AYAKLARINIZI ELMA SİRKESİNE BATIRIN. SONUÇLAR SİZİ ŞAŞIRTACAK

Ayaklarınızı 20-30 Dakika Elma Sirkesinin İçine Batırmak Vücudunuz İçin İnanılmaz Şeyler Yapar…

Ayaklarınızı suya batırmak, güne son vermek için rahatlatıcı bir yol olabilir ve eğer elma sirkesinde ayaklarınızı bekletirseniz sonuçlar sizi şaşırtacaktır! Ayak yıkama kendinizi şımartabileceğiniz sakinleştirici bir öz bakımdır. Özellikle sirke size yardımcı olacak bazı sağlık koşullarının etkilerini hissediyorsanız size fayda sağlayacaktır.

AYAKLARINIZI ELMA SİRKESİNE BATIRIN. SONUÇLAR SİZİ ŞAŞIRTACAK!

Ayaklarınızı temizlemek, ölü derileri pul pul dökmek ve ayaklarınızı iyileştirmek için bir günün sonunda elma sirkesiyle sıcak veya soğuk bir banyoda yorgun ayak parmaklarınızı rahatlatın. Sirke, ölü deriyi gevşetmeye ve ayaklarınızı yenilemeye yardımcı olan hafif bir asittir.

Elma sirkesi zayıf bir asittir ve genellikle yüzde 4 ila yüzde 8 asetik asit içerir. Yüzyıllar boyunca sirke, temizleyici ve dezenfektan olarak uygulanmıştır.

Ayaklarınızın rahatça oturacağı bir küvet kullanın ve ılık suyla üçte iki oranında doldurun; Suyun kendinizi rahat hissetmeniz için yeterince sıcak, ancak cildiniz için çok sıcak olmaması gerekir. Sıcak bir gün ise ve soğumaya ihtiyacınız varsa, soğuk su kullanabilirsiniz. Tipik bir ayak banyosunda bulunan su miktarına yarım fincan elma sirkesi kullanın.

Ayaklarınızı 30 dakika kadar bu suda bekletin. Daha sonra, temiz su ile durulayın veya doğal olarak kurumasını sağlayabilirsiniz.

ELMA SİRKESİYLE AYAK DETOKSUNUN YARDIMCI OLABİLECEĞİ SAĞLIK SORUNLARI

– Ağrılı kaslar
– Küçük güneş yanığı ağrılarını hafifletmek
– Kuru cilt iyileşmek
– Nasır tedavisi
– Ayak tırnağı mantarı
– Ayak kokusunu önleme veya tedavi etme
– Topuk çatlaklarını iyileştirme

Elma sirkesi hafif bir asit olduğundan, cildinizle temas halinde olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Ayaklarınızı banyodan çıkardığınızda yanma veya kaşınma hissi veren bir cilt reaksiyonuna başlarsanız, hemen suyla durulayın.

Your Page Title

Elma sirkesini cildimizden emebilir ve ondan sağlık yararları elde edebilir miyiz? Yağlar, kozmetik, toksik maddeler ve vitaminler de dahil olmak üzere cildimizden birçok şeyi emiyoruz. Elma sirkesinin yararlı mineralleri ve enzimlerini de ayaklarımızın derisinden alabileceğimiz bir şey olabilir.