Bilinçaltınızın Size Bir Şey Söylemek İstediğini Gösteren 7 İşaret

Bilinçaltımız gerçekten bildiğimiz her şeydir. Bu bize düşüncelerimizi ve çevremizdeki dünya algımızı verir: bizim gerçeklik olarak düşündüğümüz şeyin iki ana bileşeni.

Tüm varlığımızı bilinçli olarak kontrol etmek zorunda olsaydık, asla başka bir şey yapamazdık. Sonuçta, bilinçaltı zihnimiz düzenli aralıklarla nefes almamızı sağlar, vücudumuza kan pompalar ve kararlarımızın çoğunu bizim için alır.

Bilinçaltı zihnimizin bizimle iletişim kurduğunu biliyor muydunuz? Sadece gerekli işaretleri zamanında fark etmek önemlidir. Böylece size ne söylemek istediğini anlayacaksınız.

Ruhumuz o kadar gizemle doludur ki, bilim insanları bile tüm sırlarını açığa çıkaramazlar. Aynı zamanda, en içteki düşüncelerimiz ve arzularımız bilinçaltı zihnimizin ürünüdür.

İçimizdeki derin bir şey tarafından yönlendirildiğimizi fark etmeden, genellikle sadece yüzeydeki düşünceleri tanırız.

Bazen bilinçaltı zihin çeşitli olaylarla kendini hissettirir, bizi belirli eylemlere iter ve bizi kaderimizin seyrini değiştirmeye zorlar. Peki tüm bu işaretleri nasıl bileceksiniz ve en önemlisi, bilinçaltının bu belirtilerini nasıl tanıyacaksınız?

Burada Bilinçaltının size bir şeyler söylemek istediğini gösteren işaretlerden bahsedeceğim.

1. Sezgisel İpuçları

Sık sık sezginin bizi doğru yolda yönlendiren bir tür mistik güç olduğunu düşünüyoruz. Aslında, sezgi, bilinçaltımızın, alınan bilgiye ve duyulardan gelen duyumlara dayanan sonuçlar veren son sözünden başka bir şey değildir.

Bir şeyi sezgisel olarak anladığınızda, bilinçaltınızın gönderdiği sinyalleri tercüme edersiniz. Her ne kadar sezgi ipucunun hiçbir yerde görünmediğini düşünsenizde, bu sadece ruhunuzun yüzeyi altında gerçekleşen tüm işlerin farkında olmadığınız için olur.

Kararlarımızın çoğu, çok düşünmek zorunda kalmadan bilinçaltında verilir. İçgüdülerimiz bize bir şey söylediğinde, bu bilinçaltı zihnimizin bilincimizden onay gerektirdiği anlamına gelir.

Genellikle bu, bir olayın hayatlarımızı ciddi şekilde etkileyebileceği veya beynimizin farklı alanları arasında bir çatışma olduğu durumlarda olur.

2. Rastgele düşünceler

Sokakta yürüdüğünüz ve aniden çocukluk arkadaşınızın anılarının kafanızda ortaya çıktığı hiç oldu mu? Ya da aniden işyerindeki önemli şeylerle meşgulken satranç öğrenmeyi düşünmeye başladınız.

Hayal gücümüz asla çalışmayı durdurmaz, ancak çoğu durumda gün boyunca başımızdan geçen düşüncelere önem vermeyiz, çünkü bizi duygusal olarak etkilemezler. Bununla birlikte, zaman zaman rastgele düşünceler sürekli bu akışa girer ve dikkatimizi çeker.

Bazen bu düşünceler çok önemli değildir, ancak eğer ısrar ediyorlarsa, büyük olasılıkla bize bir şey aktarmaya çalışıyorlar. Çoğu zaman, bastırdığınız gizli bir duygu, bir şey yapma veya birini görme arzusudur.

Rastgele bir düşüncenin bir anlamı olup olmadığını anlamak için duygularınıza dikkat edin. Düşünceye kayıtsız mı kalıyorsunuz, yoksa sizi duygusal olarak incitiyor mu? Eğer cevabınız ikincisi ise, kendinize bu düşüncenin size ne söylemek istediğini sorun.

