Enerji Bloklarının 7 İşareti ve Kendini Sıkışmaktan Kurtarmak

Enerji blokları etrafımızda. Kendimize uyguladığımız bitmemiş görevler, olumsuz insanlar veya hatta zihinsel bloklar olabilirler.

Çoğu insan enerji bloklarının kurbanı olduklarından habersizdir. Sadece fiziksel bir nedenden dolayı kendilerini kötü hissettiklerini varsayıyorlar ya da ertelemenin pençesine düştüklerini düşünüyorlar. Ya da düzenli olarak bir akıl hastalığının belirtileriyle uğraşıyorlar.

Enerji blokları bazen depresyon veya anksiyete gibi şeylerden muzdarip olduğumuzda bizi zihinsel sağlıktan alıkoyan şeylerdir.

Enerji Blokları Yaşıyor Musun?

Bir enerji bloğu hayatını tamamen değiştirme gücüne sahiptir. Bir gün mutlu ve enerjik hissederken, diğer bir gün olumsuz duygular ve çaresizlik duygularıyla uğraşırsın.

Bazen enerji blokları yavaş bir drenaja neden olur, zaman geçtikçe öz sevginin ve bakımının bir kısmını alır. Birkaç gösterge kullanarak durumunla ilgili gerçeği keşfedebilirsin. Enerji blokları yaygındır ve kolayca tanıyabileceğin özelliklere sahiptir.

1. Ani Depresyon

Ani depresyon başlangıcı, enerji blokları ile uğraşabileceğinin ortak bir işaretidir. Klinik depresyondan muzdarip olanlar, genellikle bir enerji bloğuna sahip olmaktan biraz farklı olan üzüntü ve halsizlik semptomlarının kademeli olarak başlamasını yaşarlar.

Bir enerji bloğu ile depresyon uyarılmadan ortaya çıkabilir ve enerjik bir kişiyi tanınmayacak birine dönüştürebilir.

2. Yorgunluk

Şiddetli yorgunluk yorgun olmakla aynı şey değildir. Bir enerji bloğu mevcut olduğunda, yorgunluk ve uyuşukluk hissi ortaya çıkar, bazen de kronik yorgunluğa neden olur. Bu süre zarfında daha fazla erteleyecek ve daha uzun süre uyuyacaksın.

3. Aşırı Endişe

Bir enerji bloğu endişeye çok benzeyebilir, ancak kronik endişe ve stresten farklıdır. Bir endişe döngüsüne hapsolmuş gibi hissediyorsan, bu negatif enerjileri yaşıyor olabilirsin.

Çok dikkat edersen, endişelerinin ne zaman gereksiz hale geldiğini fark edeceksin ve duygularının kontrolünü kaybediyormuşsun gibi hissedeceksin. Bir çeşit enerji bloğu yaşıyorsun ve daha da kötüleşmeden önce ne olduğunu bulman gerekiyor.

4. Kontrol Edilemeyen Öfke

Öfke kaybı da bir enerji bloğunun belirtisi olabilir. Bir tartışma sırasında tam kontrolü kaybettiğinde veya sebepsiz yere sinirlendiğinde, yüzeyin altında ortaya çıkması gereken bir şey vardır.

Daha derin bir kök sorumlu olmadığı sürece hiç kimse normalde sinirlendiğinde kontrolü kaybetmez. Kızgın bir patlaman olduğunda kısmi hafızayı kaybediyorsan, o zaman bu çok ileri gittiğinin bir işarettir ve pozitif enerjilerini engelleyen şeyin karşılığını ele alman gerekir.

5. Kızgınlık

Sana zulmettiğinde birini affetmemen kızgınlık yaratacaktır. Buna acı da denir ve aydınlanmayı engellemekten sorumlu ortak enerji bloklarından biridir.

Biriyle düzgün bir şekilde iletişim kuramazsan ve sonra acıya dönersen, er ya da geç ele alınması gereken enerji blokları oluşturmaya başladın demektir. Mümkünse, sana ne yapmış olursa olsun, kin beslemekten kaçınmaya çalış.

6. İştah Değişikliği

Enerji blokları, yiyecek ihtiyacında ciddi bir azalma gibi iştahta değişiklikler olarak ortaya çıkabilir. Pozitif enerji açıkça akamadığında, aslında aç olduğunda kendini yiyeceklerden mahrum bırakabilirsin, ki bu oldukça gariptir. Sanki kendini cezalandırma biçimi olarak kendinden bir şeyler saklıyormuşsun gibi.

