Bir Araştırmaya Göre İnsan Ruhu Evrene Geri Dönüyor

Öldüğümüzde ruhumuza ne oluyor? Bu sorunun cevabını almak kolay değil.

Ölümü yaşamış insanlardan çok fazla kanıt var. Hepsi de onları tünelden geçtiğini ve garip yaratıklarla iletişim kurduğunu iddia ediyor. Bu gerçek mi, kurgu mu? Hadi öğrenelim!

Bilim adamları bir araştırma yaptılar ve insan beyninin kuantum bilgisayar olduğu sonucuna vardılar. Beynimiz bir tür yazılımdır ve ruhumuz kuantum düzeyinde depolanan bilgilerdir. “Bir insan öldüğünde ruhunun uzaya geri döndüğünü ve ruhun ölmediğini” iddia ediyorlar.

Kuantum bilgileri silinemez ve vücut öldüğünde Evren ile birleşir.

Sonsuz yaşam hakkında birçok tartışma yapıldı, ancak şu ana kadar gerçek bir versiyon olmadı.

Araştırma süreci

İnsan bilincinin kuantum teorisi 1996 yılında araştırmacı Stuart Hameroff ve Roger Penrose tarafından geliştirilmiştir. Onlar ruhun yok olmadığını, fakat beyin hücrelerinin mikrotübüllerinde yaşadığını savunuyorlar.

Teorileri, beyin hücrelerimizin insan kalbini içerdiğini iddia ediyor. Bu fenomene mikrotübüller adını verdiler. Bu bilim adamları insan bilincinin ölümden sonra bile var olmaya devam ettiğine inanıyor.

Dahası, insan ruhunun mikrotüplere yerleştirilmiş kuantum kütleçekimsel etkilerinin bir sonucu olduğunu iddia ediyorlar.

Bu etkiler, kalp durmasından sonra geri dönen kişilerin, hayata geldiklerinde bazı garip şeyleri hatırlamalarını açıklar. Bunun nedeni, mikrotüplerin kuantum hallerini kaybetmeleridir, fakat içerdiği bilgiyi korurlar.

Dr. Hameroff, «bir kişi ölürse, ruhu uzayda dağılır, ancak bir kişi hayatta kalırsa, ruhu vücuduna geri döner. Bu nedenle klinik ölüm yaşayan insanlar, parlak beyaz ışık, garip yaratıklar ve tünellerden bahsederken hayata geri döndüler.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Ölümün hayattan bile daha güçlü olduğu ortaya çıktı. Şimdi ruhun hiçbir yerde yok olmadığı belli oluyor. Peki siz bu teoriye inanıyor musunuz?