Bir Ruh Dostunun 9 İşareti: Sizinkiyle Tanıştınız mı?

Genellikle ruh bağlantısının romantik ilişkilerle sınırlı olduğunu düşünürüz, ancak durum böyle değil. Bir arkadaşla da ruh bağlantısı kurulabilir. Bir ruh bağlantısı, o kadar derin ve anlamlı bir bağdır ki, sana kendinden daha büyük bir şey tarafından verilmiş gibi hissettirir. Ruh arkadaşlığı duygusallığın çok ötesine geçen bir bağlantıdır.

Bir ruh arkadaşı, ruh bağın olan kişidir, genellikle o kadar derine iner ki ruhların bir şekilde iç içe geçmesi gerektiğini hissedersin. Bu bağlantı her zaman zahmetsizdir ve yaşamı onaylar. Sanki olması gerekiyordu ve her zaman olmuş gibi.

Burada ruh arkadaşınla tanıştığını gösteren işaretleri bulacaksın.

1.Bağlantın Anında Oldu

Bir ruh arkadaşın olduğunda, bir tane bile olsa, genellikle “birbirinizi tanıma” aşamasını hatırlamazsınız. Doğal bir bağlantınız olduğunda, dostluğunuz derinlerde başlar.

Muhtemelen ilk tanıştığınızda tüm küçük konuşmaları atladınız, bunun yerine ruhunuzu açığa çıkaran anlamlı konuşmaları seçtiniz. Hatta daha önceden tanışıyormuş gibi hissetmiş olabilirsiniz.

2. Birbiriniz Hakkında Derin Bir Anlayışa Sahipsiniz

Ruh dostları, çoğu zaman, ikiye bölünmüş bir ruh gibi hissederler. Bu sebeple birbirinizi derinden anlıyorsunuz. Ne düşüncenizde ne de hareketlerinizde birbirinize asla açıklama yapmanız gerekmez.

Bir ruh arkadaşı seni ne olursa olsun anladığında ve kabul ettiğinde, her zaman tamamen kendin olacak kadar güvende ve rahat hissedersin.

3. Zaman ve Mesafenin Önemi Yoktur

Bir ruh arkadaşlığı, dünya çapında kilometrelerce uzanan ve gerekirse on yıllarca devam eden bir dostluktur. Her zaman ruh arkadaşının yanında olacak kadar şanslıysan, onlara sıkıca sarıl. Çoğumuzun hayatları meşgul olur ya da belki bir süreliğine uzaklaşmak zorunda kalırız ve arkadaşlıklarımız beklemeye alınır.

Bir ruh arkadaşın olduğunda, ne zaman ne de mesafe arkadaşlığının gücünü etkileyemez. Uzun bir aradan sonra bile, tam olarak kaldığın yerden devam edebildiğini fark ediyorsun. Bağlantın uzun ömürlüdür ve sarsılmazdır.

4. Arkadaşlığınız Tam Zamanında Başladı

Özellikle ruh arkadaşıyla olan bir ruh bağlantısı, çoğu zaman hayatına doğru zamanda gelmiş gibi hissettirir. Bazıları ise, evren tarafından tam da ona en çok ihtiyaç duyduğun anda bir ruh bağlantısının senin için tasarlandığına inanır.

Bu, yaslanacak birine ihtiyaç duyduğun zor zamanlarda veya birşeylerini paylaşacak birine ihtiyaç duyduğun iyi zamanlarda olabilir. Bazen, seni nelerin beklediğini bilmediğin yeni bir yolda sana rehberlik etmek için ruh arkadaşın oradadır.

Bir ruh arkadaşının gelişi, genellikle büyümeyi ve başka türlü öğrenemeyeceğin dersleri beraberinde getirir.

5.Birbirinize Koşulsuz Destek Verirsiniz

Birbirinizi koşulsuz olarak desteklediğinizde ruh arkadaşınla tanıştığını bileceksin.

