Dengesiz Bir Çakranın Bu Uyarı İşaretlerini Asla Görmezden Gelmeyin

Vücudundaki yedi ana enerji merkezi çakralar olarak bilinir. Çakralarının her biri vücudunun belirli bir bölümünde bulunur ve her biri, dengesiz ise belirli bir fiziksel rahatsızlığa veya sağlık sorununa karşılık gelir.

Çakraların herhangi birinde tıkanıklık olduğunda, bu hastalığa yol açabilir, bu nedenle dengesiz bir çakranın uyarı işaretlerinin farkında olmak çok önemlidir.

Bu yazıda, belirli bir çakranın dengesiz hale gelmesi durumunda seni haberdar edebilecek işaretler üzerinde duracağım.

Çakralarından Birinin Dengesiz Olduğuna Dair Uyarı İşaretleri Nelerdir?


çakKök Çakra

Bu çakra, omurganın dibinde, kuyruk kemiğinde bulunur. Bu, dünyaya en yakın çakradır. Dünyevi topraklama ve fiziksel hayatta kalma ile ilgilidir. Ana işlevi kendini koruma ve var olma hakkıdır.

Kök çakra; bacakların, ayakların, kemiklerin, kalın bağırsağın, adrenal bezlerin ve bağışıklık sisteminle ilişkilidir.

Kök çakranın enerjisi dengesizse, diz ağrısı, siyatik, yeme bozuklukları ve kabızlık yaşayabilirsin.

Yiyecek, barınma, para ve yaşamın ihtiyaçlarını karşılama becerisinin temel hayatta kalma ihtiyaçlarını etkileyen diğer duyguların yanı sıra kendini güvensiz ve huzursuz hissedeceksin.


Sakral Çakra

Bu çakra, omurganın tabanı ile göbek deliği arasında yer alır. Alt karın, mesane, böbrekler, dolaşım sistemi ve üreme organlarınla ilişkilidir. Bu çakra duygularınla ilgilidir.

Sakral çakranın dengesiz olduğunun uyarı işareti, cinsel sorunlar, idrar sorunları, böbrek komplikasyonları ve bel ağrıları yaşamandır.

Tıkanma, depresyon, bağımlılık ve takıntılı davranış gibi duygusal sorunlar olarak ortaya çıkabilir.

Solar Pleksus Çakrası

Bu çakra göbeğinin 3 inç yukarısında bulunur. Sindirim sistemin, kasların ve pankreasınla bağlantılıdır.

Bu çakranın dengesizliği, sindirim sorunları, karaciğer disfonksiyonu, kronik yorgunluk, basınç, diyabet, mide ülseri, pankreas, safra kesesi sorunları ve kolon hastalıkları olarak kendini gösterir.

Ayrıca, düşük benlik saygısının yanı sıra karar vermede sorun yaşayabilirsin. Reddedilme, eleştiri ve fiziksel görünüm korkusu olacaktır.


Kalp Çakrası

Bu çakra kalpte bulunur. Sevgi ve şefkatin merkezidir. Bu, akciğerlerin, kalbin, kolların, ellerin ve timus bezinle ilişkilidir.

Bu çakrada tıkanma olduğunda bronşiyal astım, kalp damar hastalıkları, akciğer problemleri, sırt ve omuz problemleri, hem kol hem de bilek rahatsızlığı yaşayabilirsin.

Dengesiz bir kalp çakrasıyla ilgili duygusal sorunlar kıskançlık, öfke, acı ve yalnızlık korkusunu içerir.


Boğaz Çakrası

Boğazda bulunur. Boynun, omuzların, kolların, ellerin, tiroid ve paratiroid bezlerinle ilişkilidir.

Dengesiz bir boğaz çakrasının uyarı işaretleri arasında tiroid sorunları, boğaz ağrısı, kulak enfeksiyonları, ülserler, herhangi bir yüz problemi, boyun ve omuz ağrısı bulunur.

Duygusal açıdan, hem sözlü hem de yazılı iletişimle ilgili kendini ifade etme sorunların olabilir.


Üçüncü Göz Çakrası

Bu çakra, alnının ortasında, kaşlarının ortasında bulunur. Bu çakra içsel görme, sezgi ve bilgelikle ilgilidir.

Tıkanma, baş ağrısı, görme sorunları, sinüs sorunu, göz yorgunluğu, işitme sorunları ve hormon arızası şeklinde kendini gösterebilir.

Ruh hali, öngörülemezlik ve kişinin kendi korkularına bakamaması, dengesiz Üçüncü Göz Çakrasının işaretleridir.


Taç Çakra

Bu, başının tepesinde bulunan çakradır ve merkezi sinir sisteminle ilişkilidir.

Dengesiz olduğunda, depresyon, öğrenme güçlüğü ve parlak ışığa duyarlılık gibi fiziksel dengesizlikler yaşayabilirsin.

Dengesiz bir Taç Çakra nedeniyle kendini ve başkalarını anlamakta güçlük çekeceksin.

Çakra Dengesini Geri Getirmek İçin Ne Yapabilirsin?


Doğru Beslenme ve Gıdalar

Yediğin yiyecekler ruh halini, enerji seviyelerini ve sağlığını etkiler. Yüksek titreşimli yiyecekler yemek, vücut hücrelerine ve enerji sistemine dengeyi geri getirmene yardımcı olacaktır.


Kristal Şifa

Çakraların, farklı renklerle ilişkilendirilen farklı frekanslarda yankılanır. Kristaller de aynı prensipte çalışır. Her kristalin kendi enerji kalitesi vardır ve belirli bir çakranın enerji merkezini büyütmeye veya dengelemeye yardımcı olur.


Meditasyon

Meditasyon yaptığında, hareketsiz ve sessizsin, bu da içsel bilgeliği ve sezgiyi duymanı sağlar. Sakin bir zihin, fiziksel ağrının nereden kaynaklandığını ve hangi çakranın dengesiz olabileceğini hissetmeni sağlar.


Aromaterapi

Bitkilerden ve çiçeklerden gelen uçucu yağ, duygusal ve ruhsal refahı iyileştirebilir. Bu özler, çakra dengelemesini sağlamak için kendi enerjimizle etkileşime giren bitkinin enerjisini içerdikleri için titreşimsel şifa sağlayabilir.


Çakra Dengeleme Sana Nasıl Yardımcı Olabilir?

Çakra dengeleme, enerjinin vücudunda serbestçe akmasını sağlamak için çok önemlidir.

Arabanın tekerleklerinin dengelenmesi ile karşılaştırıldığında, Çakra Dengeleme, çakralarının optimum performansını iyileştirmeye ve korumaya yardımcı olur.

Tıpkı bir araba gibi, tekerlekler yanlış hizalandığında titremeye başlarlar ve aşırı stres, tekerleklerde ve arabanda aşınmaya ve yıpranmaya neden olabilir. Bundan dolayı arabanın performansı ve tekerleklerin ömrü azalır.

Aynısı çakralarında da olur – eğer dengesiz bir çakra varsa, enerji düzgün bir şekilde akamaz ve sağlığın etkilenir. Bu dengesizlik, olumsuz duygular ve fiziksel rahatsızlıklar yoluyla ortaya çıkabilir.

Your Page Title

Bir Çakra dengesi sağlığın için çok önemlidir. Vücudunda ve zihninde denge bulmanın mükemmel bir yoludur.