Sahte Empat ile Gerçek Empat Arasındaki Büyük Fark – Siz Hangisisiniz?

Empatlar, başkalarının duygularını hissedebilen ve gerçek anlamda onları gerçek yollarla üzerine alabilen kişilerdir. Bununla birlikte, herkes empat değildir ve sadece biraz empatlık özellikerine sahip olduğunuz için empatların bulunduğu grupta olduğunuz anlamına gelmez.

Herkes empat değildir ve kendinize empat demek duygusal problemlerinizi çözmeyecektir. Eğer gerçek bir empat iseniz, içinizde empat olduğunuza dair belirli bir içsel güç duygusu vardır. Empatlar hassas olsalar da, yine de kendilerine aittirler.

Başkalarının duyguları ve çevrenizdeki insanların hissettikleri sizi rahatsız olduğunuz bir seviyeye götürüyorsa ve bu ciddi bir mücadeleye neden oluyorsa, o zaman hiç empat olmayabilirsiniz. Sınırlarla mücadele eden aşırı empatik bir kişi olabilirsiniz. Farkı bilmek, olduğunuz gibi devam etmenizi sağlayan şey olacaktır.

Bu tür şeyleri ne kadar iyi bilirseniz, kendinizi iyileştirmek ve başkalarının size yansıttığı duygulardan uzaklaşmak o kadar kolay olacaktır. Bunu tam olarak anlayamazsanız veya görmezseniz de, bilinçaltında ve aslında mücadele edenlerin elde edebilecekleri iyileşmeyi sınırlayan şeylerde bir şeyler yapıyor olabilirsiniz. Çünkü sahte empati çok tehlikelidir.

Empatlar genellikle oldukça manevi insanlardır. Bulundukları yolu ve nereye gittiklerini bilirler, ancak empatik insanlar sadece sığabilecekleri bir yer bulmaya çalışırlar. Tabii, empatların yanlış yönlendirildiği bazı durumlar vardır, ancak çoğunlukla çoğu insanın ortaya çıkardığından çok daha az ‘uçucudur’.

Rehberliğe ihtiyaç duyan bir empat olabilirsiniz, ancak sadece empatik ve biraz narsist de olabilirsiniz. Kendinizi tutma ve başkalarıyla etkileşim kurma şekliniz bilmeniz gereken her şeyi ortaya çıkarmalıdır. Eğer bağlantıyı kesip kendinizi kabul etmekle mücadele edemiyorsanız, o zaman yanlış empat tarafında olabilirsiniz.

Your Page Title

Birçok nedenden dolayı yanlış empati, durgun veya negatif enerjileri fark etmeden karıştırma eğilimindedir ve bunu yaparak tehlikeli bir atmosfer yaratır. Empatlar savunmasız ve açıklayıcıdır, empatik insanlar korunur ve dehşete kapılır. Empatlar olanları gerçekten önemsiyorlar.