İstediğiniz Hayatı Elde Etmenin 7 Adımı

Hayat çok karmaşık bir şeydir. Bunu düşünürsek, kimse neden, nasıl ve ne zaman başladığını bilmiyor.

Her şey olması gerektiği gibi, bedenlerimiz ve zihinlerimiz kendi başlarına çalışıyor ve yapabileceğimiz tek şey, sonunda işlev görmemize izin verecek farklı inançları sorgulamak, test etmek ve kabul etmektir.

Muhtemelen bu şekilde düşünmüyorsunuzdur. İnsanların çoğunluğu, yaşamlarını düşünmelerine izin vermeyen bir döngüde sıkışmış durumda.

Bilinçli bir düzeyde, insanlar bazı kararlarının kötü olduğunu anlarlar. Hayatlarının olması gerektiği gibi olmadığını ve güçlü bir değişim ihtiyacı olduğunu anlıyorlar.

Ama ne yazık ki, bu bilinçli düşünceler asla kimseyi daha iyi bir yaşama itmeyecek. Dürüst olmak gerekirse, daha iyi ya da mükemmel bir hayat elde etmek için sihirli bir formül yoktur. Her şey çok soyut ve tahmin edilemezdir, bu yüzden her birey kendi yolunu izler.

Bu yazıyı okuyorsanız, muhtemelen bir değişiklik yapmanız için size ilham verecek bazı pratik ipuçları arıyorsunuz.

Sanırım hayatınızda bazı şeylerin yeterli olmadığının farkına vardınız ve nihayet bir şeyleri değiştirmek için cesaretlendiniz.

Burada hayal ettiğiniz bir hayatı yaşamanıza yardımcı olacak 7 adımdan bahsedeceğim. Bunları dikkatlice dinleyin, not alın ve bir an önce harekete geçin.

1. Varlığınızı Çevreleyen Her Şey İçin Sorumluluk Alın

Değişime yönelik ilk adım, başınıza gelen her şeyin tek sorumlusunun kendiniz olduğunu kabul etmektir.

Mutluluk ve denge eksikliğiniz nedeniyle farklı koşulları veya kişileri suçlamak kolaydır. Başarılı insanlar ne yaparlarsa yapsınlar tüm eylemleri için sorumluluk alırlar.

Şunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Her nedenin bir etkisi vardır. Bu nedenle, aldığınız en küçük karar bile kesinlikle geleceğiniz üzerinde bir etkiye sahip olacaktır.

2. Eşsiz Amacınızı Takip Edin

Bu hayatta her birimizin büyük bir amacı vardır. Hayatınızda büyük bir değişiklik yapmak istiyorsanız, önce ne yapmak istediğinizi bilmeniz gerekir.

Size basit bir soru soruyorum “Hayatınızın geri kalanında ne yapmak istersiniz? Eşsiz varoluşunuzun amacı nedir? Bu sorulara ne cevap verirsiniz.

Bir dakikanızı ayırın ve düşünün. Amacınızı bulmak kimsenin size öğretebileceği bir şey değildir. İçsel benliğinizi keşfetmeye ve cevapları kendi kendinize aramaya Başlamalısınız.

3. Hedef Belirleyin

Hedeflerinizi asla aklınızda tutmayın. Aslında, yazılan hedeflerin gerçekleştirilmesinin, zihinde tutulan hedeflerden çok daha başarılı olduğu kanıtlanmıştır.

örneğin; Yeni bir iş kurmak,yurtdışına seyahat etmek veya okulu dereceyle bitirmek gibi bir hedefiniz var. elinize bir kağıt ve kalem alın hedeflerinizi gerçekleştirmek için neler yapabileceğinizle ilgili bir plan oluşturun.

4. Hedeflerinize Duygusal Olarak Bağlanın

Hedeflerinizle duygusal olarak bağlantılı değilseniz, onlara asla ulaşamazsınız.

Her zaman istedikleri işi kararlı ve başarılı bir şekilde yapan insanlar işlerini iş olarak algılamıyorlar,onlara göre bu her gün oynadıkları bir oyun.

Hedeflerinizle bağlantı kurmak için, istediğiniz şeyi neden istediğinizi bulmanız gerekir. Sizi neyin harekete geçirdiğini anladıktan sonra, zorluklarla karşılaştığınız her seferinde bunu kendinize hatırlatabilirsiniz.

5. Tutarlı Bir Şekilde Harekete Geçmeye Başlayın

Tüm planlamayı bitirdikten sonra harekete geçme zamanı. Eylem kişisel güce eşittir.

Hareket ederek, bir şeyleri çözerek, sorunları düzelterek yeteneklerinizi ortaya çıkarırsınız. Mücadele olmadan, değişime asla şahit olamazsınız.

Yaşam tarzınızı etkileyen olumsuz alışkanlıklara sahip olabileceğiniz, basit gerçek, sizi şaşırtmamalıdır. Kişisel gücünüzü önemli şeylerle ilgilenmeye başlamak için kullanabilirsiniz.

6. Ne Kadar Zor Olursa Olsun Güçlü Olun

Birçok durumda, işinizin bittiğine inanırsınız. “Artık bitti” ya da “yeterli” diyeceksiniz ama hayatınızı değiştirmek o kadar kolay değildir.

Sürece adanmış olmalısınız ve yolunuza sabırlı bir şekilde devam etmelisiniz

7. Kişisel Gelişiminizi Asla Durdurmayın

Verimli bir yaşam sürmek için kişisel gelişim sürecinize devam etmeniz gerekir. Becerilerinizi öğrenmek ve üzerinde çalışmak için kendinize zaman ayırmalısınız.

Yaşam, şu anda sahip olduğumuz gibi, çok değerlidir. Durgunlaşarak zamanımızı boşa harcayamayız.

Hayatınızın daha iyi olabileceği fikrine kapılıyorsunuz. Bunu çok düşünüyorsunuz, sonra bu videoya ulaşıyorsunuz.

Buradaki ipuçlarını dikkate alırsanız, başlangıçta oluşturacağınız planlarla duygusal olarak bağlantı kurmaya başlayacaksınız.

Harekete geçeceksiniz ve istediğiniz şeyleri yapmayı başarabileceksiniz.

Hedefinize ulaştığınızda ilerlemeyi asla bırakmamalısınız.

Yeni hedefler, yeni beceriler ve yeni fikirler geliştirmelisiniz.

Tüm değişim sürecini daha iyi bir şeye doğru bir yolculuk olarak algılarsanız, yapılacak normal şey gibi görünecektir.

Bir süre yaptıktan sonra, büyüklük arayışı son derece tatmin edici olacaktır.

Hayatınızda yavaş yavaş iyileşmeler görmeye başlayacaksınız ve sonuçlar sonunda ortaya çıkacaktır.

Başlattığınız işe devam etmek için ivme kazanacaksınız. Akıllı ve tutarlı çalışmalardan daha önemli bir şey yoktur.

Your Page Title

Bunu yapın ve hayatınızın bir dakikasını bile hayatınızın yeterince iyi olmadığını düşünerek harcamayın.