Ağır Karmayı Silmenin 5 Gizli Yolu

Karmik borçlar – bu terime hiç rastladın mı? Çoğu zaman, karşılaştığın sorunlar, ağır Karmanın sonuçlarıdır. Ağır Karma’yı silerek hayatı nasıl dolu dolu yaşayacağını öğrenmek için önce Karma’nın ne anlama geldiğini anlamak önemlidir.

Karma, iş anlamına gelen Sanskritçe bir kelimedir. Karma yasası, Evreni yöneten ana yasalardan biridir. Evrenin dengeyi koruma ve adaleti yerine getirme aracıdır.

Karma en basit şu şekilde çalışır: Ne ekersen onu biçersin. Bu, iyi bir şey yaptıysan, o eylemin meyvesini alacağın anlamına gelir. Ama yanlış bir şey yaptıysan, eyleminin sonuçlarına da katlanacaksın. Bu kadar sade ve basit.

Üç çeşit Karma vardır. İlk Karma türü birikmiş karma’dır. Bu birikmiş Karma olgunlaştığında, ya bu yaşamda ya da başka bir yaşamda etkisini gösterecektir. İkincisi, olgun karmadır. Şu anda hayatımızı etkileyen Karma budur. Üçüncüsüde Agami Karmadır bu hayatta yaptığımız eylemlere denir.

Kötü Karma Birikimleri ve Reenkarnasyonla İlişkisi

Buddha’ya göre, temel ahlakın ötesinde yaptığımız şeyler kötü karmaya neden olur. Bu tür faaliyetleri yapmaya devam ettikçe, bir sonraki hayatımızda bu tür karmik faaliyetlerin olumsuz sonuçlarını alma şansımız o kadar artar.

Bu yüzden ne yaptığımızın bilincinde olmak çok önemlidir. Çünkü bu şeylerin bir sonraki hayatımızda bize talihsizlikler getireceğinin farkında olmamamız gerekir.

– Geçici Şeylere Bağlanmanın Anlamı Yok

Çoğu zaman mutluluk ve neşeyi fiziksel bedenin faaliyetleriyle özdeşleştiririz. Bu yüzden insanlar kendilerini zenginlik veya geçici ilişkiler gibi geçici şeylere çok fazla bağlarlar. İnsanlar her zaman ruhları olan bedenler olmadıklarını, aslında fiziksel bir bedene sarılmış bir ruh olduklarını unuturlar.

İnsanlar geçici şeylere tutunmaya devam ettikleri sürece mutsuz kalacaklardır.

– Düşünceler Bile Kötü Karma Getirebilir

Kötü Karma, düşünceler yoluyla da biriktirilebilir. Unutma ki olumsuz bir eylem fiilen gerçekleşmeden önce zihnimizde gerçekleşir.

– Kötü Karma Zincirlerinden Kurtulmak

Artık Karma’nın ne olduğunu bildiğine göre, neşeli bir hayat sürebilmek için onun esaretinden kurtulmak için hangi bazı adımlar atabilirsin.

Geçmiş yaşamlarında topladığın olgun Karma’yı tamamen tersine çeviremesen de, hayattan sonuna kadar zevk alabilmen için hala yapabileceğiniz şeyler var.

1.Meditasyon

Meditasyon, olumsuz Karma’nın hayatındaki etkisini azaltmana yardımcı olabilir. Yogilere göre meditasyon negatif Karma’yı yakar.

2.İnsani Hizmet

Negatif Karma’yı dengelemenin bir başka yöntemi de başkalarına sevgiyle hizmet etmektir. İyi eylemler kişiyi her zaman iyi veya Karmik olmayan sonuçlara götürür.

3.Olumsuz Karma ile Sonuçlanabilecek Şeylerden Kaçın

Karma, düşünceler ve eylemlerle ilişkili olduğundan, olumsuz Karma’ya neden olabilecek herhangi bir şeyi düşünmekten ve yapmaktan kaçınmak daha iyidir.

Ne zaman olumsuz veya kötü şeyler düşünme dürtüsü hissedersen, aklını başka yöne çevir ve onun yerine iyi şeyler düşün. Bir şey yapmadan önce, sana ve başkalarına faydalı olup olmadığını iki kez düşün. Değilse, yapma.

4.Mantralar ve Olumlu Olumlamalar

Belirli mantraları ve olumlu olumlamaları okumak, önceki karmanın olumsuz etkilerini de önleyebilir. Olumlamalar, bilinçaltı onu özümseyene kadar birçok tekrar yoluyla bilinçaltını yeniden programlamak için kullanılır. Mantralar ve olumlu olumlamalar aracılığıyla bilincini ve süptil enerji seviyeni yükseltebilirsin.

5.Manevi Bir Yaşam Geliştirmek

Your Page Title (#satışortaklığı)

Ruh dolu bir hayata odaklanarak, kendini olumsuz karmanın esaretinden kurtarabilirsin. Başarının gerçek sırrı budur: Hayatını olumlu bir şekilde yaşamak.