En Güçlü İyileştirme Güçlerine Sahip 7 Mücevher ve Kristal

Mücevher ve kristal takmayı mı yoksa etrafında bulundurmayı mı seversin?

Mücevherler ve kristaller sadece moda veya dekoratif amaçlar için harika değildir. Bazıları ayrıca bedenini, zihnini ve ruhunu dengede tutmana yardımcı olmak için idealdir.

Alternatif tıpta kullanılan değerli taşlar ve kristaller vardır. Bunlar hastalıklara yol açan negatif enerjiyi uzak tutmada etkilidir.

Bu yazıda deneyimlerime dayanarak, en güçlü iyileştirme gücüne sahip 7 mücevher ve kristalden bahsedeceğim.

1.Sitrin

Kronik olarak yorgunsan, Sitrin kristalini takmak, cebinde veya çantanda küçük bir parça taşımak, yeniden enerji kazanmana çok yardımcı olacaktır.

Sitrin, negatif enerjiyi kontrol altında tutabilir.

Sitrin’in şifa için diğer kullanımları şunları içerir:

– Sindirim sisteminin iyi çalışmasını sağlamak, böylece gazlı veya şişkin hissetme durumlarına daha az eğilimli olursun ve diğer mide rahatsızlıklarını en aza indirirsin.

– Tiroid bezini uç durumda tutmak. Bu idealdir, çünkü tiroid vücudunun enerjini nasıl kullandığından sorumludur. Tiroid bezin iyi durumda olduğunda, enerji akışın daha yönetilebilir olacaktır.

– Ruh halini sabit tutmak, öyle ki depresyon nöbetleri hiç değilse daha az sıklıkla meydana gelir. Ayrıca daha olumlu bir bakış açısı kazanacaksın ve böylece odaklanman artacaktır, çünkü artık küçük sıkıntılardan rahatsız olmayacaksın.

2.Gül Kuvars

Gül Kuvars’ın güzelliği, onu giymek veya taşımak için yeterli bir sebeptir. Ancak arınmada ve duygusal sorunları yönetmede iyi bir yardımcı olması onu daha da değerli kılıyor.

Duygusal sıkıntılarına karşı sakinlik ve şifa arıyorsan, Gül Kuvars arkadaşın olacaktır.

Gül Kuvars’ın şifa için diğer kullanımları şunları içerir:

– Özellikle problemlerle veya stresli durumlarla karşılaştığında kolayca nefes almana yardımcı olur.

– Alzheimer ve Parkinson dahil olmak üzere dejeneratif koşulları uzak tutar.

– Doğurganlığını arttırmak ve benzer şekilde çocuk sahibi olma şansını arttırır. (hala ortalama üreme yaşı aralığında olduğunu varsayarsak).

3.Aventurin

Kıyafetlerine aksesuar eklemek için Aventurin kullan ve sonunda, özellikle sabahları uyanma şeklindeki değişiklikleri görecek ve hissedeceksin.

Her yeni günün gelişiyle ilgili heyecanlı ve umutlu hissetmeyi özlüyor musun? Eğer öyleyse, bunun nedeni enerji alanlarının bloke olması olabilir. Aventurin, enerji bloklarını temizlemene yardımcı olur.

Bolluk ve özgüvene erişme fırsatlarını artıracak yeni ve taze bir görünümle donatılmış, canlanmış hissetmek istiyorsan, yanında biraz Aventurin olduğundan emin ol.

Aventurinin şifa için diğer kullanımları şunları içerir:

– Umutsuzluk duygusunu ortadan kaldırarak, umut ve iyimserlikle değiştirerek duygusal sağlığını kontrol altında tutar.

– Kendinden şüphe duymayı ortadan kaldırır ve kendi değerine ilişkin algını arttırır.

– Başkalarına karşı daha hoşgörülü olmana yardımcı olur ve onları külfetli olmak yerine sana yardımcı olabilecek insanlar olarak görmeni sağlar.

4. Turkuaz

Turkuaz, takıldığında zarif görünümü ve sofistike çekiciliği için uzun zamandır değerli bir taş olmuştur.