3. Rüyalar

Yatağa gittiğimizde, bilincimiz kapanıyor. Bilinçli düşünmeyi bırakıyoruz, dış uyaranlara cevap vermiyoruz ve uyku durumuna giriyoruz.

Eski zamanlarda insanlar rüyaları ilahi varlıklardan gönderilen vizyonlar olarak kabul ettiler. Her gün tekrarlanan rüyalar görürseniz, koruyucu bir melek yaklaşan olaylarla ilgili uyarmak için, sizinle iletişime geçmeye çalışıyor olabilir.

Şimdi biliyoruz ki bir rüyada bilinçaltı zihnimiz görmezden gelmeye devam ettiğimiz sinyalleri iletmeye çalışıyor. Uyanma durumunda, genellikle küçük ipuçlarına dikkat etmeyiz ve bu nedenle bilinçaltı zihin onları rüyalarda bize aktarmaya çalışır.

Bunlar yerine getirilmemiş istekler veya sağlığınız hakkında bir uyarı olabilir. Bilinçaltı zihin sadece duygusal veya fiziksel düzeyde nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeye çalışıyor. Bu sinyalleri göz ardı etmeyin.

4. Fiziksel belirtiler

Bilinçaltımızın bizimle iletişim kurmaya çalışmasının tek yolu rüyalar değildir. Bazen vücudumuz en derin sinyallerimizi iletir. Sadece düşünün: nefes alıyoruz, yiyecekleri sindiriyoruz, vücudumuzun her hücresine besinleri gönderiyoruz, çok hassas hareketler yapıyoruz -ve bunların hepsini bilinçli kontrol olmadan yapıyoruz.

Bağırsaklarımız özellikle zihinsel durumumuzdaki herhangi bir değişikliğe duyarlıdır ve çalışmalarındaki herhangi bir arıza, yaşadığınız duygusal sorunları gösterebilir.

Cilt aynı zamanda bilinçaltımızın bir aynasıdır, sivilce, döküntüler ve lekelerle iç rahatsızlık ve tahrişe tepki verir. Bu belirtilere sahip olduğunuzda, bilinçaltı zihniniz, yaşadığınız strese dikkat etmek ister, böylece onu ortadan kaldırmak için adımlar atabilirsiniz.

5. Ağrı hissi

Bildiğiniz gibi, herhangi bir ağrının kökleri genel zihinsel durumumuzdadır. Vücudumuzun çeşitli bölgelerinde ortaya çıkan ağrı, yüz yüze kalmak istemediğiniz duygusal ve zihinsel sorunları gösterebilir.

Bu nedenle, vücudun işlevlerindeki herhangi bir değişiklik bilinçaltımızdan bir mesaj taşır. Bu kronik sırt ağrısı, baş ağrısı, şişkinlik, boyun ve omuzlarda ağrı, yorgunluk ve kaygı olabilir.

Örneğin, dizdeki ağrı inatçılığın ve esnekliğin yanı sıra iç korkuları gösterir. Diş eti problemleri genellikle kararsızlığınızı yansıtır ve bel ağrısı geleceğin korkusunu anlatır.

Baş ağrısı ve boyun ağrılarına genellikle bilinçli olarak sakin ve dengeli hissedebilmenize rağmen, iç karışıklık ve tıkanıklık durumu olan stres neden olur.

Elbette, tüm belirtiler bilinçaltında ortaya çıkmaz. Genellikle Kas, sinir ve kemiklerdeki yapısal problemlerle ilişkilidir. Bununla birlikte,herhangi bir hastalığınız olmasa bile bazen rahatsızlık meydana gelir. Böyle bir şey olduğunda, durumunuzun olası kaynağı gizli zihinsel kaygıdır.

6. Yorgunluk ve esneme

Fiziksel olarak parçalanmış gibi hissettiğinizde, ruhunuz bu konuda önemli bir rol oynar. Yorgunluk ve bitkinlik, yeterince uyku alsanız bile, bazı şeylerin dikkatinizi gerektirdiğinin bir işaretidir.

Sık sık yorgun ve sürekli esnediğimizi hissettiğimizde, yaşamlarımızdaki sorunlardan ve acı verici deneyimlerden kaçınmak isteriz. Sonunda, artık dinlenmenin bize yardım etmediği noktaya duygusal ve zihinsel yorgunluğa yol açar.

