Düşünce Gücüyle Dileklerini Nasıl Gerçekleştirirsin

Dileklerini nasıl gerçekleştirirsin? Ve her şeyden önce, bir dilek nedir? Ruhsal bir dünya görüşüne göre, sahip olduğun içsel güç sayesinde zihninde ortaya çıkan ve gerçeğe dönüşme potansiyeline sahip olan düşüncelerindir.

Herhangi bir düşüncenin tıpkı bir mıknatıs gibi belirli olayları kendine çekmesi ve dış dünyayı dönüştürmesi fikri yeni değildir. Bunu farklı ruhani uygulayıcılardan tekrar tekrar duyuyoruz.

Ve bu, bize muazzam bir güç ve yaratıcı enerji verdiği için, arzuların yerine getirilmesinin herkes için mümkün olduğuna inanmamızı sağladığı için göz önünde bulundurulması gereken çok neşeli bir bakış açısıdır.

Bu düşünce gücünü arttırmak için zihnini eğitmen ve enerjini her geçen gün artırman gerekir. Büyük bir içsel güç kaynağı ve olumlu bir tutum tarafından destekleniyorsa, isteklerinin çok daha hızlı bir gerçeklik haline geldiğine inanılmaktadır.

Enerjini ve düşünce gücünü yok eden nedir?

Her türlü olumsuz düşünce – korkular, şüpheler ve kendini küçümseyen düşünceler – enerjini alır, bu nedenle zihnin bu tür toksik inançlardan arınmış olmalıdır. Olumlu düşünmeye çalış ve olumsuz düşüncelerini pozitif enerji ve ışık dolu olanlarla değiştir.

Öfke, enerjinin güçlü bir yok edicisidir. Bu yüzden olumsuz duyguları affetmeyi ve serbest bırakmayı öğren ve düşüncenin gücü istenen olayı birçok kez daha hızlı çekecektir.

Karamsarlık ve genel memnuniyetsizlik de enerjimize zarar veriyor. Hayattan zevk almayı ve hayatının her anı için şükretmeyi öğren.

Pasif bir yaşam tarzı ve kötü alışkanlıkların da iç enerji tarzın üzerinde olumsuz bir etkisi vardır. Fiziksel egzersiz yap, meditasyon ve yoga yap, temiz havada daha fazla zaman geçir. Böylece düşünce gücün ve enerjin önemli ölçüde artacaktır. Televizyonda veya filmlerde çok fazla saldırganlıkla ilgili haberler izlemek yerine, kendini geliştirme üzerine kitap okumayı ve olumlu insanlarla vakit geçirmeyi dene.

Olumsuz düşüncelerden ve duygulardan kurtulduğunda enerjin artacaktır. Bunun, isteklerini tezahür ettirebileceğin zaman olduğuna inanılıyor.

Dileklerini nasıl gerçekleştirirsin?

Arzuların yerine getirilmesi için birçok teknik vardır. Bu yazıda, en güçlü olanlardan biri olan görselleştirmeye odaklanacağız.

Yapman gereken ilk şey dileğini dile getirmek. Sevinç, mutluluk ve zevk gibi hoş duygulara neden olmalıdır. Olumlu duygular dileklerini güçlendirir ve hayaline ulaştığın anı yaklaştırır.

O zaman kendini bir rahatlama durumuna sokman gerekir. Rahatsız edilmeyeceğin zamanı seç, rahat bir pozisyon al, gözlerini kapat ve rahatla. Zihnini sakin tutmaya çalışırken vücudunun tüy gibi hafif ve ağırlıksız olmasına izin ver.

Bir rahatlama durumuna ulaştığında, hayatındaki en mutlu bölümü düşün. Sevinç ve pozitiflik dalgasına uyum sağla. Bu, düşüncelerini gerekli enerjiyle dolduracaktır.

Şimdi hayalini gerçekleşmiş gibi hayal et. Ne istersen var. Neşeyi, minnettarlığı ve tüm olumlu duyguları hisset. Bir süre bu güzel durumda kal, tadını çıkar ve sonra gözlerini aç.

Tebrikler! Hayalin zaten tezahür etme yolunda. Şimdi kolay ve özgürce gitmesine izin ver. “Düzenin” evren tarafından çoktan alındı, bu yüzden dileklerini nasıl gerçekleştireceğini bulmasına izin ver.

Birkaç önemli nokta:

– Dileğin insanlara ve dünyaya zarar vermemeli. Düşüncenin gücü yıkıcı planlar için kullanılırsa, bundan iyi bir şey çıkmaz.
Bu tekniği kullandıktan sonra oturup beklememelisin. Harekete geç ve gerçek dünyada aktif ol.

Your Page Title

– Gerçekleştirmeye çalıştığın büyük bir dileğin varsa, bu alıştırmayı bir kereden fazla yapmalısın. İsteğine ne kadar yaratıcı enerji vermeyi başarırsan, o kadar hızlı gerçeğe dönüşecektir.