Daha Önce Bu Dünya’da Dolaştınız mı? Reenkarnasyonun 6 Belirtisi

Bu fiziki dünyaya ilk kez girmiş gibi görünebiliriz, ama daha önceki yaşam zamanlarından anılarımıza ve hatıralarımıza daha derinden bakıyoruz.

Reenkarnasyon kavramı 3.000 yıldan beri var olmuş hem Batı hem de Doğu felsefelerine kadar uzanmıştır.

Teori, ruhun belirli bir bilinç düzeyine ulaşması veya belli bir seviyeye ulaşması için çeşitli fiziksel boyutlarda birçok fiziksel bedene geri dönmesi veya reenkarne olmasıdır.

Bu, Einstein’ın enerji teorisine kadar uzanır – yaratılamaz ya da imha edilemez, sadece başka bir forma geçer. Ruhumuzun enerjisi yaratılamaz veya yok edilemezse, reenkarnasyon mantıklı olabilir. Belki de bizim varlığımızın enerjisi ölümden sonra başka bir fiziksel forma dönüşüyordur.

Yaşlı bir ruh gibi mi hissediyorsunuz? Bu dünyada daha önce defalarca kez gezdiğinizi mi hissediyorsunuz?

Burada reenkarnasyon ve geçmiş yaşamlarla ilişkili 6 ortak işaret var

1.) Déjà Vu

Çoğumuz bir noktada Déjà Vu deneyimledi. Birçok bilim adamı ve psikolog, bunun için nörolojik bir açıklama olduğuna inansa da, bazıları ikna edilmez ve déjà vu’nun geçmiş yaşamdan bir işaret olduğuna inanırlar.

Tanıdıklık duygusu hissettiğinizde, ister bir insanla ister belirli bir yerle ilğili olsun, bilinçaltınızda derin bir anı yaşayabilirsiniz, belki de bu geçmiş yaşamdan kaynaklanıyor olabilir.

En bilinen geçmiş yaşam regülatörü şifacılarından Dr. Brian Weiss, bazı insanların belirli ülkeleri ziyaret ederken ya da belirli insanları görerek açıklanamayan duygular hissettiğini belirtmiştir. Çevreye çok aşina olduklarını ve daha önce orada bulunduklarını hissediyorlar. Daha sık olmamakla birlikte, Weiss hipnoterapi kullanarak geçmiş yaşamlarına geri dönmeyi başarmış ve onların dejavu hissiyle bağlantı kurmuştur.

2.) Tekrarlanan Rüyalar veya Kabuslar

Tekrarlayan rüyalar ya da kabuslar genellikle geçmiş yaşamlara bağlanmıştır.

Rüyalar sembolik olabilir, bu yüzden muhtemelen geçmiş yaşamı tam olarak temsil etmiyorlar, ama belki de sizin yorumlayabileceğiniz ipuçlarını veya mesajlarını tutuyorlar.

Bunun bir örneği, dolabında kemikler bulma konusunda hayalini sürdüren bir kadın olurdu. Kemikleri görünce, bir suçluluk ve hüzün duygusu hissederdi. Geçmiş yaşam regresyonu yapmaya karar verene kadar bu hayali tekrar tekrar tutmaya devam etti. Regresyon sayesinde bebeğini küvette boğduğunu ve kemiklerle ilgili hayalinin geçmiş yaşam deneyimlerindeki suçluluk ve acısının bir tezahürü olduğunu keşfetti.

3.) Doğal Yetenekler

Hiç bir yerde öğrenmeden şaşırtıcı yeteneklere sahip olan çocuklar ve yetişkinler de geçmiş yaşam için bir ipucu olabilir. Bazı çocuklar hiç bir zaman bu dile maruz kalmadan akıcı bir şekilde diğer dilleri konuşabilmektedirler.

Bazı yetenekler genetik ve “aile içinden gelmiş” olsa da, şu anki yaşamlarıyla bağlantılı olmayan, olağanüstü yetenekler sergileyen insanlar ortaya çıktı.

Bu, aynı zamanda, belirli konularda güçlü bir ilgiye ya da tarihteki belli dönemler için bir yakınlık ya da hoşnutsuzluğa sahip olarak da ortaya çıkabilir.

4.) Fobiler

Çoğu fobinin tamamen irrasyonel olduğu görülmektedir, ancak onları geçmiş yaşamına kadar izlediğinizde anlamlı olabilirler.

Örümcekler, yükseklikler veya küçük alanlar korkusu olsun, fobiler hayatta kalma içgüdümüzün bir parçası olarak insan ruhuna inşa edilir. Ama bizi hiçbir zaman gerçekten tehdit etmemiş bir şeyin korkusunu nasıl açıklarız?

