Bu Noktaya Masaj Yaptığınızda Vücudunuzda İnanılmaz Şeyler Olur

İçimizde akan Yin ve Yang enerjisi var. Bu enerjinin akışı iyi dolaşım ve sağlık için gereklidir. Bazen duygusal ve fiziksel travma, enerji akışını baskılar ve bu enerjilerin akışını manipüle etmemiz gereken uyumu geri kazanmamız gerekir.

İşte vücudunuza çok fazla çaba sarf etmemek veya zaman harcamamak için özellikle ilginç bir yol. Enerji akışımızı bilinçaltında iyileştirme ihtiyacını hissettiğimizde, bu hareketlerin ve masajların bazılarının doğal olarak bedenlerimize geldiğini fark edeceksiniz.

Çalışacağınız alnızdaki noktaya Üçüncü Göz Noktası denir. Geleneksel Çin Tıbbında bu noktaya GV 24 denilir. Kaşların arasında, burnun üst köprüsünün biraz üstünde, alın ile buluşur.

Alnındaki bu noktaya yukarı doğru basınç uygulamak, konsantrasyonu artırır, gerginliği serbest bırakır, baş ağrısını hafifletir ve özellikle bilgisayarın önünde günün uzun zamanındaysanız gözleriniz için de yararlı olabilir. Geleneksel Çin Tıbbı ve akupunktur doktorlarına göre, bu noktaya masaj yapmak bireyin sezgisini güçlendirir.

GV 24 (Üçüncü Göz) noktasından başlayarak hafif bir basınçla, bu noktaya 45 saniye boyunca yukarı doğru basınç uygulayın – 1 dakikada faydalarını göreceksiniz.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Araştırmacılar derki;

Yin’den farklı olarak, Yang enerjisi başın içinde başlar ve vücudun geri kalanına doğru akar. Bu noktada başınıza masaj yaptığınız zaman bununla uğraşıyorsunuz.