Ruhsal Olarak Büyümenin Ve İçindeki Enerjiyi Açığa Çıkarmanın 5 Yolu

Bu gezegendeki çok az şey ruhsal olarak büyümek ve içsel benliklerimize daha fazla bağlı kalmak kadar değerlidir.

Bu makalede, sınırsız içsel enerjiyi serbest bırakmanın ve yeni ruhsal uyanış seviyelerine ulaşmanın beş yolunu bulacaksın.

1.Günlük Manevi Kitaplar Oku

Manevi kitaplar, sahip olduğun en iyi kaynaklardan biridir. Manevi yolculuğunda sana rehberlik edecek kişisel bir akıl hocasına sahip olmak için, tavsiye istediğinde kitaplar her zaman hazırdır. Sana bilgelik ve saf farkındalığın tadını verebilirler.

Eckhart Tolle’nin ‘Şimdinin Gücü’ ve Michael Singer’ın ‘Özgür Ruh’ kitabı bu amaçlarla okuyabileceğin harika kitaplardır.

Sabah uyandıktan hemen sonra ve yatmadan önce okumaya zaman ayırmaya çalış. Yaptığın ilk şey buysa, güne temiz bir kafayla ve iç enerjini serbest bırakarak başlayabilirsin.

2.Acıyı Bir Başlangıç ​​Noktası Olarak Kullan

Acı veya ıstırabın, aydınlanmamış bir ruhun, duygularını aşarak ve ebedi varlık alemine girerek iç huzurun güzelliğini deneyimlemesine yardımcı olabileceği bilinmektedir.

Bir daha yoğun bir acı hissettiğinde, meditasyon bilgini ve ruhunu acıyı aşmak için kullanmaya hazırlan.

Örneğin, sevdiğin biri tarafından derinden incindiğini hissettiğinde, acı çekme hissinin olduğun şey olmadığını, farkındalığının sabitlenmiş bir şey olduğunu anlamak için kendine bir saniye ayır.

Aslında acının farkında olan bilinç olduğunu anla. Ancak, bunu sana söylemek için zihinsel bir ses kullanmamanı (düşünmeni) tavsiye ederim. Gözlemleyen bilincinin doğal varlığıyla dikkat çekmesine izin ver. Bilincindeki bu ani değişim, gerçek benliğini uyandırır.

Yapabiliyorken, bilincinin bunu idrak etmesine izin ver. Böylece derin bir mutluluk halinde olacaksın.

3.Meditasyon Gruplarına Katıl

Düzenli hale getirmek için haftada bir toplantıya katılmaya çalış. Bu tür toplantılarda, diğer insanların meditasyon yapmayı nasıl sevdiklerini öğrenmeye çalış, ancak orada zamanını kendi egzersizlerini uygulamak için bir fırsat olarak kullan. Ortam genellikle odaklanmış meditasyon için çok elverişlidir ve muhtemelen daha başarılı meditasyonlara sahip olursun.

Ayrıca, toplantıdan önce iyi bir gece uykusu aldığından emin ol, çünkü bu saatlerce süren seanslar, yorgunluk nedeniyle uykuya dalmanı sağlayabilir.

4.Günlük Aktivitelerde Şimdiki Anı Yaşa

Günlük aktivitelerinde, şimdiki zamanda yaşama pratiği yapma fırsatın var.

Çoğumuz, tüm dikkatimizi yaptığımız şeye vermek yerine zamanımızı başka bir şey hakkında düşünerek geçiririz. Politikayı, bu haftaki planlarımızı veya çevremizde meydana gelen ilginç bir olayı düşünüyoruz.

Bu, bu gezegendeki çoğu insan için doğal olsa da, bunun senin için iyi olmadığını anla çünkü benliğinin boşta kalmasına, yerine zayıf ve düzensiz bir zihin almasına izin veriyorsun.

Bunun yerine, dikkatinin yalnızca yaşadığın deneyime odaklanmasına izin ver. Başka bir şey yapmanı isteyenin, düşüncelerin ve dürtülerin olmadığını anlamak için bu fırsatı kullan.

Sadece yaptığın şeyi kucakla ve gerçekliğin güzelliğiyle barışık olduğunda salıverilmeyi hisset.

5.Spiritüel Öğretmenlerin Konuşmalarını Dinle

Modern çağda, harika içeriklere erişme yeteneğiyle sahip durumdayız.

Ruhsal olarak gelişmek için en iyi kaynaklardan biri, konuşma yapan ruhani insanları dinlemektir. Dalai Lama’nın şefkat ve barıştan bahsettiği birçok videosu var. Eckhart Tolle, zihnin nasıl susturulacağına dair milyonlarca kişiye ulaşan videolara sahip. Alan Watts’ın sana ruhen ilham verebilecek birçok güçlü konuşması var.

Your Page Title

Araba sürerken, egzersiz yaparken veya manuel işler yaparken, evreni ve ruhsal olarak anlayışını genişletmek için bu konuşmaları dinleyebilirsin.