Beynin “OM” Demeyi Sever – Mantraları Söylemek, Sinir Sistemini Güçlendirmeye Yardımcı Olur

Mantralar, düşüncelerimizi netleştirmek için kullandığımız araçlardır. Konsantrasyonumuzu ya da meditasyonumuza odaklanmamızı sağlarlar.

Mantralar, heyecanlı zihnimizi rahatlatmak veya sakinleştirmek içindir. Bununla, zihnimize odaklanıyoruz. Kişiselleştirilmiş bir mantra bizi farklı bilinç durumlarına götürebilir.

İnsanoğlunun evrimsel tarihi boyunca, işitsel yetiler, işitsel algının kökünü oluşturan doğamızda bulunan belirli bir dizi özelliği işlemek üzere evrimleşmiştir. Beynimizin anlamlandırmak ve işlemek için geliştirdiği ısırık büyüklüğündeki ses bilgileridir.

Mantra kelimesi, ‘ses aracı’ anlamına gelen Sanskritçe dilinden gelir. Oysa Om kelimesi sayısız mantradan biridir. Sanskritçe, Tibetçe, Eski İbranice ve Mısır prototipi gibi diğer eski dillerle birlikte, karmaşık yansıma sistemleri olarak gelişti.

Seslerin enerji hareketlerini uyandırdığı yer burasıdır. Çağrışım, bir şekilde öznel ve niteldir, müdahale ve kişinin duygusal benliği ile bağlantılıdır. Her ikisi de ağırlıklı olarak beynin sağ yarım küresinde bir yerde temsil edilir.

Anlamlarının verildiği seslerin anlatı zinciri, beynin sol yarım küresi aracılığıyla gerçekleştirilir. Mantralarla ilgili büyüleyici bir şey, seslerin zihnimizin ve vücudumuzun çeşitli yerlerinde rezonansa girmesidir.

Kendimizi müziğe kaptırmak gibi, mantralar da sesleri kullanır. Anlatı ve anlamın ortaya çıktığı yer olan sinir sistemimizi uyararak duygusal ve fiziksel enerjinin hareketini uyandırırlar.

Aum yansıma olacağı zaman, bunu gerçekleştirmek sinir sistemimizde daha sonra meditasyon ve konsantrasyonun nesnesi haline gelebilecek bir olay yaratabilir, bu nedenle odak noktası duygusal ve fiziksel farkındalığı genişletmek için kullanılır.

Aum’un A, U ve M’si zil sesidir, bu nedenle söz konusu mantra nesneyi doğası gereği etkileşimsiz olarak nitelendirir. Fiziksel bir perspektiften, nesnemizin şekli olmadığı anlamına gelir.

Bu mantrayı yüksek sesle rezonansa sokmaya çalışmalıyız, havanın burun geçişimizden geçmesine izin vererek, üç ses arasında geçiş yapmalıyız.

A, fiziksel bedenimiz üzerinde daha geniş bir titreşim etkisi olan geniş bir açıklık gibi hissedebilir. U’nun yönlendirme etkisi vardır, farkındalığımızı izlenim veya düşünce gibi ince bir duyuma indirger.

Bu seslerin sembolik temsilleri ve duyguları kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Diğer herhangi bir araç gibi, bu seslerin etkisi, onlarla çalışan seslere, zihin ve bedenin durumu olan kullanım nesnesine bağlıdır.

Mantralar zihnimizde sesli veya sessiz olarak da yapılabilir.

Bununla birlikte, öneri, önce yüksek sesle başlamayı ve sonra sessiz varyasyonlardan geçmeyi söylüyor, çünkü sessiz tekrarın kesinlikle etkileri olacaktır.

Mantra okuması, müzisyenler arasında gösterildiği gibi, beyin dalgalarımızı senkronize edebilir, başka bir kolektif etki düzeyi elde edebilir, çünkü dünyadaki bilgelik gelenekleri etrafındaki bu grup ilahisinin temelini anlamalarına yardımcı olur.

Mantra uyguladığımızda, güç kaynağına dokunabiliriz. Daha fazla hassasiyet, anlayış veya kompozisyon kazanmak ve hatta içimizdeki duygusal enerjileri yükseltmek için bilincimizi kemiklerimize veya kaslarımıza ve ayrıca dokularımıza daha derine götürebiliriz.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Niyet ettiğimizde, mantrayı kendimizin daha derin ve daha ilerici bir katmanında uygularız. Kendimizden daha fazlasını getirebiliriz, bu nedenle, bütünlük ve birlikteliğe yönelik zindelik ve sağlık yolculuğuna daha fazlasını katabiliriz. Mantraları kullanarak yoga yapmaya da başlama fırsatımız olabilir.