Çekim Yasasını Kullanmak – İnsanların Başarılı Olamamasının 3 Sebebi

Çekim Yasasını hayatında hiç uygulamayı denedin mi? Ne istediğini tezahür ettirebildin mi, yoksa tezahür etme girişimin başarısız mı oldu?

İsteklerini ve hayallerini gerçeğe dönüştürmeye çalışan, ancak bunu başaramayan çok insan var.

Tipik olarak, aşağıdaki duygulardan birini hissederler:

Hayal kırıklığı – “Gerçekten Çekim Yasasına inanıyorum! Neden beni başarısızlığa uğrattı?”

Saygısızlık – “Acaba benim gibi biri için gerçekten işe yarayıp yaramadığını merak ediyorum?”

Kıskançlık – “Neden bazı insanlar tezahür edebiliyor da ben yapamıyorum? Evren adaletsiz!”

Pişmanlık – “Belki yeterince çabalamadım.

Karışıklık – “Bu Yasa gerçekten herkes için işe yarıyor mu?”

Bu tür tipik tepkilere baktığında, tepkilerinin Çekim Yasasının ne anlama geldiğine dair bir yanlış anlaşılmayı yansıttığını fark edeceksin.

Demek istediğim, bir kişi Kanunun nasıl çalıştığını anlamadığında, ne kadar uğraşırsa uğraşsın onu başaramayacak.

Bazı insanlar için işe yaramamasının 3 ana nedeni var.

Çekim Yasası Nedir, Ne Değildir?

Çekim Yasası oldukça basit ve anlaşılır: Düşündüğünü kendine çekersin. Evren sana düşüncelerin aracılığıyla çektiğin şeyi verir.

Ama merak edebilirsin, eğer böyle bir ifade doğruysa, neden piyangonun büyük ödülünü çekmek isteyen herkes kazanmıyor?

Şüphe duyanlara, Çekim Yasasıyla ilgili görünen tutarsızlıklar, üstesinden gelinemeyecek kadar büyük bir dağ gibi görünebilir. Bu yüzden bazıları tezahür etmekte başarısız olduktan sonra yoluna devam ederken, diğerleri hiçbir şey tezahür ettirmeyi denemezler bile.

Kazananlar asla pes etmez, vazgeçenler asla kazanmaz sözüne her zaman inanmışımdır. Hayatına bir şeyi çekmeye çalışırsan ve başarısız olursan, bu bırakman için bir neden olmamalıdır.

İşte insanların istediklerini çekmeyi başaramamasının 3 nedeni:

1.Dileğin veya Arzunla Birlikte Olumsuz Düşünceler Barındırmak

Diyelim ki uzun süredir takım sıralamasının alt basamaklarında yer alan bir basketbol takımının menajerisin. Takımının, en azından yarı finale çıkmak için toplanabileceklerine ve yapacaklarına dair pek umudun yok.

Ancak senin takımın yapıyor ve artık yarı finaldeler, onların menajerleri olarak en büyük dileğin onların finale çıktığını görmek.

Zihnin, takımının finallerde oynadığına dair düşüncelerle meşguldür, takımının rakipleri kadar iyi oynamadığına dair şüphelerin de sık sık aklına gelir.

Tam takımının harika işler çıkardığını ve finallerin bir parçası olduğunu düşündüğün gibi, alt basamaklarda yer aldıklarının anıları da aklına gelir.

Arzun o kadar güçlü ki, finaller başladığında takımın dışlanıyor.

Çünkü Çekim Yasasının bu durumda başarısız olmasının nedeni şuydu: Arzunu tezahür ettirmek için çok uğraşırken bile, olumsuz düşünceler barındırıyordun, gizlice onlara tekrar tekrar dönüyordun.

Bu tür olumsuz düşüncelerin ortaya çıkış şeklini kontrol edemediğini söyleyemezsin, gerçek şu ki, olumsuz düşünmekten kaçınabilirsin çünkü zihnin seni kontrol etmek zorunda değil.