Böylece, bilinçaltı zihniniz size çok önemli bir sorunu çözmeniz gerektiğini söylemeye çalışır.

Dahası, size bir çözüm bulmak için aşınma ve yıpranmayla çalışır, çünkü enerjiden yoksun hissedersiniz. Bu noktada sizi neyin rahatsız ettiğini ve gücünüzü yeniden nasıl kazanacağınızı anlamalısınız.

7. Özgür irade eksikliği

Bir şey yapmak istediğinizde, yeterli iradeye sahip olmadığınız bir durumunuz oldu mu? Özgür irade, en derin arzularınızı yerine getirmek için gerekli olan zihinsel durum olarak açıklanabilir.

Aslında, tek başına arzu yeterli değildir ve sizi bir rüyanın gerçekleşmesine götürmez. İsteklerimizi ve arzularımızı yönlendiren özgür iradedir. Birisi olmak ya da bir şey yaratmak istediğinizde, planlarınızı yerine getirmek için güçlü bir özgür iradeye ihtiyacınız vardır.

Kendi isteğinizle bir şey yapıyormuş gibi hissettiğinizde, bilinçaltınız size ulaşmaya çalışır ve ruh sağlığınıza dikkat edersiniz.

Bilinçaltının gücü nasıl kullanılır

Zaten anladığınız gibi, bilinçaltı zihnimiz sürekli bizimle iletişim kurar. Bu mesajları anlayarak ve bize verilen dersi öğrendikten sonra, tüm iç korkularımızı ve komplekslerimizin farkına varıp üstesinden gelebiliriz, bu da bize iç potansiyelimizi ortaya çıkarma fırsatı verir.

Şimdi bilinçaltınızın gücünü nasıl kullanacağınıza dair bazı ipuçlarından bahsedeceğim.

Bilinçaltı zihniniz genellikle vücuttaki tüm süreçleri kontrol etmekle kalmaz, aynı zamanda çeşitli soru ve sorunların cevaplarını da barındırır.

Yatmadan önce, bilinçaltı zihninize belirli bir soru sorun. Böylece uykunuzda veya uyanıkken rastgele düşünceler şeklinde cevaplar alabilirsiniz.

Bilinçaltınızı yakalayan her şey sizi doğrudan duygu, koşul ve olay şeklinde etkileyecektir. Aklınıza gelen düşünce ve fikirlerinizi takip etmeye çalışın.

Tüm deneyimlerimiz, yerine getirilmemiş arzuların sonucudur. Çeşitli sorunlara odaklanırsanız, bilinçaltı zihniniz de tepki verecektir.

Belirli bir hedefiniz veya hayaliniz olduğunda, şu ifadeyi kendinize bilinçli olarak tekrarlayın: “Bana bu arzuyu veren bilinçaltının gücünün şimdi yerine getireceğine inanıyorum.”

Stres, endişe ve korku, olağan solunum ritmini, çarpıntıyı ve vücudumuzun tüm organlarının çalışmasını bozar. Bilinçaltı zihninizde sağlık, barış ve uyum hakkında düşünün. Böylece vücudunuzun tüm fonksiyonları normalleşir.

Bilinçaltı zihninizi en iyi ve olumlu duyguların beklentisiyle doldurursanız düşünceleriniz gerçek olacaktır.

Sıkıntınızın olumlu sonucunu hayal edin, yerine getirilmiş bir arzunun sevincini ve memnuniyetini hissedin. Tüm istedikleriniz ve hisleriniz bilinçaltınız tarafından kabul edilecek ve hayata geçirilecektir.

Bilinçaltınız size en acil sorunları çözmek için harekete geçilmesi gerektiğini söylemeye çalışıyor. Bunu gerçekten bilmeden, bilinçaltı zihnimiz hayatımızı yönetiyor ve ona bunun için minnet borçluyuz.

Dahası, mesajlarından yararlanabilir ve bunları bize öğretmesi gereken potansiyel dersleri belirleyerek zihinsel ve ruhsal olarak büyümemize yardımcı olmak için kullanabiliriz.

Your Page Title

Bilinçaltımız, hayallerimizi gerçekleştirmemize, sorunlarımıza çözümler bulmamıza ve altta yatan sorunlarla baş etmemize yardımcı olabilir.