İyi Karma Yaratmanın ve Mutluluğu Hayatına Çekmenin 6 Yolu

İyi bir karma oluşturmak ve hayatına olumlu hisler çekmek istiyorsan, yapabileceğin bazı basit şeyler var. Karma, sebep-sonuç gücü olarak bilinen tüm gerçekleri tartıyor. Hayatta, yaptığımız her eylemin olumlu ya da olumsuz bir sonucu vardır.

Peki iyi karmayı nasıl yaratırız ve mutluluğu hayatımıza nasıl çekeriz?

Kendini değiştirerek karmanı etkileyebileceğin ve kendini pozitiflikle çevreleyebileceğin 6 yolu keşfedelim.

1.Doğruyu Söyle

Yalan söylediğinde başkalarının güvenini kaybedersin ve dürüst insanlar senden uzaklaşır. Böylece etrafın yalancılarla çevrili olur. İyi karma oluşturmak istiyorsan, doğruyu söyle. Böylece hayatına dürüst insanları çekebileceksin.

2.Destek Ol

Başkalarına yardım ettiğinde, yarattığın iyi karma ile kendine yardım edersin. Verdiğin tüm destek, ihtiyacın olduğunda ve en azından beklediğin zaman sana geri dönecektir.

Hepimizin hayatta bir hedefe ihtiyacı var ve diğer insanlara sunulan destek, büyük hayalini gerçekleştirmenin yolunun bir parçası olmalı. Başkalarına yardım etme, hayatı yaşamanın en tatmin edici yoludur.

3.Düşünmek

Zaman zaman yalnız zaman geçirmen ve düşüncelerini düzene sokman gerekir. Düşüncelerine dikkat et ve hayatına pozitif enerji çekmek için hepsinin pozitif olduğundan emin ol.

Zihnin karışık, kızgın veya yorgun olduğunda, savunmasızsın ve negatif enerjinin devralma şansı vardır. Bunun olmasına izin verme.

30 dakikalık günlük meditasyonun beyin fonksiyonlarını iyileştirdiği kanıtlanmıştır (özellikle iç gözlem, dikkat, hafıza, düşünme, duygular ve kendini kontrol etme ile ilgili alanlarda). Ruhunu açar, seni daha sosyal, daha empatik ve şefkatli hale getirir. Meditasyon aynı zamanda seni zor zamanlara karşı daha dirençli ve başkalarının ihtiyaçlarına daha özenli kılar.

Böylece, seni daha akıllı hale getirir ve sana iyi bir bakış açısı sunar, hayatının gerçeğini ve özünü görmene yardımcı olur. Depresyon ve anksiyeteyi tedavi ettiğinden bahsetmiyorum bile.

4.Dinle ve Empatik Ol

Bir insan, ister sana yakın ya da değil, seni seçtiği zaman, sana güveniyor anlamına geliyor. O kişi ne itiraf etmeye karar verirse versin, yargılama! Durumu kendi bakış açınla görmeye çalış. Doğru tavsiyeyi ver ve destek ol. Hayatının bir noktasında samimi bir tavsiyeye ihtiyacın olacağını ve verdiğin şeyin aldığın şey olduğunu unutma.

İnsanların deneyimlerini dinleyerek, birinin davranışının ardındaki nedenleri anlamaya başladığında hoşgörü de geliştirirsin. Böylece, hoşgörü yoluyla, insanların senden farklı düşündüklerini ve davrandıklarını kabul edersin.

Herkes aynı düşünür ve hareket ederse, muhtemelen hayatta daha az yenilik ve güzellik olurdu. Çeşitlilik bizim için iyidir. Enerjiye, yaratıcılığa, yeniliğe ve meydan okumaya giden yolları açar. Aynı zamanda, bu farklılıkları kabul etmek her birimizin ufkumuzu genişletmesine, yeni şeyler öğrenmesine ve böylece gelişmesine yardımcı olur.

Ama hoşgörüyle ilkelerinden vazgeçmen gerektiğini düşünme. Bu, karmanın yaşamına iyi şeyler ve mutluluk çekmek için çalışma şeklini kullanmanın başka bir yoludur.

5.Affetmek

Affetmek kabullenmek demektir. Bağışlamak ruhunun yaralarını sarar, olanları kabul eder ve geçmiş sorunları geride bırakırsın. Affederek, kendinle barışık olursun, kendini acıdan, üzüntüden ve öfkeden kurtarırsın.

Sonuç olarak, yaşamda yeni bir yol izleyebilir ve her açıdan gelişebilirsin. Affetmek ve intikam almak ya da kendini mağdur etmek istemiyorsan, olumsuz karmadan, nefret ve öfke duygularından asla arınamazsın. Bu, kendini iyi karma yaratmaktan ve mutlu bir yaşam sürmekten alıkoyacağın anlamına gelir.

6.Şükrettiklerini Say

Şükretmek, evrendeki en yüksek titreşimlerden biridir. Minnettar olmak titreşimini birkaç saniye içinde kaldırabilir. Hayatında ne olursa olsun, şükredecek bir şeyler bulabilirsin. Başına kötü bir şey gelse bile, durumun ardındaki nimeti bulmaya çalış.

Her sabah veya her akşam, minnettar olduğun 10 şeyi yaz. Bunlar her gün zevk aldığın basit şeyler olabilirler. İşte bazı örnekler:

– Minnettarım çünkü ailem beni seviyor ve her durumda onların sevgisine ve desteğine güvenebileceğimi biliyorum.

– Sağlığım için minnettarım.

– Bugün bana meydan okuyan insanlara minnettarım çünkü bana ruhsal olarak evrim geçirme şansı verdiler.

Hayatındaki tüm bu nimetlerin farkına vardığında, sana daha fazla pozitif enerji veren faydalı frekansları harekete geçirirsin. Bu da sana daha fazla nimet getirir. Karma böyle işler.

Your Page Title

Bu şekilde iyi karma yaratırsın ve mutluluğun enerjilerini hayatına çekersin.