Geçmişte yaşam regresyonu terapisti, fobileri geçmiş yaşamlardaki belli olaylara kadar izler. Örneğin, su korkusu yaşarsanız, geçmiş yaşamınızda boğulmuş olabilirsiniz.

5.) Doğum lekeleri

Birçok kişi doğum lekelerinin reenkarnasyon kanıtı olduğuna inanıyor. Belirli bir adamın anılarını anlayabilen genç bir çocuğun özel bir hikayesi vardır. Ebeveynler, erkek çocuklarının konuştukları adamı araştırmaya karar verdiler ve birçok kez göğsünden vurulduğunu gördüler. Oğullarına baktıklarında, sandığında doğum işaretlerinin, vurulmuş olan adamla aynı konfigürasyonda olduğunu fark ettiler.

Doğum lekelerinin, geçmiş yaşam duygularını veya travmalarını iyileştirmek ve serbest bırakmak için bir hatırlatma olarak göründüğüne inanılmaktadır. Bir çoğu, doğum lekelerinin, düşüncelerine ve duygularına bağlı olarak renk veya şekil olarak değiştiğini de buluyor.

6.) Ruh Eşleri

Birçoğumuz hayatımızdaki insanlarla belirli bağlantılar kurar ve bu geçmiş yaşamlarda tanışıp tanıştığımızın kanıtı olabilir.

Ünlü Amerikan mistiklerinden Edgar Cayce, ruhların gruplar halinde seyahat etmeyi sevdiğini ve bu gruplaşmanın ruh eşleri olarak bilineceğini belirtti.

Geçmiş yaşamlarınızı anlamak, özellikle, gerçekten açıklayamayacağınız bir şeye belirli bir çekim veya hafızanızda hissettiğinizde, mevcut yaşamınıza açıklık ve anlayış getirmeye yardımcı olabilir.

Geçmiş yaşam ağrılarını ve alışkanlıklarını bırakmak da iyileşmeyi sağlayabilir ve hayatınızdaki fobileri, acıları ve negatif kalıpları ezmenize yardımcı olabilir.

Geçmiş yaşamlarınıza girmek için hipnoz veya geçmiş yaşam regresyon terapistiyle konuşmayı deneyin. Alternatif olarak bu meditasyonu evde deneyebilirsiniz

1.) Rahatsız edilmeyeceğiniz rahat ve karanlık bir yere çekilin. Tüm elektronik ve cep telefonlarını kapatın. İsterseniz hafif, rahatlatıcı bir fon müziği kullanabilirsiniz.

2.) Rahat bir pozisyonda oturun veya uzanın ve gözlerinizi kapatın. Rahatlamak ve zihninizi sakinleştirmek için derinden nefes alıp verin. Solunduğunuzda, vücudunuzu çevreleyen güzel beyaz bir ışık hayal edin. Bu beyaz ışık yolculuğunuzda sizi korumaya ve iyileştirmeye yardımcı olacaktır. Siz nefes verirken, tüm olumsuz düşünce kalıplarınızı, beklentilerinizi ve şüphelerinizi serbest bıraktığınızı hayal edin. Beyaz ışığınızın yayıldığını hissedinceye kadar bunu yapmaya devam edin ve zihninizi şüphelerden veya tekrarlayan düşüncelerden arındırın.

3.) Daha sonra gözünüzün önünde bir merdiven hayal edin. Merdivenin tepesine çıkarken, hayatınızın bu özel zamanında sizin için en uygun olan geçmiş yaşamla yüzleşeceksiniz. Tırmanmak için kaç adım gerektiğini belirlemek için sezgilerinizi kullanın. Her bir basamağa tırmanırken, onları sayın ve her adımda daha derine inmeyi düşünün.

4.) Merdivenin üst kısmına ulaştığınızda, üst taraftaki kapıya dikkat edin. Ne kadar detaylı? Hangi dönemden geliyor? Hazır olduğunuzda, kapıyı açın.

5.) Fikrinizi ve beklentileriniz olmadan keşfetmeye ve dolaşmaya izin vermeyi deneyin. Merdivenin üstünde gördüğünüz her şeyi kabul edin ve sürece girmeye çalışın.

Your Page Title

6.) Geçmiş yaşamınızı keşfetmeyi bitirdiğinizde, girdiğiniz kapıyı kapatın ve ardından merdivenlerden aşağı doğru inin. Her adımda, şimdiki ana daha fazla dönmeye çalışın. Merdivenin altında gözlerinizi açın.