Aydınlanmaya Ulaşmak İçin Geçmen Gereken 7 Uyanış Aşaması

Aydınlanmaya ulaşmadan önce geçmen gereken birçok uyanış aşaması vardır.

Çoğumuz, tüm hayatımızı maneviyatımızın zirvesine ulaşmaya çalışarak geçiriyoruz.

Ancak bu düzeltmede fark etmediğimiz şey, her şeyin gerektiği gibi olması ve süreci hızlandırmaya çalışmanın başarısızlıktan başka bir şey olmayacağıdır. Doğanın gereğini yapmasına izin ver, arkana yaslan ve gösteriyi izle. Acele etmeye çalışmak, sana hiçbir şey ifade etmez.

Ayrıca, hepimizin yaşamımızın farklı aşamalarında olduğumuzu fark etmeyi bıraktığımız şey, enerji titreşimlerimizi farklı seviyelere taşıyor. Bizim için neyin işe yarayacağını, hangi zamanda onlar için de işe yarayacağını bekleyemeyiz. Her şey enerjimize ve ruhumuza ne kadar uyum sağladığımıza ve gerçek kurtuluşu elde etmek için ne kadar kararlı olduğumuza bağlıdır.

Bu nedenle, birinin bir aşamada takıldığını gördüğünde ona yardım etmeye çalışmak, yarardan çok zarar verir, çünkü o, kendi benliğinin neler yapabileceğini asla anlayamaz ve hayatları boyunca bir koltuk değneği aramaya devam eder. Başarıya ve ruhun uyanışına ulaşmak için kişinin kendine inanması gerekir, ki bu başarısızlığa uğradığında, normal bir varlık durumunda olacakları, arafta var olacakları, gidecek hiçbir yeri olmayanlardır.

Peki uyuyan ruhumuzu nasıl uyandırırız? Uyandırma çağrıları nasıl çalışır? Biraz yardım sağlamak ve bu görevde kendini keşfetmeye yardım etmek için tasarlanmış yedi adım vardır.

Aydınlanmaya Ulaşmak İçin Geçmen Gereken 7 Uyanış Aşaması

1.Karışıklık

Uyanışın ilk aşamasıdır. Kafan karıştı. Nerede olacağını bilmiyorsun. Hayatın karmakarışık ve hiçbir şeyin anlamı yok. Her şey zihnini bulandırıyor. Hayatının belirli bir aşamasında nerede olman gerektiği hakkında hiçbir fikrin yok. Sen sadece hayat denen uçsuz bucaksız uçurumda dolaşan dümensiz bir teknesin.

Bu anlamsız varoluşta başarılı bir şekilde gezinmek için hiçbir bilgin ve becerin yok. Ama umudunu kaybetmek sana bir şey kazandırmaz. Güneşin ufukta parıldadığı konusunda umutlu olmalısın.

2. Huzursuzluk

Sabırsızsın. Tolerans seviyenin sınırındasın ve hayal kırıklığını dışa vurmak istiyorsun. Bu monoton hayat seni alt üst ediyor ve sen gerçek başarıyı ve kendi yolundaki mutluluğu istiyorsun. Geçmişine musallat olan anlamsız bir varoluşun yükü olmadan mutluluğa ulaşmak istiyorsun. Ama sorun sensin. Acelen var Oturup anlamak istemiyorsun. Sana vereceği zararı fark etmeden, bir şeyleri patlatmak istiyorsun.

3.Epifani

İşin sırrı bu. Zihnini bulandıran çok sayıda duyguyla çevrilisin. Daha önce yadsıdığın, yüzeysel ya da çocukça görmezden geldiğin düşüncelerin tekrar aklına gelir ve onları daha net anlarsın. Ezici yük hala mevcut, ancak yeni düşünceler, yeni duygular ve dünyayı daha iyi anlama ile donanmışsın.

4.İt ve Çek

Şimdi dinlenemezsin. Bir inç kaybedersin; Geri almalısın. Sürekli artan karanlığa teslim olmak ile kurtuluş yolunu kazanmak sürekli bir mücadeledir. Karanlık taraf çekerken senin çekmen gerekiyor. Ona teslim olmamaya bak. Karanlık taraf seni baştan çıkarır, sana oturman için bir bank ve kendini kurutman için bir havlu verir ama ona gitme. Çok çalıştın. Bunu kaybetme.

5. Karanlık

Umudunu kaybetme. Karanlık etrafını sardı, ama gidecek. Karanlığın, etrafındaki olumsuzlukların altında ezileceksin. Umutsuzluk, insanların insanlığını besleyen değersiz bir parazit olma hissi ortadan kalkacaktır. Unutma, her bulutun gümüş bir astarı vardır.

6. Bağlantı

Uyanışın bu aşamasında, daha yüksek bir varoluş alemindesin. Çevrendeki her şeye bağlısın. Doğa, yaratıklar, canlı ve cansız; Hepsi sana bağlı. Bırakmak istemiyorsun. Bırakmak zorunda değilsin. Bilincinin akmasına izin ver. Her şeyi kapsamasına izin ver.

7. Eşzamanlılık

Sonunda senkrone oldun. Sonunda etrafındaki her şeyle bir dengeye ulaştın. Baskı altındayken bile sakin ve gerçek mutluluğun içten geldiğini fark ettin. Bunu mümkün kılmak için, gevşekliğin sözlük anlamı olmalısın. Her şeyin herhangi bir engel olmadan gerçekleşmesine izin ver. Zen ustası olacaksın.

Bu 7 uyanış aşamasını takiben, değerini veya kendi özgünlüğünü anlarsın ve daha sonra daha yüksek bir anlayış ve bilinç düzeyine ulaşırsın.

Your Page Title

Nihayetinde, öz değerini fark ettin ve maddi varlık aleminin üzerindesin, bu da sonunda seni etrafındaki her şeyi anlamana ve onları koşulsuz sevmene yol açar.