“OM” Dediğinizde Vücudunuzda Olan Şey Budur

 

Hinduizm ve Yoga’dan gelen OM mantra’nın yüksek manevi ve yaratıcı güce sahip olduğu düşünülmektedir. Ama buna rağmen, fiziksel faydaları da var. OM, Evren ve Doğanın titreşimi olarak görülen bir mantra veya titreşimdir. 432 Hz frekansında titreşir ve bu, Doğadaki her şeyde bulunan aynı titreşim frekansıdır. Bunu söyleyerek Evrenin sesini ayarlıyor ve her canlıyla olan bağlantımızı kabul ediyoruz.

Nasıl telaffuz edilir?

Doğru telaffuz edildiğinde aslında AUM’dur ve 4 heceden oluşur: A, U, M

A uzun süreli bir “korku” olarak telaffuz edilir – güneş plexus ve göğüs titreşirken, boğazınızın arkasından başlayan sesi hissedeceksiniz.

U uzun süreli bir “oo” olarak telaffuz edilir – boğazınız titreşirken sesin yavaş yavaş üst damağınıza doğru ilerlediğini hissedeceksiniz.

M, uzun bir ‘mmmm’ olarak telaffuz edilir – ön dişleriniz hafifçe dokunurken titreşimi hissedersiniz.

Sessiz ve son hece sonsuzluğun derin sessizliğidir – ilacınızı ‘M’ den derin sessizliğe birleştirmelisiniz. Bu, derin sessizlikten doğan zekayı sembolize ediyor.

Sembolik olarak üç harf ilahi enerjiyi (Shakti) barındırır ve 3 temel özelliktir: (1) yaratma, (2) koruma ve (3) kurtuluş.

OM ilahisinin sağlık yararları nelerdir?

Her titreşimin vücut üzerinde fiziksel bir etkisi vardır.

Stresi azaltır

Omuriliği güçlendirir

Duygularınız üzerinde sahip olduğunuz kontrolü güçlendirir.

Konsantrasyonu artırır

Ruh halinizi geliştirir – Bu titreşimin, endorfinlerinizi geliştirdiği ve hormon salınımlarına neden olan önemli bir rol oynayan hormon salgılarını dengelediği söylenir.

Vücudunuzun detoksifiye yardımcı olur – daha fazla meditasyon yaparken OM ilahi detoksifiye yardımcı olur. Kan dolaşımına yardımcı olur ve vücuda daha fazla oksijen sağlar. Titreşimle birlikte sürekli derin nefes alma işlemi, toksinlerden kurtulmaya yardımcı olur. Bu nedenle insanlar OM’nin gençliği içsel ve dışsal olarak restore ettiğini söylüyorlar.

Tiroid bezlerini ve boğazı besler.

Yeterli uyumaya yardımcı olur

Your Page Title (#satışortaklığı)

Olumsuzluğu filtreler