı kalır.”

Gümüş Kordon Nedir?

Metafizik düşünceye göre, gümüş kordonun işlevi, ruhunuz dışarı çıkıp hem yakın hem de uzak yerlerde dolaşırken bile ruhunuzu bedeninize bağlı tutmaktır.

Bu kablo enerjiden yapılmıştır. Gümüş kordon, canlı bir şekilde parlak (güçlü bir ışık demeti gibi), güçlü ve elastik olarak tanımlanmıştır.

Gümüş kordona bakmanın basitleştirilmiş bir yolu, onu bir anne ve doğmamış çocuğunu birleştiren ve doğmamış çocuğunun ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayan bir göbek kordonu gibi görselleştirmektir.

Bununla birlikte, yenidoğanın dış kaynaklardan beslenmesine izin vermek için göbek kordonunun çocuk doğar doğmaz kesilmesi gerekir ve artık sadece annenin vücudundan gelen beslenmeye bağlı değildir.

Buna karşılık, gümüş kordonun sağlam kalması gerekir; aksi takdirde, ruhunuz bozulmaz hale gelebilir ve vücudunuz ölür.

Gümüş Kordonun Kırılmasına Ne Sebep Olabilir?

Gümüş kordonunuzun kırılmasına ve ruhunuzun fiziksel bedeninizden tamamen ayrılmasına neden olabilecek tek bir şey var.

O da ölümdür.

Demek istediğim, beden dışı deneyim sırasında gümüş kordonunun dikkatsizce kırılması mümkün değil.

Kırılacağı tek zaman,öldüğünüz zamandır.

Bunun dışında, astral izdüşüm sırasında ruhunuz ne kadar ileri gidebilirse gitsin, hiç kimse, astral düzlemde yaşayan varlıklar bile gümüş kordonunuzu kıramaz.

Astral Düzlemdeki Varlıklar ve Bölgeler

Hazırlığınızın bir parçası olarak, astral düzlemdeki varlıkları ve bölgeleri bilmeyi bir noktaya getirmelisiniz. Bu, beden dışı deneyim sırasında seyahat ederken korku tarafından tüketilmekten kaçınmanıza yardımcı olmak içindir.

Astral düzlemde o kadar çok çeşit enerji varlığı var ki, hepsini tartışmak çok uzun zaman alacak.

Bununla birlikte, astral düzlemdeki varlıkları enerji titreşimleri açısından düşünürseniz, işleri daha basit ve anlaşılması daha kolay hale getirmeye yardımcı olacaktır.

En düşük titreşime sahip olan ruhsal varlıklar astral düzlemin en düşük bölgelerini işgal eder. Bu varlıklar, maddi veya fiziksel dünyaya ve onun zevklerine hala ciddi şekilde bağlı olan varlıklardır. Artık maddi dünyayı deneyimleyecek fiziksel bir bedene sahip değiller, ancak yaşarken yaşadıkları deneyimlerle ilgili önceki duygularını hala özlüyorlar.

Örneğin, bu varlıklar hala şehvet, yedikten sonra tok olma, sarhoş olma veya güçlü olma hissini biliyorlar. Bu hisleri özlüyorlar ve bu hisleri tekrar yaşamak için reenkarnasyonlarını hızlandırmak istiyorlar.

Kısacası, reenkarne olmak isteme motivasyonları, ruhsal seviyelerini geliştirmek ve yükseltmek için yaşam dersleri öğrenmek değildir. Bunun yerine, sadece bir kez daha insan olma hissini yaşamak istiyorlar.

Bu hemen gerçekleşmediğinde, bu manevi varlıklar hayal kırıklığına uğrayabilir ve hatta öfkelenebilir. Enerji titreşimleri azalır, hayal kırıklığı ve öfke döngüsü sürekli olarak devam eder.

Eğer bir ölüm sırasında bu varlıklarla karşılaşırsanız, o zaman size olan öfkelerini ortadan kaldırmaları mümkündür.

Öte yandan, gelişimi iyi ilerleyen manevi varlıklar da var ve daha yüksek bir titreşime ulaşmak için çalışıyorlar.

Bu varlıklar, beden dışı deneyim sırasında onlarla karşılaşırsanız size yardımcı olacaktır, çünkü size olumlu bir şekilde yardım etmek onlar için ikinci doğadır.

Astral Seyahat Tehlikeli değildir, ancak…

Genel olarak, astral seyahat, uygularsanız sizin için ölümcül olmayacak anlamda tehlikeli değildir.

Your Page Title

Ancak, ne yaptığınızı bilmiyorsanız, astral düzlemde birçok risk ve tehlikeyle karşılaşabilirsiniz.