Bir ruh arkadaşlığı için çok büyük veya çok küçük bir şey yoktur. Ne olursa olsun birbirinizi kollayacak ve her zaman birbirinize öncelik vereceksiniz. Arkadaşının ihtiyacı varsa, senin için uygun olmayan hiçbir zaman veya yer olmadığını göreceksin.

Onun yanında olmak için her ne yapıyorsan bırakmaya istekli olacaksın ve onlar da senin için aynısını yapacaklar çünkü biriniz acı çekiyorsa, diğeride acı çekecektir. Birbirinizi derinden anlamanız, diğerinin seçimlerini veya duygularını asla yargılamayacağın, yalnızca destekleyeceğin anlamına gelir.

6.Birbirinizi Daha İyi İnsanlar Yaparsınız

Bir ruh arkadaşı kişisel gelişiminde sana yardımcı olur. Etrafında zihninle çok uyumlu birinin olması, kendini daha iyi anlamanı sağlar. Sonuçta bazen bir yabancının bakış açısı çok önemlidir.

Onları yakınında bulundurmak bile sakinleştirici ve cesaret verici olabilir.Mücadele ettiğinde seni cesaretlendirirler ve doğru yolda olduğunda seni neşelendirirler. Ayrıca, bazı kötü hamleler yaptığını anlayacaklar ve seni kimsenin yapamayacağı şekilde yukarı çekebilecekler.

Seni eleştirmeleri ya da yapmaman gereken bir şeyi yaptığına dikkat çekmeleri gerektiğinde, sözleri saygılı ve naziktir. Bir ruh arkadaşının tavsiyesi asla yargılayıcı değildir, sadece senin çıkarlarını en iyi şekilde düşünürler.

7. Arkadaşlığınız Çok Sağlıklı

Bazı arkadaşlıklar değişken olabilir, kavgalar birbirini incitmek amacıyla sık ve kaba olabilir. Ama bir ruh arkadaşıyla, kavgalar çok azdır. Aslında, onlara kavga bile denilemez. En iyi ihtimalle anlaşmazlıklardır. Bu sıkıntılı zamanlar açık ve nazik iletişim ile kolayca çözülür ve her zaman saygılıdır.

Düşüncelerini kendine saklamak yerine, duyguların hakkında açık ve dürüst olmaktan rahat hissedersin. Birbirinize bağırmanız veya fikirlerinizi zorlamanız gerekmez. Sınırlarınıza her zaman saygı duyarsınız

8. “Aynı Dili Konuştuğunuzu” Hissediyorsunuz

Bir ruh arkadaşı, seni içten ve dıştan tanıyan ve anlayan kişidir. Sen de onu aynı şekilde tanıyorsun. Bu, aynı dili konuştuğunuzu hissettirebilir.

Düşünce sürecini veya neden belirli şekillerde hissettiğini açıklamana gerek yok, ruh arkadaşın bunu anlıyor. Her zaman tam olarak aynı tarafta olduğunuz için kendinizi birbirinizin cümlelerini tamamlarken bile bulabilirsiniz.

9. Benzer Yaşam Deneyimlerini Paylaşıyorsunuz

Senin ve ruh arkadaşının yaşamınız boyunca benzer deneyimler yaşadığınızı fark edebilirsiniz ve bu deneyimler bağ kurmanıza yardımcı olacaktır. Sen ve ruh arkadaşın, geçmiş yaşamlarınızın, travma ya da başarı açısından benzer temaları paylaştığını fark edebilirsiniz.

Örneğin, aile sorunları veya okulda zorluklar yaşamış olabilirsiniz. İkiniz de çocukken üstün yetenekli olabilirsiniz veya her iki boşanmış ailenin çocukları olabilirsiniz.

Hikayeleriniz ne olursa olsun, muhtemelen sizi bir araya getiren bir bağ olduğunu göreceksiniz.

Your Page Title

Bir ruh arkadaşınla tanışacak kadar şanslıysan, ona sıkıca sarıl. Belki de seni yeni bir yola yönlendirmek ya da yaşadığını bile bilmediğin zor bir dönemde sana desteğini sunmak için her zaman yanında olacaktır.