Pozitif enerjinin serbestçe akmasına izin verilmediğinde, gıda tüketiminde sert bir artış olan zıt etkiyi bile deneyimleyebilirsin.

7. Aşırı Harcama

Ayrıca, enerji blokları hayatında bir rol oynadığında, sağlıksız harcamalarda bir artış olduğunu fark edeceksin. Faturaları zamanında ödemeyi ihmal edeceksin.

Mesele şu ki, olumsuz hisleri hissedebilirsin ve bir şeyleri daha iyi hale getirip daha iyi yapmanın bir yolunu yeni bir şey satın alarak düşünebilirsin. Ancak gerçek şu ki, bu sadece finansal hatalarını gerçekleştirdiğinde daha fazla olumsuz duygulara yol açacaktır.

Daha düşük pozitif enerji seviyelerinin ve enerji bloklarının etkileri kişiden kişiye farklılık gösterir. Bazıları sağlıksız harcama alışkanlıkları yaşayabilirken, bazıları keder içinde yuvarlanabilir ve şiddetli yorgunluk yaşayabilir.

Enerji bloklarının başka semptom ve belirtileri de olabilir. Asıl mesele yaşaman gereken hayatı yaşayabilmen için bu bloklardan nasıl kurtulacağını öğrenmektir.

İşte bunu yapmanın birkaç yolu.

1.Güçlü Niyetler Belirle

Başka bir şey yapmadan önce elini göğsüne koy ve niyetini yüksek sesle söyle. Niyetin depresyonun tüm negatif enerjilerini uzaklaştırmaksa, o zaman şunu söyle,

“Kendimi yalnızca beni geliştiren ve beni yıkmayan şeylerle doldurmaya niyetliyim.”

Bu sadece bir örnek ve olumlamalarını nasıl istersen kendi kelimelerinle söyleyebilirsin.

2. Beyaz Adaçayı İle Temizlik

Beyaz adaçayı inanılmaz şekillerde çalışır. Öncelikle adaçayı yakabilirsin, daha sonra soğuduktan sonra dumanla vücudundaki yedi çakra noktasını daire içine alabilirsin. Ardından evinde odadan odaya git ve tüm negatif enerjiyi temizle. Yanan adaçayının güçlü kokusunu dışarı atmak için bir pencere aç ve negatif enerjilerin veya zararlı ruhların evinden çıkmasına izin ver.

3. Bırakmayı Öğren

Bunu söylemek yapmaktan daha kolay görünebilir, ancak kendini pozitif enerjilerin basit fikirlerine bırakırsan işlerin gitmesine izin vermek etkili olabilir.

Her şeyi kontrol etmen mümkün değil ve bunu yapmaya çalışmak stres, endişe ve diğer engellemelere neden oluyor. Bazen bırakmak kolay değildir, ancak denemeye devam et, her denemede daha kolay olacaktır.

Kendine neden bırakman gerektiğini ve bırakmanın faydalarını anlatarak bunun için bir mantra bile oluşturabilirsin. Başkalarından da daha az şey beklemeyi kendine hatırlatabilirsin. Sonuçta hiçbirimiz mükemmel değiliz.

4. Bağları Serbest Bırak Ve Kes

Ne yazık ki, bazen başkalarıyla bağlarımızı koparmak zorunda kalıyoruz. Bunun nedeni, yaşamlarımızda bu enerji bloklarının yüzeye çıkmasına neden olan gerçek bireylerin olmasıdır. Bazı insanlardan tamamen kopmak belki mümkün değil ama en azından kendi sağlığımız ve çıkarlarımız için biraz mesafe yaratabiliriz.

Hayatının bir envanterini yap ve bu blokların nereden geldiğini bul. Eğer bu bir insansa, o zaman yapman gereken ciddi şeyler var demektir.

Hadi hayatımızı değiştirelim…

Şimdi, belki hayatında neler olup bittiğini fark edebilirsin. Tüm o kötü günler ve geceler, sadece yataktan kalkmak için mücadele etmek aslında bir enerji bloğu olabilir. Bu işaretleri görmezden gelmek yerine, yukarıdaki önerilerden bazılarını dene.

Your Page Title

Ayrıca daha aktif olabilir, meditasyonu deneyebilir, olumlu arkadaşlarından ve ailenden destek alabilirsin.