İstediğini Çekmenin 6 Adımı – Olumlu Düşünmek Hayatını Nasıl Değiştirebilir?

Çekim Yasası diye bir şey var. Temel olarak, Düşündüğümüz herşeyi hayatımıza çekeriz. İstediğimiz sonuçları görselleştirerek, olumlamaları kullanarak, iyi şeylerin olmasını bekleyerek, minnettar kalarak ve ilham verici eylemlerde bulunarak istediğimiz her şeyi hayatımıza getirebileceğimiz fikridir.

Nasıl düşündüğün, nasıl hissettiğini belirler

Anlaşılması gereken en önemli şey, düşüncelerinin önemli olduğudur. Düşüncelerin duygularını, hislerin eylemlerini ve eylemlerin hayatını yaratır. İstisnasız hepsi birbiriyle bağlantılıdır.

Yapabileceğin ilk şey, kendini güçlü, kendinden emin ve yetenekli hissettiren düşüncelere odaklanmaktır. Herhangi bir zamanda düşünme şeklin, her durumda nasıl hissettiğini ve hareket ettiğini belirler: ilk buluşmada, bir iş görüşmesinde veya yeni bir meydan okumaya giriştiğinde.

Doğru düşünceleri hemen şimdi harekete geçirmeye başlamak için buradaki altı ipucundan faydalanabilirsin.

1.İsteklerini Netleştir

Hedeflerini yazmak için 1 Ocak olmak zorunda değil. Bugün başlayabilirsin. Kendine şunu sor: Gelecek yıl bu zamanlar ne elde etmek isterdin? Biraz zaman, biraz huzur ve sessizlik bul ve bu egzersizle eğlen. Amacın ‘yüzde 20 daha fazla kazanmak’, ‘hiç gitmediğin bir ülkeyi ziyaret etmek’, ‘yemek blogu başlatmak veya 1000 takipçiye ulaşmak’ olabilir. Ne kadar spesifik olabilirsen o kadar iyi. Bu hedefleri sık sık gözden geçir ve nasıl hissettiğini gör. Bunun seni harekete geçirmesine izin ver.

2. Bir ‘Minnettarlık Tutumu’ Geliştir.

Bir dahaki sefere uyuyamadığında, uzun bir kuyrukta beklemek zorunda kaldığında veya zihnini eski sevgilin ya da haksız patronun hakkında düşüncelere dalarken bulduğunda, bunu bir tetikleyici olarak kullan ve bunun için minnettar olduğun şeylerin zihinsel bir listesini oluştur.

Şükretmek, gelişmiş filtre aracılığıyla olumlu hislerimizin kilidini açar, bize istediğimiz herşeyi verir. Bu filtre, bazı şeylerin gerçekte ne kadar iyi olduğunu görmemizi sağlar ve zihnimizi olasılıklara açar. Daha mutlu olmak istiyorsan, bu senin değerli enerjini hak etmeyen insanları düşünerek zaman kaybetmekten çok daha faydalı olacaktır.

3. İç Diyaloğunu Gözlemle

Kendinle nasıl konuştuğun önemlidir çünkü dinleyen sensin. Çoğumuzun yaptığı hata, istemediğimiz şeylere odaklanmamızdır. ‘Hasta olmaktan bıktım’ demek yerine, ‘Her gün daha iyi hissettiğime sevindim’ demelisin. Kötü maaşına odaklanmak yerine, ‘Para kazanmak için yeni fırsatlara açığım’ de. Ne kadar farklı hissettiklerinin farkında mısın? Bunu tutarlı bir şekilde yaparsan, farklı sonuçlar da alırsın.

Sana anlamlı gelen beş yeni ifade oluştur. Yaklaşan bir ayrılık yaşıyorsan, ‘Kendimi seviyorum. Kendimi onaylıyorum’ olabilir. Kilo vermekte zorlanıyorsan, ‘Sağlıklı vücudumu seviyorum ve ona öyle davranıyorum. Kendimi iyi hissediyorum’ demeyi dene. İşinle ilgili zorluklar yaşıyorsan, şunu tekrarla: ‘Yeni iş fırsatları yolda.’

Bunlar senin olumlamaların olmalıdır. Onları her sabah tekrarla. Telefonuna rastgele alarmlarla kaydet, böylece gün boyunca görünsünler. Bunları gece uyurken söyle.

4. İyiye Odaklan

İş arkadaşlarınla üzgün müsün? Sabahları nasıl geç kaldıklarını veya huysuz olduklarını düşünmek yerine, neyi iyi yaptıklarını düşün. Anne babanla iyi anlaşıyorlar mı yoksa harika bir Pazar kahvaltısı mı yapıyorlar? Bunun yerine bu niteliklere odaklan.

Patronunun mikro-yönetiminden rahatsız olmak yerine, onun seninle, evden çalışmasıyla veya bu yıl sana nasıl daha büyük sorumluluklar verdiğiyle arasının iyi olduğunu unutma. İyiye odaklandığında, daha iyiyi kucaklarsın. 24 saat boyunca sadece olumluya odaklanmaya ve bu konuda sesini yükseltmeye çalış. İnsanların nasıl tepki verdiğini göreceksin!

5. Hayallerini Görselleştir

Yurtdışını ziyaret etmek ister misin? Yeni bir antrenmanla daha güçlü müsün? Yıl sonunda aşık mı olmak istiyorsun? Seni motive eden ve sana ilham veren görsellerden (dakikalar içinde!) bir vizyon panosu oluşturabilirsin. Resimlerden etkilenmene izin ver ve sende beklenmedik bir ilgi uyandıranları dahil etmeye açık ol.

İnsanların kendilerine sunulanlar karşısında şaşırdığı olaylara vizyon panosunda ev sahipliği yap. İmgeler, ‘istememiz gerektiğini’ düşündüğümüz şeyi değil, gerçek özlemlerimizi harekete geçirmemizi sağlar. Bu açıdan da hedeflerini belirlemene yardımcı olabilir.

Vizyon panonu sık sık kontrol etmeyi ve yeni şeyler eklemeyi unutma. Hedeflerinde olduğu gibi, görüntülerin sana neyin önemli olduğunu hatırlatmasına izin ver ve bunu gerçekleştirmek için enerjini ve tutkunu besle.

6.Çalışmaya Başla

Yukarıdakilerin tümü sana bir ilham vermelidir. Arzularının ne olduğu konusunda net olduğunda, kendinle güçlü bir şekilde konuş, hayatında neyin işe yaradığına odaklan ve ne istediğini görselleştir, harekete geçmek için kendini motive et. Ve bu, istediğini elde etmek için son adımdır.

Her gün seni hedeflerine ve vizyonuna yönlendiren bir eylemde bulunmayı taahhüt et.

Your Page Title

Dünya değişmez, ama sen değişirsin. Hayatındaki fırsatların akışına sadece sen izin verebilirsin. İstediğini elde etmeni engelleyen zihnindeki olumsuz blokları ancak sen kaldırabilirsin. Her şey sana bağlı.