Boğaz Çakranın Tıkandığına Dair İşaretler

Hindu sembolizminde Vishuddha, bazen mavi-mor tonları olan 16 yapraklı, masmavi renkli bir nilüfer ile temsil edilir. Nilüferin ortasına, beyaz bir daire içeren baş aşağı bir üçgen yerleştirilir. Ezoterik astroloji boğaz çakrasını Merkür gezegenine bağlar ve bu çakranın işlevleri bilgi, somut düşünceler ve yargılayıcı yeteneklerle ilgilidir. Ek olarak, Vishuddha ile ilişkili özel hayvan, bilgelik, ayırt etme ve istikrarın sembolü olan beyaz fildir.

Vishuddha beşinci çakradır ve boynun tabanında bulunur. Dürüst iletişimden sorumludur ve yaratıcılığın merkezidir. Bu yaratıcılık, ikinci çakrada yer alan içgüdüsel yaratıcılığın aksine, bilinçli bir yaratıcılıktır. Bir şekilde varlığımızın derin ifadesidir.

Boğaz çakrası ifadenin merkezidir, çünkü burada içsel gerçeğin fiziksel formunu (sesle) alır. Bu çakranın ikinci işlevi samimiyettir: kendimiz için doğru olanın ifadesi, dinlemek ve duyulmak ya da iç sesimizi bulmak.

Fiziksel olarak konuşursak, Vishuddha sinir sistemini, ses telleri ve kulakları olan farenksi yönetir. Boğaz çakrası, düşünceleri sözel iletişim yoluyla ortaya çıkan enerjiyi taşıyan ve bilgi biçimlerine dönüştürmekten sorumludur.

Bu nedenle, sesin güçlü terapötik etkileri olabilir, ancak suçlamaları veya bastırılmış duyguları ele alarak yıkıcı bir silah haline gelebilir. Bu durumda, şarkı söylemek Vishuddha’nın faydalı bir kullanımıdır çünkü ruhumuzun, düşüncemizin ve duygularımızın etkileyici bir şeklidir.

Boğaz Çakrasının Optimum İşlevini Ne Keser?

Her yalan söylediğimizde, “iyi” sebeplerimiz olsa ve bunun kimseye zarar vermeyebileceğini düşünsek bile, aslında kendimize zarar veririz. Her yalan enerjik olarak bizi sıkıştırıyor ve boğaz çakrasını tıkıyor.

Boğaz çakrasını etkileyen ek bir faktör, kişinin alabileceği eleştiridir. Söylediklerin için yargılandığını hissediyorsan, söyleyeceklerinin birine zarar vereceği izlenimine kapıldıysan ya da dürüst olursan çatışmaya neden olabileceğinden korkuyorsan, bastırılmış düşünce ve duyguların boğaz çakran üzerinde olumsuz bir etkisi olur.

Üçüncüsü, travmatik çocukluk deneyimlerinin bir sonucu olarak dengesiz bir boğaz çakrasına sahip olma olasılığı çok yüksektir. Okulda marjinalleşmiş veya sözlü tacize uğramış olabilirsin. Ebeveynlerin sana bağırıyor ve nadiren kendini ifade etmen için seni cesaretlendiriyorsa, bu deneyimler henüz iyileşmediğin bazı duygusal izler bırakmış olabilir.

Tıkalı Boğaz Çakrası Belirtileri

Sonuç olarak, bu enerji pleksusundaki işlev bozuklukları hastalıklara neden olabilir:

– Boğaz ağrısı
– Baş dönmesi
– Yorgunluk
– Anemi

Boğaz çakrasının tıkandığını gösteren diğer işaretler şunlardır:

– Kelimelerini bulmak için mücadele etmek veya konuşmaktan korkmak

– Kendini ifade etmekte zorlandığında sinirleniyorsun.

– Kendini ifade etmenin bir anlamı olmadığına inanmak, çünkü büyük olasılıkla yanlış anlaşılacaksın

– Başkalarının sana sözlü olarak hakim olmasına izin vermek

– Tartışmalardan kaçınmak için çatışmalardan korkmak

Boğaz Çakrası Nasıl İyileştirilir?

Her sorunun bir çözümü vardır ve boğaz çakrasının engelini kaldırmana veya işlevselliğini geliştirmene yardımcı olacak kesinlikle faydalı aktiviteler vardır:

– Sesini günde 7 kez yumuşak müzik notalarıyla ısıt

– Mektup yaz (göndermesen bile, önemli olan kendini ifade etmek, iyi ya da kötü birine söylemek istediğin her şeyi kağıda dökmektir)

– Bir metni yüksek sesle oku

– İç çocuğunla yazılı veya sözlü, yüksek sesle veya kafanda bir diyalog kur

– Avuçlarını birkaç dakika kulaklarında tut

– Kendi başına olduğun yerde sessizce birkaç dakika geçir.

– Dürüst ol! Kendini ifade etmekten korktuğunda, çaba göster ve söyleyeceklerini dürüstçe söyle. Sadece kalbinden konuş, her şey yoluna girecek!

– Yaratıcılığını ifade et! Hobilerini geliştir

– Derin nefes aldığın ve nefes verdiğin solunum egzersizleri yap.

– Olabildiğince sık şarkı söyle.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Boğaz çakrasını etkileyebilecek çeşitli nedenler olsa da, tıkanma belirtilerini tanıman önemlidir. Gerçek nedeni belirlemen ve engellerin üstesinden gelmene yardımcı olabilecek kişiselleştirilmiş çözümler geliştirmen gerekir.