Daha Yüksek Bilinç Seviyelerine Ulaşmak İçin Bu 7 Şeye İhtiyacın Olacak

Hiç daha yüksek bilinç seviyeleri yaşadın mı ve daha önce ulaştığın seviyeyi nasıl koruyacağını biliyor musun?
Günün sonunda hayat vermek ya da almakla ilgili değildir, enerji-bilgi alanıyla uyum içinde gelişmek ve bilgini başkalarıyla paylaşmakla ilgilidir.

Görünüşe göre bugün, yüksek bilincin neyle ilgili olduğunu deneyimlemek her zamankinden daha önemli. İşte daha yüksek bilinç seviyelerine ulaşmanın ve toplumdaki yaşamı terk etmeden ince bedenini senkronize etmenin yedi anahtarı.

1. Vücudun

Birçok ruhsal uygulama fiziksel forma önem vermese de, vücudumuz çok önemlidir. İhtiyacı olan yiyeceği ve bakımı aldığından emin olmalıyız.

Bu, daha yüksek bilinç seviyelerine ulaşmak için vejeteryan veya vegan olman gerektiği anlamına gelmez. Bu, kendine karşı dürüst olman ve vücudunun senden ne beklediğini dinlemen gerektiği anlamına gelir.

Arada bir bifteğin tadını çıkarmak için bilinçli bir seçim yaparken senkronize yüksek bilinç bedenleriyle yaşayanlar var. Kendilerini et yemekten alıkoyan ama bilinçlerini yükseltmeyi başaramayanlar da var.

Eğer kendine özgü Doğanı takip ediyorsan ve onu mutlaklığa getirmeden fiziksel formuna iyi bakıyorsan, o zaman doğru yoldasın demektir.

2. Duyuların

Bir sonraki anahtar duyularını geliştirmektir. Beş duyunu geliştirdiğinde, altıncıyı ele geçirme şansın olur. Zaten bildiğin gibi, çevrendeki dünya sadece belirli bir frekanstaki enerji titreşimidir.

Gerçekte neler olduğunu algılama yeteneğini geliştirdiğinde, enerji alanıyla çok daha etkili bir şekilde etkileşime girmeye ve büyük resmi görmeye başlarsın.

Bazı kokuları kokladıklarında sesleri görebilen, kelimeleri tadabilen veya ciltlerinde bir his hissedebilen insanlar bile vardır. Ezoterik literatürde, duyuların daha yüksek bilinç düzeylerinde eter bedeninle ilişkilidir.

3. Duygusal Zeka

Çoğu insan zeka bölümü’ne (IQ) aşinadır, ancak pek çok insan duygusal zeka (veya duygusal bölüm – EQ) hakkında bilgi sahibi değildir.

Duygusal olarak zeki insanlar, kendilerine olduğu kadar başkalarına da empatiktir. Buna göre düşünmek ve hareket etmek için kendi duygularını ayırt edebilir ve önceliklendirebilirler. Duyguların enerjisi, niyetlerini besleyen ve Astral düzlemin temeli olan temel bir güçtür.

4. Görüş

Dördüncü anahtar, dünya görüşün, sağduyu ve mantığı kullanma yeteneğindir. Dünya görüşün başkalarının gerçeğini kabul etmene ve sürekli öğrenme sürecinde olmana izin verdiğinde, bilincini geliştirmeye ve uyandırmaya başlarsın.

21. yüzyılda başarılı olmak istiyorsan, dünya görüşünün meditasyonun faydalarını, çakraların varlığını, insan aurasını ve diğer ilgili kavramları dikkate alması ve kabul etmesi gerekir.

Bu bilgi pratikte doğru bir şekilde uygulandığında, enerji-bilgilendirme alanıyla ekolojik olarak etkileşime girmene yardımcı olabilir.

5. Neden ve Etki Yasası

Muhtemelen karma ya da sebep sonuç yasasını duymuşsundur. Bu yasanın doğru anlaşılması, daha yüksek bilinç düzeylerine ulaşmanın bir sonraki anahtarıdır. Çoğu insan, başkalarının onlara yapmasını istedikleri gibi başkalarına da yapmaları gerektiğini düşünür. Ancak, karmayı bu şekilde tanımlamak zor olabilir.

6. Değerler

Altıncı anahtar, değer verdiğin değerlerin özüdür. Gerçekte kim olduğunun temeli bu. Konuştuğun dil, doğduğun yer, sahip olduğun öğretmenler, ailenin hayatındaki önemi, kendi sevgi tanımın ve yaşamdaki diğer önemli değerlerle ilgilidir.

En önemli önceliklerinden biri daha yüksek ahlaki zemini benimsemek ve katılan herkesin ilgisini göz önünde bulundurmak olduğunda, bilincini yükseltiyorsun demektir.

7. Yüksek Benliğinin Misyonu

Son anahtar, Yüksek Benliğinin veya Ruhunun görevidir. Kelimelerle anlatılması çok zor olan amacının içsel bilgisidir.

Gerçekte ne olduğunun farkına varmak bir ömür sürse de, yolda sana yardımcı olabilecek bazı araçlar vardır

Dalai Lama’dan bir alıntıyı daima hatırla: “Hayatımızın amacı mutlu olmaktır.”

Kesin olan bir şey var ki, daha yüksek bilinç düzeylerine giden bir ırk yoktur. Bir anlamda, her zaman bir şekilde ya da başka bir şekilde ince bedenlerin aracılığıyla bilinç düzeylerinde temsil edilirsin.

Your Page Title

Anahtar, bilinçli olarak hayatının sorumluluğunu almak ve onu yüksek benliğinin rehberliğinde yaşamaktır. Aksi takdirde, bir başkası senin ince bedenlerinin kaynaklarını kullanıyor olacaktır.