Eşzamanlılık Nedir ve Hayatındaki Belirtilerini Nasıl Tanıyabilirsin

Eşzamanlılık Nedir?

Eşzamanlılık terimi, psikoterapist Jung tarafından, görünüşte açık bir nedeni olmayan, ancak derinden anlamlı olan olayların (veya tesadüflerin) eşzamanlı oluşumunu tanımlamak için seçildi.

Bazıları tesadüflerin rastlantısal olduğunu söyler, ancak hayatımıza dikkatlice bakarsak, bunun böyle olmadığını anlarız. Duyduğumuz her kelime ya da ses ve tanıştığımız insanlar sadece basit bir tesadüftür. Onlara en çok ihtiyaç duyduğumuzda, içsel şüphelerimize veya sorularımıza cevap olarak hayatımızda görünürler.

Ayrıca, eşzamanlılık hayatımızda bir şeyleri değiştirmemize yardımcı olan bir kılavuz olabilir. Eşzamanlılık, maddi dünyayı her zaman anlaşılamayan ve kolektif bilinçdışından kaynaklanan sembollerle manevi dünyaya bağlar.

Örneğin, gidip bir şey alırsak ve sevmediğimiz bir komşuyla karşılaşırsak, bu saf bir şans değildir! Ruhsal rehberimiz bize ihtiyaçlarımızın kendisinden farklı olmadığını ve kendimizi ondan daha iyi görmememiz gerektiğini söylemek istemiş olabilir.

Hayatındaki Eşzamanlılık Örnekleri

1. Aynı sayılar hayatında tekrar tekrar ortaya çıkmaya devam ediyor.

2. Bir olay hakkında konuşan ya da aslında son zamanlarda kendine sorduğun cevaplar gibi görünen bazı cümleler söyleyen biriyle tanıştın.

3. Mükemmel zamanlama! Senin için en çok ihtiyacın duyduğunda bazı şeyler olur.

4. Daha önce hiç tanışmadığın insanlardan daha azını beklediğinde yardım ve destek hayatında görünür.

Tabii ki, eşzamanlılıkların listesi sonsuz ve öznel olabilir, çünkü eşzamanlılık daha karmaşık bir olgudur. Bunlar, hepimizin hayatımızın belirli bir noktasında deneyimlediğimiz birkaç genel örnektir. Eşzamanlılıkları tanımanın en iyi yolu ”daha az düşünmek ve daha fazla hissetmek”, sezgilerini dinlemektir. İç sesinle uyumlu olarak, dış işaretleri daha kolay anlayabilirsin.

Sezgi genellikle harici bir sihir olayı tarafından doğrulanır. Bu nedenle, bir cevap ararsan ve rastgele bir gazetede bir cümle okursan veya mevcut durumunla ilgili bir video izlersen, bir şeyler hissedeceksin. O zaman beklediğin cevabın bu olup olmadığını kendine sormalısın.

Eşzamanlılıkların iyi bir temsili Kış Masalı ( Winter’s Tale ) filminde görülebilir. Film, kararlarımızı etkileyebilecek olumlu ve olumsuz güçlerin varlığını ve bizi kaderimize yönlendirebilecek sembollerin varlığını güzel bir şekilde göstermektedir.

Your Page Title