Bilmeden Sahip Olabileceğin 6 Empat Gücü

Empat güçleri olan insanlar, başkalarının duygularını okuyabilir ve bir kişinin karakterini, onlarla ilk tanıştıklarında tanıyabilir.

Muazzam derecede ruhsal bir insan mısın, fiziksel dünyanın ve onun getirdiği her şeyin ağır olduğunu mu hissediyorsun? Kendini sürekli yorgun hissediyorsan ve tıbbi olarak açıklanamayan fiziksel rahatsızlıkların varsa empati gücün olabilir.

1.Hassasiyet

Empat güçleri olan insanlar, insanların, hayvanların ve hatta bazen etraflarında var olan ruhsal izlere karşı enerji ve duygulara karşı oldukça hassastırlar. Bazıları bitkilerin enerjisine bile duyarlı olabilir. Bu tür aşırı duyarlılık, hem kendilerinin bildiklerine hem de bilinmeyene, ayrıca yakından tanıdıkları veya tanımadıkları kişilere de uygulanabilir.

Empatlar etraflarındaki dünyada yaşarlar ve diğer insanların ne hissettiklerini olağanüstü gelişmiş duyuları ve ayrıntılı sezgileri aracılığıyla algılarlar. Genellikle empatlar, başkalarının duygularını, bunu yaptıklarının farkında olmadan içselleştirir ve bu duyguları kendilerininmiş gibi yorumlar.

2.Daima Bilgi Ve Çözüm Arayışı

Empatlar sürekli olarak çözümler, cevaplar ve bilgi ararlar. Onlar harika düşünürler ve çok çalışkanlar. Empatlar her sorunun bir çözümü olduğuna inanırlar ve bu çözümü bulamazlarsa kendilerini rahatsız ve hüsrana uğramış hissederler.

Empatlar, bulana kadar durmadan çözümü arayacaklardır. Ruhsal olarak bağlı hisseden kişiler, daha yüksek bir güçten veya evrenden rehberlik ve cevaplar isteyeceklerdir.

Empatların yeteneği, ruhsal çevrelerine dokunmalarına ve enerjileriyle bağlantı kurmalarına olanak tanır. Empatlar genellikle, hepimizin hayatında meydana gelen bir fenomen türü olan eşzamanlılıklar yaşarlar. Ancak empatlar, çoğu insanın aksine, doğaüstü dünyaya daha bağlı hissettiklerinden, bu tesadüflerin gerçek anlamını anlamaları daha olasıdır.

3. Psişik Yetenek

Empatların metafiziğe büyük ilgisi vardır. Ölüme yakın deneyimler, beden dışı deneyimler, psişik yetenekler veya daha önce daha iyi bir hayat geçirmiş kişilerle bir tür bağlantı kurmuş olsun, paranormal bir deneyime sahip olma olasılığı yüksek olan empati güçleri olan insanlar kolayca dahil olur. Bu görünmez gerçekliği neden diye sormadan fiziksel deneyimlerine Rasyonel bir açıklamaya ihtiyaç duymadan bu durumların değerini doğal olarak bilirler.

Empat güçleri olan insanlar, evrensel enerjiye yaklaşma ve başkalarını iyileştirme, bütünsel terapiler veya enerji çalışması ile ilgili işlere yönelme eğiliminde doğal bir yeteneğe sahiptir. Duyarlılıkları, başkalarının duygularını hissetmelerine, bedenlerini ve zihinlerini etkilemelerine ve içlerinde uyum oluşturmalarına olanak tanır.

Bunu yapabilmek için empatlar, başkalarının enerjilerinin kendilerine ait olmasını engellemenin yollarını öğrenmelidir. Bunu yapamazlarsa, başkalarında yarattıkları denge ve uyum, onlarda dengesizlik ve uyumsuzluk yaratır!

