1 Dakika Boyunca Bu Noktaya Basın Ve Vücudunuza Ne Olduğunu Görün. Bu Gerçekten İNANILMAZ!!!

Kendi kendine uygulanan refleksoloji ve akupressür, randevu beklemeden, rutininizi engellemeden veya ağrı yaşadığınız hassas bölgelere dokunmadan çeşitli ağrı ve semptomlar için hızlı bir rahatlama sağlamanın harika yollarıdır.

AKUPUNKTUR VE REFLEKSOLOJİ

Akupresür ve akupunktur, aynı prensiplerde çalışır. Akupunktur iğneleri kullanır, akupresür ise orta basınç sağlayan parmakları kullanır.

Refleksoloji, özellikle fonksiyonel enerji akışını, ağrı rahatlamasını ve optimal sağlığı kolaylaştırmak için ellerimizin ve ayaklarımızın belirli alanlarında terapötik basınç masajının kullanılmasıdır. Elimizde ve ayaklarımızda, vücudumuzun belirli bölgelerine ve hatta vücudumuzdaki organ sistemlerine karşılık gelen refleksler olarak adlandırılan alanlar vardır. Genellikle acı hissettiğimiz bölgelerde, sağlık ve zindeliği engelleyen bir enerji tıkanıklığı vardır.

Evde veya hareket halindeyken kullanabileceğiniz bu iki uygulamanın kombine yaklaşımları vardır.

MİGREN VE BAŞ AĞRISI

Tırnakların tabanındaki bölgeye odaklanarak baş ağrısı ve migrenden ağrıyı hafifletebilirsiniz.İşaret parmağı üzerinde başparmak ile işaret parmağı arasındaki noktaya konsantre olun.


SİNÜS BASINCI VE AĞRI

Avucunu resimdeki gibi kendinize doğru çekin ve parmağınızı parmağınızın ucuna getirin ve işaret parmağınızla ucuna yakınınızdaki işaret parmağınızı işaretleyin. 1-3 dakika boyunca, her parmağın ucunu sıkın ve tutun, sıkıca bastırın. Daha sonra bölgeye hafifçe masaj yapın. Her parmağınıza aynı şeyi uygulayın.


BOYUN GERGİNLİĞİ VE AĞRI

Parmak ucuna doğru üst kısımdaki mafsal arasındaki orta kısımdan masaj yaparak başlayın. Her iki elinizdeki her parmağınızada bunu yapın.


MİDE BOZULMASI

Masaj yaparak tüm başparmağını ısıtın. Mide ve dalak meridyenlerine cevap verecektir. Ayrıca, doğrudan avucunuzun ortasına bastırabilirsiniz.


BOĞAZ AĞRISI

Baş parmağınıza masaj yapın ve ısıtın. Elinizdeki ağın etli kısmında daha uzun süre basınç uygulayabilirsiniz. Üstelik, dokudaki başparmağa, tırnak ile içeriye belirli bir baskı uygulayın.


YORGUNLUK

Elinize hafif bir basınçla masaj yapın. Ardından, orta parmağınızın ucuna, tırnak işaretine doğru en yakın taraftaki tırnak ucunuzun hemen altında ve yanına doğrudan basın.

ADET KRAMPLARI VEYA KARIN AĞRISI

Yavaşça tüm elinizle masaj yapın ve ardından parmağınızın ucuna, tırnak ucunuzun hemen altındaki ve tırnak ucuna doğru doğrudan bastırın.

Doğrudan basmanız gereken başka bir konum, küçük parmağınız üzerinde, tırnakçık çizgisinin dış tarafındaki çizgiden hemen uzak bir noktadır.

Öncelikle ellerinizin enerjisini ve hassasiyetini arttırmak için ellerinizi bir dakika boyunca masaj yaparak başlayın. Cildi ısıtmak için parmaklarınızı ve diğer elinizi kullanarak nazikçe masaj yapın.

Karşıdaki parmağınızı ve parmaklarınızı kullanarak ilgili alanı sıkıca bastırın. 1-5 dakika tutun ve gerektiğinde 1-5 kez veya bu sorunu önlemek için her gün tekrarlayın.

Daha yumuşak alanlar için 3-5 saniye tutun. Basıncı koruyun ve yavaş yavaş küçük saat yönünde 5 defaya kadar masaj yapmaya başlayın. Ardından bölgeye küçük bir mola verin. Bu masajla dokuyu sadece cildi ovmakla kalmamaya çalışın. Bir dakika kadar sıkıca tekrar basın ve sonra bir mola verin. Bu işlemi beş defa yapın.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Hidratlı kalmak, muhtemelen masaj terapistleri ve vücut çalışanlarının en iyi ipuçlarından biridir. Bu önemlidir çünkü yeterli hidrasyon, dokunun optimal sağlığını, kalite dolaşımını ve kan dolaşımından sonra masajı ve başka şekilde toksinleri uzaklaştırmaya yardımcı olur.