Meditasyon Stresi Azaltmana ve Ruhsal Olarak Gelişmene Yardımcı Olur

Meditasyon, zihninin, bedeninin ve ruhunun dengesini sağlamak için eski bir uygulamadır. Çok sayıda tıp pratisyeni, stresi, dengesizliğin önde gelen nedenlerinden biri olarak tanımladı; bu, fizikselden zihinsel ve duygusala kadar çeşitli hastalıklara yol açabilecek türdendir. Bu nedenle meditasyonun stresi nasıl azalttığını ve ruhsal olarak gelişmene nasıl yardımcı olduğunu bilmek önemlidir.

Stres bir meydan okuma olduğunda, meditasyon en güvenilir cevaplardan biridir.

Kişiliğine, kişisel durumuna ve ulaşmayı düşündüğün nihai hedefe bağlı olarak bazı meditasyon stilleri daha iyi çalışır.

Meditasyonun stresi azaltmaya nasıl yardımcı olduğunu anlamak kolaydır. Öncelikle stresinin kaynağının ne olduğunu veya buna neyin sebep olduğunu anlaman yeterlidir.

İçindeki bir çatışma stres yaşamana mı neden oluyor? Örneğin, iki seçenekle karşı karşıya kaldığında ve hangisini seçeceğine karar veremediğinde…

Yoksa stresin, anlaşamadığın insanlarla uğraşmak veya stresli bir iş yapmak gibi dış güçlerden mi geliyor?

Seni neyin strese soktuğunu belirleyerek, durumuna ve kişiliğine aşağıdaki meditasyon stillerinden hangisinin yardımcı olacağını daha kolay görebileceksin:

– Çakralarına veya enerji merkezlerine odaklandığın meditasyon
– Olumlamaları veya görselleştirmeleri kullanan meditasyon
– Mantraları veya belirli kelimelerin ve/veya deyimlerin tekrarını kullanan meditasyon
– Müzik ve/veya ilahi içeren meditasyon
– Tam sessizlik içeren meditasyon

Gördüğün gibi, her stil kendi yolunda benzersizdir. Bazı stiller sessiz bir ortam gerektirirken, bazı stiller psişik ortam veya bir yoga gurusu gibi başka bir kişinin rehberliğine ihtiyaç duyabilir.

Bazı stiller, çakraların ne olduğunu bilmek gibi manevi kavramlar hakkında biraz bilgi gerektirebilir.

Ve bazı stiller basitçe kendini yeniden merkezlemek veya yeniden dengelemek içindir, bazıları ise daha gelişmiş ve ruhsal olarak gelişmene yardımcı olmak için kullanılır.

Hangi Meditasyon Tarzının Senin İçin En İyi İşe Yarayacağını Bulma

Hangi meditasyon stilinin sana ve durumuna en çok yardımcı olacağını belirlemek için en rahat olduğun seviyeden başlamanı tavsiye ederim.

Örneğin, maneviyatı anlama konusunda hala yeniysen, belirli çakralarından biri üzerinde meditasyon yapmanı önermem.

Bununla birlikte, zihnini temizlemek ve odağını geliştirmek için çoğunlukla nefesine odaklanmakla ilgili olan sessiz yollu meditasyon yapmayı deneyebilirsin. Bu giriş seviyesi meditasyon türü, uyumana da yardımcı olabilir.

Düzenli olarak meditasyon yapmaya devam edersen (“beceri seviyene” göre), kısa sürede stresinden kurtulmanın yanı sıra gelişmeye başlayacağını göreceksin.

Meditasyon Gelişmene Nasıl Yardımcı Olur?

Meditasyonun büyük bir hayranı olmamın en önemli nedenlerinden biri, etkili bir stres azaltıcı olmasının yanı sıra, meditasyonun aşağıdakileri başarmana da yardımcı olmasıdır:

– Duygusal esneklik veya duygusal acıyla başa çıkma yeteneği
– İç huzur
– Daha fazla özgüven duygusu
– Artan empati ve merhamet duygusu
– Geliştirilmiş öz farkındalık

Tüm bu faydaları deneyimlemek, daha bilinçli ve ruhsal enerjiye açık bir kişiye dönüşmene yardımcı olur.

Özünde, hangi biçimde veya tarzda olursa olsun meditasyon, seni ruhsal yolculuğunda ve sürekli psişik gelişiminde ileriye taşımak için idealdir.

Meditasyon İçin En İyi Zaman Ne Zamandır?

“Oyuna girmek” için düzenli olarak meditasyon yapman gerekir. Ancak, lütfen bunu bir tür zincirleme yükümlülük olarak görme.

Kendini meditasyon yapmaya zorlama.

Başarılı meditasyon için ilk adımlarından biri, meditasyonun stresi nasıl azalttığını ve ruhsal olarak gelişmene nasıl yardımcı olduğunu düşünerek zihnini ve duygularını hazırlamak olacaktır.

Bu adım tamamlandığında, vücudun olumlu bir şeyin olacağı beklentisine uyum sağlayacaktır.

Başlangıçta ve meditasyonda yeniysen, meditatif uygulamana en uygun zamanı seçmelisin.

Sabah insanıysan, programını, zaten yorgun olduğunda değil, sabah meditasyon yapabileceğin şekilde ayarla.

Sonunda, günler geçtikçe ve meditasyon yapma konusunda daha ustalaştıkça, dikkatini dağıtan şeyleri kapatabildiğini, nerede ve ne zaman ihtiyaç duyarsan meditasyon yapabildiğini göreceksin.

Ancak bu seviyeye ulaşmadan önce, beden, zihin ve ruh dengesini sağlamana yardımcı olacak yeterli enerjiyi almak için Ruh Rehberlerinin yardımını araman sana yardımcı olacaktır.

Herkesin zaman zaman ortaya çıkan ve hayatı zorlaştıran güvensizlikleri vardır.

Bu güvensizliklerle başa çıkmak zorunda kalman seni ağırlaştırabilir ve büyük stresin kaynağı olabilir.

Güvensizlik korkuya dayanır. Bunlar;

– Reddedilme korkusu.

– Değişim korkusu.

– Çatışma korkusu.

– Yetersizlik korkusu.

– Korkunun ta kendisi.

Meditasyonun stresi azaltmaya nasıl yardımcı olduğunu bilerek, sahip olabileceğin tüm güvensizliklerden kurtulmanı sağlayacak türden güçlü bir iç desteğe sahip olacaksın.

Kendini ve diğer insanları daha az yargılayıcı bir bakış açısıyla görebileceksin. Seni derinden yaralayabilecek olumsuz konuşmaları bırakacaksın.

Ayrıca başkalarına karşı daha anlayışlı ve şefkatli olacaksın.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bu maddi dünyaya olan bağlılığın azalacak ve bu gerçekleştiğinde, daha büyük bir ruhsal gelişim yolunda olacaksın. Süreç içinde ruhunun kilidini açıyor, stres ve önceki korkularından kurtulmuş olarak potansiyellerini gerçekleştirmen için kendini özgürleştiriyorsun.