Evrenin 3 Temel Yasası

Evren her zaman gelişmemize yardımcı olur veya daha doğrusu, gelişmemiz için hayatımızda her zaman belirli koşullar yaratılır. Bu alışkın olduğumuz doğrudan yardım değildir. Korkularımızın, hatalı tutumlarımızın ve takıntılarımızın detaylandırılmasıyla gerçekleşir.

Evrende kusursuz işleyen 3 Temel Yasa vardır:

Bağlı olduğumuz şeyi kaybederiz;
Korktuğumuz şeyi çekeriz;
Kaçındığımız şey çekicidir.

En güçlü ve somut olan takıntılar ve korkulardır. Bir şeye ne kadar bağlanırsak, onu kaybetme olasılığımız o kadar artar.

En bariz örnek paradır: Parayı ne kadar çok kazanmaya çalışırsak, o kadar zor verilir ve bizi o kadar hızlı terk eder.

Dünyada hiçbir şeyin kalıcı olmadığını hatırlamak önemlidir; dünyamızda kesinlikle her şey değişkendir. Herhangi bir zamanda herhangi bir şeyi kaybedebiliriz. Bu nedenle, bir şeye bağlanmak anlamsızdır. Mutluluğunuzu buna bağlamamalısınız. Çünkü kaybın acısı daha güçlü ve daha şiddetli olacaktır.

Şöyle düşünmek daha iyi: ‘Evren bana bu hayatta kiralık bir şey veriyor. Benimle kalabilir ya da beni her an terk edebilir. Ve bu armağan için Evrene minnettarım! ‘.

Bu düşünce biçimi aynı zamanda maddi refah, sağlık, kariyer, güç, ilişkiler ve yaşamın tüm alanları için de geçerlidir.

Bir diğer önemli şey korkularımızdır. Korku çok güçlü bir duygudur, bilinçaltında olduğu kadar akılda da olabilir. Her zaman korkunun farkında değiliz, kaynağını her zaman belirleyemiyoruz çünkü derin çocukluktan ve hatta geçmiş enkarnasyonlardan gelebilir.

Korkumuza odaklanırsak, bilinçsizce, farkında olmadan onu hayatımıza daha güçlü bir şekilde çekmeye başlarız, korkumuza enerji ve ilgi gösteririz, bu da onun yaşamımız üzerindeki etkisini daha da artırır.

Evrenin bu üç Yasası birbirine bağlıdır, bu nedenle tüm güçlü, takıntılı bağlarımız ve korkularımız bizi bir şeye o kadar konsantre olmaya zorlar ki, kayıplar, hayal kırıklıkları, sağlık sorunları şeklinde mantıksal sonuçlar bizi uzun süre bekletmez.

Bunların hepsi, yaşamda ve bir kişinin içsel durumunda bir dengeye ihtiyaç duyulduğu için olur. Korkularımız enerji dengesini bozar ve bir başarısızlık meydana gelir.

Your Page Title

Bir şeyi sakın unutmayın: düşüncelerinize, duygularınıza ve dünyaya karşı olumlu tutumunuza dikkat etmek harikalar yaratabilir.