Sağlık İçin İki Nefes Egzersizi

Nefes egzersizleri, enerjiyi hızla geri kazanmanın ve genel tonu iyileştirmenin en kolay yollarından biridir. Kendini bunalmış hissediyorsan, nefes alma uygulamaları bunu düzeltmeye yardımcı olabilir.

Uzun vadede, uygun dinlenme, enerjiyi geri kazanmaya ve refahı iyileştirmeye yardımcı olur. Mümkün olan en kısa sürede iyileşmen gerekiyorsa, burada açıklanan nefes alma uygulamalarından daha iyisi yoktur.


“Oksijen Patlaması”

Bu nefes alma pratiği, gücünün sıfır olduğu durumlarda gereklidir. Yapacak çok işin varsa ve zaten yorgunsan, bu uygulamayı kullan. Gerçek şu ki, bir kişi bunalmış ve yorgun hissediyorsa, kanında minimum miktarda oksijen bulunur. Vücudunun rahatlaması için bunu düzeltmen gerekir.

Bu yüzden, bu uygulamayı gerçekleştirmek için, sırtın tamamen düz olacak şekilde oturma pozisyonu alman gerekir. Solunum üzerindeki konsantrasyonu en üst düzeye çıkarmak için gözlerini kapatabilirsin, ancak deneyimli insanlar kapatmayabilir. İlk önce, çok güçlü ve derin bir çıkış yaparsın ve sonra yavaşça ciğerlerine tamamen havayı çekersin. Bir tür ısınma gibi. Bu adımı birkaç kez tekrarla.

Artık oksijenasyonun ana görevine hazırsın. Mümkün olduğu kadar çok hava al ve ardından her zamanki gibi değil, basit bir rahatlama ile nefes ver. Gerektiği kadar kendisi çıkacaktır. Kuvvetle ve keskin bir şekilde nefes al ve ardından fazla havayı serbest bırakarak rahatla. Bunu en az 20 kez tekrarla. Her şeyi doğru yaptıysan, biraz başın dönecek. Bu oksijen vücudundaki hücreleri doyurur. Pozitif enerji auranı doldurur. Bu his yarım dakika içinde kaybolacak ve ardından bir güç dalgası gelecektir. Beyin, vücuda çalışmaya devam etmesi için sinyal göndererek etkinleştirilir.

Birçok uzman, bu uygulama sırasında pencereleri açmayı veya hatta mümkünse hepsini dışarıda yapmayı tavsiye ediyor, çünkü havasız bir ofiste yeterli oksijen yoktur.


Negatiflikten Arınmak İçin Nefes Alıştırması

Nefes alıştırmaları, hızlanmak yerine sakinleşmek isteyenler için de çok faydalı olabilir. Örneğin, biri tarafından üzüldüğün veya ilgisizlik, gerginlik içinde olduğun durumlarda yararlı olabilir. Başlamadan önce yatay pozisyon almak daha iyidir. İşteysen, aşağıdaki oturma alıştırmasını yapabilirsin.

Your Page Title

Sakinlik, nefesini eşitlediğinde gelir. Gözlerini kapat, durana kadar yavaşça nefes al, ciğerlerini tamamen havayla doldur. Sonra nefes ver, ancak tamamen değil. Tüm havayı ciğerlerinden dışarı zorlama. Tekrar sakin ve yavaşça nefes al ve sonra nefes ver. Ayrıca her nefeste 15’e kadar say ve sonra gözlerini aç. Sinirsel gerginliğin azalır, kötü düşüncelerin uzaklaşır. Bunun nedeni nabzının yavaşlaması ve çakralarının açılmasıdır. Sağlık durumun neredeyse anında iyileşecektir.