Daha Olumlu Bir Yaşam İçin Karmanızı Sıfırlamanıza Yardımcı Olacak 5 Adımlı Bir Kılavuz

Karma, özetle etki ve tepki yasasıdır: tüm eylemleriniz eşit tepkiler yaratır. Düşündüğünüz, söylediğiniz veya yaptığınız her şey, zamanla hayatınızda tekrar ortaya çıkacaktır. İyi daha iyiye, kötü ise daha kötüye neden olur.

Peki ya karmanız olumsuzluklarla doluysa? Bu olumsuzluk, diğer insanlara karşı öfke ve acıdan kaynaklanabilir, bu da her gün yargılarınızı ve seçimlerinizi bulanıklaştırabilir. Kötü karma, aileye, arkadaşlara veya partnerlere acı veren kötü seçimlerden de olabilir.

Bir karma arındırma, ruhunuzu tüm bu birikmiş çöplerden arındırır, böylece yaşamda daha olumlu bir notla karmik döngüye taze başlayabilirsiniz. Bu beş adımdan başlayarak ruhunuz için bir bahar temizliği yapabilirsiniz.


1. Özür Dileyin

İyi şeyler yapma ve iyi karma yaratma konusundaki en iyi niyetinize rağmen, eylemlerinizden bazıları yanlışlıkla diğer insanlarda acı ve üzüntüye neden olur.

Başkalarının hayatlarını etkileyen sadece insandır ve bu sizi kötü bir insan yapmaz, ancak ürettiğiniz kötü karma hayatınızda büyük yankılara yol açabilir.

Öyleyse, yarattığınız tüm acıları, samimiyet ve dürüstlükle telafi etmeye çalışın. Haksızlık ettiğiniz insanlara ulaşın, bağışlamalarını isteyin ve onlara borçlu olduğunuz şey için çalışmaya hazır ve istekli olun. Bu, parasal bir borcunuzu geri ödemek kadar basit veya yok ettiğiniz güveni geri kazanmak için zaman ayırmak kadar karmaşık olabilir.

Sizi affetmenin ya da affetmemenin diğer kişinin ayrıcalığı olduğunu ve eğer istekli değilse onları geçmişi bırakmaya zorlayamayacağınızı unutmayın. Ancak, affedilseniz de affedilmeseniz de, sadece gerçekten özür dilemek bile zihninizi ve ruhunuzu bu özel yükten temizleyecektir.


2.Affedin

Başkalarından özür dilemek kadar önemli olan bir diğer şeyde, diğer insanları affetmektir. Eski sevgililerden, ebeveynlere kadar, size haksızlık eden birçok kişi var ve bazıları neden oldukları acıyı bile kabul etmiyor.

Mesele şu ki, bu olumsuz duygulara bağlı kaldığınız sürece, kendinizi ağırlıkta tutuyorsunuz. Bir bakıma karşınızdaki insanı incittiğiniz kadar kendinize de zarar veriyorsunuz.

Unutmayın, affetmek, suç işleyenleri kurtarmak değildir, kendinizi olumsuzluktan kurtarmaktır. Bağışlama iki yönlü bir armağandır: Onları eylemlerinin suçluluğundan kurtarıyorsunuz ve aynı zamanda kendinizi geçmişin öfkesi, kızgınlığı ve acısından kurtarıyorsunuz.

Karma temizliğinize başlarken, geçmişte sizi incitenlere, hatta sizden doğrudan özür dilemeyenlere bir bağışlama mektubu yazın. Mektubu göndermenize gerek yoktur, ancak sözlerinizin gerçek olduğundan emin olun.

Basit bir affetme eylemi omuzlarınızdan ağır bir yük alacak, barış ve pozitif bir hayat yaşamanıza izin verecektir.


3.Minnettarlığı Kucaklayın

Saf pozitiflikle ilerlemek istiyorsanız, minnettarlık sizin dostunuzdur! Minnettar olacak küçük ve büyük şeyler bulmak, dünyadaki tüm güzelliğe gözlerinizi açar.

Yolunuza çıkan nimetleri takdir etmeyi öğrendiğinizde, ara sıra ters giden şeyler üzerinde de durmaktan kaçınırsınız. Çeşitli hatalar, reddedilmeler ve karşılaştığınız talihsiz olaylar yüzünden olumsuzluğa kapılmak yerine, güzel olan şeylere odaklanmayı ve hayatınızda daha fazla pozitiflik yaratmayı öğreneceksiniz.

Karma temizliğiniz sırasında, sevgi dolu ailenizden buzdolabınızdaki tüm yiyeceklere kadar minnettar olduğunuz her şeyin kapsamlı bir listesini yapın.

Listenizi, varsa fotoğraflar da dahil olmak üzere, ofis masanız, başucu masanız ve hatta meditasyon alanınız gibi her gün görebileceğiniz bir yere koyun. Hayatınızda zor bir noktaya geldiğinizde, iyi şeylerin hatırlatılmasına yardımcı olur.


4.Küçük İyilikler Yapın

Karma yasasına göre, ne ekersen onu biçersin. Unutmayın, iyi, iyiye – kötü, kötüye neden olur. Öyleyse, her gün iyi şeyler yapmak için zaman ayırın, ailenizin ve arkadaşlarınızın hayatlarına daha fazla mutluluk aşılayın!

Hayır etkinlikleri gibi harika işler üstlenme ya da birisinin hayatını kurtarma baskısıyla yüklenmek zorunda değilsiniz. Küçük, basit günlük iyilik eylemleri, hayatınızı ve çevrenizdeki insanların hayatlarını değiştirmek için yeterlidir.

İyi işlerine, süpermarketten annenize çiçek getirerek ya da babanızı arkadaşlarıyla haftalık bir çay içmeye götürerek başlayın. Yoldan geçenlere gülümseyin, sokaktaki çöpleri alın ve yayanın caddeyi güvenle geçmesine izin vermek için yavaşlayın. Dikkatli, sevgi dolu ve başkalarını düşünerek, dünyayı daha iyi bir yer haline getiriyor ve kendiniz için iyi bir karma yaratıyorsunuz!


5.Sevgi ve İyi Niyetle Yaşayın

Nihayetinde sevgi ve şefkatle düşündüğünüzde, hissettiğinizde ve hareket ettiğinizde iyi karma yaratılır.

Önünüzde kim olursa olsun veya ne yaptıkları önemli değil, herkese saygılı, onurlu ve empati ile davranın. Her zaman dürüstlük uygulayın, ancak sözleriniz konusunda da nazik olun.

Başkalarının sözleri veya eylemleri sizi incittiğinde, misilleme yapmaktan kaçınmaya çalışın. Sabır ve anlayışla yanıt verin, böylece ikiniz arasında daha fazla olumsuzluk yaratmaktan kaçınabilirsiniz.

Kendinizi zaman zaman dürüstlük ve açıklıkla inceleyerek niyetlerinizi kontrol altında tutmanız gerektiğini hatırlamak önemlidir.

İyilik davranışlarınıza karşılık bir şey beklemek yerine, başkası için iyi bir şey yaptığınız için mutlu olun.

Your Page Title

Karmik bir temizlik, hayatınızda olumlu bir değişim yaratmanın sadece ilk adımıdır! Keyfini çıkarın ve ruhunuzun temizliğini kucaklayın.