Hayatta Ruhsal Yolunu Bulduğunu Gösteren İşaretler

Yaşamdaki ruhsal yolunu bulmak, kalıcı bir hisse en yakın olandır.

Bu hayatta varlığında anlam bulmaktan daha önemli bir şey yoktur.

Ama hayattaki manevi yolunu ne zaman bulduğunu nereden biliyorsun?

1. İnanç Sisteminde Kendini Rahat Hissediyorsun.

Bizi kendimizle huzursuz hissettiren ve bize gerçek bir anlayış ya da anlam duygusu sunmayan inanç sistemleri vardır. Hayattaki gerçek manevi yolunu bulduysan, kim olduğunu ve neden burada olduğunu anlayacaksın.

Artık kim olduğun konusunda kendini suçlu ya da yetersiz hissetmeyeceksin. Neden olduğun gibi olduğunu ve hayatının neden olduğu gibi geliştiğini anlayacaksın.

Birden yaşadığın acılar hayat hikayeni daha geniş bir alana yayarken anlam kazanmaya başlayacak. Tüm parçalar sığacak gibi görünecek ve aniden bir an bile boşa gitmemiş gibi hissedeceksin. Şimdiye kadar yaşadığın her şey seni buraya getirmeye katkıda bulundu.

2. Her Şey Bir Araya Gelmeye Başlar

Doğru ruhsal yolda olduğuna dair önemli bir işaret, garip ve neredeyse doğaüstü bir anlamlı tesadüf olgusudur. Birdenbire, seninle ilgili olan şeyler ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Sanki bir şey seni arıyor.

Anlamlı tesadüfler veya eşzamanlılıklar sürekli olarak meydana gelir ve seni, gittiğin yönün evren tarafından önceden belirlenmiş veya desteklendiği duygusuyla doldururlar.

Desenler her yerde ortaya çıkmaya başlar: her şey aniden birbirine bağlanır. Bu yolda yürümen için bir şey tarafından çağrıldığını hissedeceksin. Sanki ruhsal yolunu bulamadın, ama o seni buldu.

3. Hayatının Bir Anlamı Olduğunu Hissediyorsun

Ruhsal yolunu bulduğunda, hayat aniden anlam kazanıyor gibi görünüyor. Eskiden ne oldukları için endişe ve ıstıraba neden olan şeyleri göreceksin ve insanların kendilerini ilgilendiren yüzeysel önemsizlikleri aşmaya başladığını hissedeceksin.

Daha da önemlisi, yolundaki her şey seni bir huzur duygusuyla dolduracaktır. Her şeyin yerine oturduğu anları hissedeceksin – her şey sana mantıklı geliyor gibi görünüyor. Hayat daha önce hiç olmadığı kadar mucizevi görünecek. Gözlerin açılmış gibi hissedeceksin.

Cevabın ne olduğunu bilmesen bile. Her şeyin sonunda, var olan bir gizem olsa bile, anlamana açık olmasa bile, bir sonun olduğuna dair derin bir inanç hissedeceksin. Ne olduğunu bilmene gerek kalmayacak, sadece orada olduğunu biliyorsun.

Bütün bunların sonucu, gerçekten daha büyük bir resmin olduğuna ve bir şekilde ona uyduğuna dair bir güven, mutlak bir kesinliktir. Artık inanmana gerek kalmayacak – sadece bileceksin.

4. Aynı Yoldaki İnsanlar Birlikte Olmayı Sevdiğin İnsanlardır.

Ruhsal yolunu bulduğunda tanıştığın insanlar seni neşe ve hayranlıkla dolduracaktır. Sonunda ’insanlarınla’ tanıştığını hissedeceksin. Onlardan ilham aldığını hissedeceksin ve söyleyeceklerinin önemli olduğunu bilerek dikkatle dinleyeceksin.

Sosyal toplantılar, daha önce hiç yaşamadığın bir şekilde keyifli ve tatmin edici olmaya başlayacaktır. Konuşmalar seni büyüleyecek ve sadece zaman geçirmek için sahte olma ya da küçük konuşmalara katılma ihtiyacı hissetmeyeceksin.

Your Page Title

İstediğin her şeyi tartışmak için yeterli zaman olmayacak ve bu tür toplantılardan yorgun veya endişeli olmaktan ziyade heyecanlanmış hissedeceksin. Onların huzurunda olmak ve onlarla paylaşmak için bir sonraki fırsatı dört gözle bekleyeceksin.