Özellikle stresli durumlarda gerçekten ne hissettiğini başkalarına anlatmakta zorlanıyorsan, bastırdığın tüm negatif enerji nedeniyle içinde toksinler yaratabilirsin. Turkuazdan yapılmış bir değerli taş bu problemde sana çok yardımcı olabilir.

Turkuaz, saldırgan veya kaba olmadan kendini ifade etme becerilerini geliştirmene yardımcı olur.

Turkuazın şifa için diğer kullanımları şunlardır:

– İyi bir fiziksel denge duygusuna sahip olmana yardımcı olduğu için, kazara düşmelerden kaynaklanan yaralanmalara karşı seni korur.

– Daha hızlı yara iyileşmesi.

– Yorgun ve ağrılı kaslarının daha kolay iyileşmesine yardımcı olur. Bu, özellikle egzersiz sırasında ağırlık kaldırma gibi ağır fiziksel faaliyetlerde bulunuyorsan yararlıdır.

5. Ametist

Ametist, Turkuaz gibi binlerce yıldır aksesuar ve mücevherlerde büyük talep gören bir diğer değerli taştır. Bunun nedeni, menekşe tonlarının belirgin bir şıklığı çağrıştırmasıdır.

Ametistin şifa için diğer kullanımları şunlardır:

– Sadece çevrendeki stresli enerjinin dağılmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunun bu stresi verimli bir şekilde atmasına yardımcı olarak seni stresin zararlı etkilerinden korur.

– Sigaradaki nikotin gibi bağımlılık yapan maddelere olan bağımlılığının üstesinden gelmene yardımcı olur.

– Çeşitli türden psişik saldırılardan daha kolay kurtulmana yardımcı olur.

6.Şungit

Şungit, Elektrik ve Manyetik Alanlara karşı koruma için mükemmel bir seçimdir.

Elektrik ve Manyetik Alanlar hakkında endişeli misin? Eğer öyleyse, yalnız değilsin! Elektrik ve Manyetik Alanlardan gelen enerji bu günlerde etrafında. Mikrodalga fırınından akıllı telefonuna ve bilgisayarlarına kadar herşeyde var.

Evet, Elektrik ve Manyetik Alanların vücuduna hücresel veya DNA düzeyinde ne kadar zarar verebileceği hala bir tartışma konusu. Bununla birlikte, bu aletlerin kullanım sıklığı ile birleştiğinde, olasılığın var olduğu göz önüne alındığında, üzgün olmaktansa güvende olmak daha iyidir. Şungitin yardımseverliği burada devreye giriyor.

Şungit en eski şifalı taşlardan biridir. Rusya’da keşfedildi ve nadir olduğu söyleniyor.

Şungitin şifa için diğer kullanımları şunları içerir:

– Hava kirleticilerini emmeye yardımcı olur, böylece ciğerlerinin ve cildinin daha hızlı iyileşmesini sağlar.

– Hayatı bir kafa karışıklığı ve denge eksikliği ile geçirmeyi önlemek için ruhsal temellendirmede sana hızla yardımcı olur.

– Yakın çevrenden negatif psişik enerjiyi emer ve böylece zayıflamış bir duruma düşme şansını azaltır.

7.Yeşim

Yeşim, eskilerin gözdesi olan değerli bir taştır. Doğu’dan dünyanın Batı yarımkürelerine kadar Yeşim, kraliyet ailesinin yaşamının belirgin bir parçasıydı. Sonunda, kraliyet mirası olmayan insanlar tarafından da kullanılmaya başlandı.

Yeşim, sakin olmanı ve sabrını büyük ölçüde test eden durumlarla karşılaştığında bile sakin kalmanı sağlamak için çok yararlıdır. Stresli koşullarla ilişkili migrenleri ve boyun tutulmasını azaltabilir.

Yeşim’in şifa için diğer kullanımları şunları içerir:

– Ateşli ve/veya yorgun olduğunda sana yatıştırıcı enerji sağlar.

– Gergin kaslarını gevşetir ve daha iyi fiziksel dengeyi korumana yardımcı olur.

Your Page Title

– Vücudunu ve zihnini eşit, rahat bir durumda tutarak uykusuzluk ve huzursuzluk nöbetlerinin üstesinden gelmeni sağlar.