Yüksek Benliğinin Hatırlamanı İstediği 7 Şey (Egon Ne Derse Desin)

Yüksek Benliğimiz sürekli olarak bize hayatımızda gerçekten neyin önemli olduğunu ve deneyimlemek için dünya’ya neden geldiğimizi hatırlatmaya çalışıyor.

Ancak, genellikle günlük problemlerimiz ve endişelerimizle çok boğulduk. Kalbimiz en iyi çıkarlarımıza sahiptir, ancak sesi genellikle EGO’nun sesiyle boğulur. Ego, maddi şeyler, başarı ve başkalarının bizi nasıl algıladığı ile ilgilidir. Ancak yüksek benlik bunlardan hiçbiriyle ilgilenmiyor.

İşte Yüksek Benliğinin Hatırlamanı İstediği 7 Şey:

1. Tam Olmamız Gereken Yerdeyiz

Bazen hayatımızda yanlış bir yola girmiş gibi hissedebiliriz. Yaptığımız hataları görüyoruz ve keşke zamanı geri çevirebilsek diyoruz. Ancak, Yüksek Benliğimiz tam olarak olmamız gereken yerde olduğumuzu hatırlamamızı istiyor.

Yaptığımız ‘hatalar’ aslında öğrenmemiz gereken derslerdi. Yanlış yaptığımızı düşündüğümüz şeyler için kendimizi aşağı indirmemeliyiz, çünkü bunlar yolculuğumuzdaki hayati adımlardı. Bu seçimler bizi bugün olduğumuz kişi yapıyor. Bu hatalardan şefkat ve affetmeyi öğrenebiliriz. Ayrıca hatalarımızdan dolayı kendimizi affetmeliyiz.

2. Değişebileceğimiz Tek An Şu An

Ego genellikle geçmişe ve orada olan şeylere dayanır. Ayrıca gelecekte neler olabileceğini düşünmek için zaman harcamayı da sever. Ama bu yerlerin hiçbirinde gerçek bir değişiklik yapamayız. Geçmişteki hatalardan ders aldığımızda ve kendimiz de dahil olmak üzere incittiklerimizden af dilediğimizde, devam etmeliyiz.

Ancak çok hızlı hareket edersek ve zamanımızı gelecek hakkında endişelenerek veya hayal kurarak geçirirsek, değişiklik yapamayız. Değişebileceğimiz tek zaman şu an. Meditasyon ve farkındalık, şimdiki zamanda daha fazla kalmamıza yardımcı olabilir.

3. İçimizde İhtiyacımız Olan Her Şey Var

Egoyu ve korkularını susturduğumuzda, içimizde inanılmaz kaynaklar olduğunu fark etmeye başlarız. İhtiyacın olan güce, cesarete, merhamete ve sevgiye sahipsin. Kendin hakkında bilgi edinerek, değerlerini ve tutkularını anlamaya başlarsın.

O zaman gerçekten olmak istediğin kişiye dönüşebilirsin. Günlük kaydı, içinde yaşayan gerçek benliği keşfetmene yardımcı olur. Kendinle barışık olmayı öğrendiğinde, hayat daha kolay akmaya başlar ve yaşam deneyimin daha az bir mücadele olur.

4. Benlik Saygının Tek Gerçek Yargılayıcısı Sensin.

Ego dış görünüşle çok ilgilidir. Başkalarından doğrulama ve para, statü ve şöhret gibi dışa dönük başarı belirtileri arar. Yüksek Benliğin, bunların hiçbirinin gerçek değerinin yansımaları olmadığını bilir. Dışarıdaki hiç kimse amacını ve yolculuğunu senin gibi anlamıyor. Bu, yalnızca değerini yargılayabileceğin anlamına gelir.

Kendini doğrulaman gerekiyor. Nezaket, merhamet ve cömertlik gibi gerçek değeri olan şeylerin çoğu günümüz toplumunda değerli görülmemektedir. Ancak bu özellikler en değerlidir.

Nezaket ve yaratıcılık, başkalarına sevgi ve hizmet, neşe ve barış gibi gerçek başarılarının kaydını tutmak isteyebilirsin. Sürekli olarak başkalarını memnun etmeye çalışıyorsan, gerçek amacına asla ulaşamayacaksın.

5. Korkuyla Değil, Sevgiyle Yönlendiril

Egoya korku rehberlik eder. Yetmemekten korkuyor. Tersine, Yüksek Benliğin izlediği tek rehber sevgidir. Korkuya dayalı kararlar vermek asla gerçek mutluluğa ve huzura yol açmayacaktır. Yüksek Benliğinin fısıltılarını takip ettiğinde, sevgi yolunu takip ediyorsun demektir.

6. Güvenliğimiz Kabulde Yatar, Kontrolde Değil

İnsanlar olarak güvenlik için çabalıyoruz ve bu da hayatı kontrol etmeyi sevdiğimiz anlamına geliyor. Ama hiçbir zaman her şeyi gerçekten kontrol edemiyoruz, bu yüzden yaşamın akışıyla gitmeyi öğrenmek, kontrol etmek yerine kabul etmemize yardımcı oluyor.

Gerçek aşk yargılayıcı değildir. Herkesin hayatını kendi yolunda yaşama hakkına sahip olduğunu kabul ettiğimizde ilişkilerimiz gelişir. Buraya başkalarını yargılamak için değil, kendi hayatımızla elimizden gelenin en iyisini yapmak için geldik. Hayatı olduğu gibi kabul etmeyi öğrendiğimizde, güvenliğimiz içeriden geldiği için dış etkenleri kontrol etmemize gerek yoktur.

7. Düzeltmeye İhtiyacın Yok

Yüksek Benliğin, ailenden veya eğitim sisteminden öğrendiklerine rağmen, düzeltmeye ihtiyacın olmadığını hatırlamanı ister. Sen de olduğun gibi iyisin. Ruhsal olarak büyüme, kendini ‘geliştirmeye’ çalışmaktan gelmez.

Bu, kendini olduğun gibi kabul etmekten ve daha sonra dünyadaki ışığını parlatmak ve benzersiz armağanlarını ve algılarını sunmak için Yüksek Benliğinin rehberliğini takip etmekten gelir. Kendini tamamen kabul ettiğinde, koşulsuz sevgi ve şefkat gösterdiğinde, yararsız düşünce kalıpları doğal olarak kaybolmaya başlar ve varlığının gerçek doğasına dönüşebilirsin.

Your Page Title

Yüksek Benliğimizin rehberliğine uyum sağladığımızda, gerçek amacımızın ne olduğunu hatırlarız. Egonun taleplerini bırakıp sevgi ve şefkatle yaşayabiliriz. O zaman Yüksek Benliğimizi yerine getirecek gerçek yolu izlemekte özgürüz.