4.Huzurlu Olmak

Empat güçleri olan kişiler, genellikle barışçıl ve uyumlu ortamlara bayılan, şiddet içermeyen ve saldırgan olmayan kişilerdir. Uyum eksikliği onları rahatsız eder. Empatlar bundan kaçınmak için gereken her şeyi yapacaktır. Türbülansla yüzleşmek zorunda kalırlarsa, arabulucu rolünü oynayacak ve soruna mümkün olan en kısa sürede bir çözüm bulmak için çalışacaklardır.

İster gerçek ister dramatik bir şekilde hareket etsinler, şiddete, zulme ve trajediye karşı son derece hassastırlar. Bunlardan herhangi birini televizyonda, filmlerde veya bir kitapta okurken, başka bir kişinin fiziksel veya duygusal acısını içeren herhangi bir şey neredeyse dayanılmaz hale gelir.

İnsanların, çocukların veya hayvanların ıstırabı, onların ıstırabı haline gelir. Televizyonda göremedikleri birçok şey var çünkü onları aşırı derecede depresif hissettiriyorlar.

5.Hayvanları Çok Severler

Empatlar genellikle hayvanların arkadaşlığını insanlarla arkadaşlığa tercih ederler. Genellikle bakımları altında bir veya daha fazla evcil hayvanı vardır. Birçok empat, yediğimiz etin geldiği hayvanın titreşimlerini hissedebildikleri için vegan veya vejeteryan olmuştur.

Hayvanın korkusu ve ıstırabı hakkında net fikirleri var. Empatlar, bu kadar güzel bir hayvanın neden insanlarla aynı haklara sahip olmadığını ve kaderinin ölüm olduğunu asla anlamaz.

Ara sıra balık ve deniz ürünleri yiyen bir vejeteryan olabilirler. Empatlar için asla rahat bir deneyim değildir, çünkü bir zamanlar nefes alan ve yaşayan o güzel hayvanın öldürüldüğünü, hatta acı çektiğini ve şimdi burada, yemek tabaklarında olduğunu düşünmekten kendilerini alamazlar. Onu yeme haklarının, hayvanın yaşama hakkının önüne geçtiğini düşünmezler.

6.İnsanları Okurlar

Empat güçleri insanlar kendilerini çok derinden hissettiklerinden ve çok sevecen olma eğiliminde olduklarından, genellikle boş zamanlarını tutkulu bir şekilde hayvanlara, çocuklara, en çok ihtiyaç duyanlara veya çevreye yardım etmeye adayan gönüllüler olarak çalışırlar. Empatlar, başkalarının mutluluğu ve iyiliğiyle gerçekten ilgilenen mükemmel dinleyicilerdir.

Empat güçleri olan kişilerin, kendilerine söylenmeden bir şeyleri bilme konusunda doğal yetenekleri olduğu düşünülürse, diğer insanların kökenini bilme eğiliminde oldukları için diğerlerine göre büyük bir avantaja sahip olabilirler. Ancak bu yetenek yalan söylemek, maske takmak ya da duygularını gizlemek isteyenler için de işi oldukça zorlaştırıyor.

Empatlar, bu insanlar hayatlarına yeni girmiş olsalar bile, diğer insanların duygularını ve niyetlerini bilirler. Empatlar aynı zamanda beden dilini okumada ve diğerlerinin gözden kaçırdığı insanların söylemlerindeki küçük değişiklikleri fark etmede çok iyidirler.

Son olarak, empatlar yalan söyleyen, manipüle eden veya yanlış davranan insanların yanında kendilerini çok rahatsız hissederler. Empat güçleri olan insanlar, özellikle narsistlerden gelen gereksiz dramalara, bencil veya benmerkezci davranışlara tahammül edemezler!

Your Page Title

Empatlar da, özellikle de insanlarının yargılanması veya kıskançlık ile ilgili olması gerektiğinde, başkalarının olumsuzluğuna tahammül edemezler. Bu tutumlar, empatların enerjisini hemen emer.