Zihnini sen kontrol ediyorsun.

2.Düşük Titreşim Frekansı

Evrendeki her şey, katı madde olsun ya da olmasın, enerjiden yapılmıştır. Sen enerjiden yapılmışsın ve düşüncelerin de enerjidir.

Ancak, tüm enerji aynı değildir.

Sevgi, şefkat ve neşe gibi ideallerde daha yüksek titreşim frekansları mevcuttur. Melekler, Ruh Rehberleri ve Yükselmiş Üstatlar gibi ruhsal bir doğası olan varlıkların tümü daha yüksek titreşim frekanslarına sahiptir.

Buna karşılık, öfke ve korku gibi olumsuz duyguların mevcut olduğu durumlarda daha düşük titreşim frekansları gösterilir.

Daha az ruhsal olarak uyumlanmış veya ruhsal olarak gelişmiş insanlar daha düşük titreşim frekanslarına sahiptir.

Bu düşük enerji frekansları derinden olumsuzdur ve bu olumsuzluk Çekim Yasasının etkinliğini engeller.

Bu kişi, tamamen konsantre olmuş, düşüncelerini, istediklerini veya arzularını tezahür ettirmeye odaklamış olsa bile, başarılı olmayacaktır.

3.İyi Bağlam Eksikliği

Bağlam zor bir kavramdır.

Bazıları, bir tartışmanın ortasındayken ‘bağlamın’ ne düşündüğünü ifade ettiğini düşünür.

Diğerleri, ‘bağlam’ın, diğer insanların tartışılan bir şey hakkında ne düşündüğü anlamına geldiğini düşünür.

Aslında, “bağlam” iki fikirden hiçbiri değildir. Bağlam, bir fikrin veya olayın anlamını açıklamaya yardımcı olan durum veya çevreleyen unsurlar anlamına gelir.

Örneğin, bir güzellik salonunda iki saç stilisti, saçını boyamak isteyen ancak hangi rengi kullanacağına karar veremeyen bir müşteride hangi saç renginin en iyi görüneceğini tartışıyor.

Bir stilist, “Müşterimizin ten rengi nedeniyle kahverengimsi siyah saçlarla iyi görüneceğini düşünüyorum” derse, cümlenin bağlamı saç renginin ten rengiyle eşleşmesine dayanır.

Diğer stilist, ‘Hayır, sarı saçla harika görünecek çünkü hala genç ve o genç görünüme sahip olmalı, ki siyah saç sadece gizler’ derse, bağlam yaşa dayalıdır.

Çekim Yasasını kullanırken bu fikri hatırlarsan, arzunun içinde bulunduğu bağlamın başarı veya başarısızlık için temel olabileceğini anlamak kolaydır.

Başka bir örnek, hayatına daha fazla para veya finansal istikrar çekmeye çalışıyorsan, bunun olmasını neden istediğinin bağlamı nedir? Sadece daha fazlasını istediğin için mi?

Yoksa paranın ana arzun değil de bir sonuca varmak için bir araç olduğunu bildiğin için mi? Ve bunu, ailenin geçimini sağlamana ya da mutluluğu yaymana yardımcı olabileceği için mi istiyorsun?

Eski sevgilinin aşkını geri çekmeye mi çalışıyorsun? Neden ilişkinizi tekrar ortaya koymak istiyorsun?

Eski sevgilini gerçekten özlediğin ve yaptığın hataları düzeltmek istediğin için mi? Yoksa tüm arkadaşlarının sevgilileri olduğu ve bekar olmaya dayanamadığın için mi?

Your Page Title (#satışortaklığı)

Hayatına bir şeyi çekmek istemenin nedeni ne kadar olumlu olursa, o kadar fazla pozitif enerji üreteceksin ve Çekim Yasası ile o kadar çok başarı elde edeceksin.