Evinizde Bu Eşyalardan Varsa Oldukça Şanslısınız Demektir

Batıl inancınız olsun ya da olmasın, herkes hayatına biraz şans çekmek ister.

Eğer bu bizim elimizdeyse, neden evimizi pozitif bir enerji kaynağına dönüştürmeye çalışmıyoruz?

Evinizi şansla doldurmak ve içine mutluluğu çekmek oldukça mümkündür. Ayrıca, iyi şans tılsımını her zaman yanınızda taşımanıza da gerek yoktur.

Sadece pozitif ve negatif enerji ile yüklenen şeylere ve nesnelere dikkat etmelisiniz, bazıları otomatik olarak mutluluğu, başarıyı ve iyi şansları çekerken, diğerleri ise her şeyi engeller.

Günlük hayatınızda burada saydığım şeylerin mutlaka bulunduğundan emin olun ve sonra mutluluk, başarı ve iyi şanslar sonsuza dek evinize yerleşecektir.

1. Kırmızı Kapı

Eğer ön kapınız güneye bakıyorsa, o zaman şanslısınız demektir. Feng shui’ye göre, bu en uygun kapı düzenidir.

Kırmızı kapı, olağanüstü bir dekor unsurudur. Parlak ve cesur renk şeması sayesinde her zaman komşuların ve misafirlerin dikkatini çeker.

Kırmızı kapı her zaman özel olarak kabul edilmiştir. Bu rengin iyi şans çekebileceğine inanılıyordu.

Feng shui’ye göre, kırmızı kapı sanki “eve hoş geldiniz”diyor. Ayrıca, kötü ruhları korkutuyor.

2. Rahat Yatak Çarşafları

Uygun yatak çarşafları, eve başarı ve iyi şans çektiği anlamına gelmez, ancak kesinlikle doğru ve rahat atmosferi yaratacaktır. Evinizde pamuk, keten ve ipek gibi yumuşak malzemelerin varlığı sakin ve rahatlık hissine katkıda bulunacaktır.

3. Filler

Bu büyük, güçlü hayvanlar bilgelik, özveri ve dayanıklılığın sembolü olarak kabul edilir. Fillerin iyi şans getirdiğine ve başarı çektiğine içtenlikle inananlar var.

Evinize minyatür bir fil yerleştirin, ailenizi nazardan ve olumsuz bilgi akışından koruyun. Unutmayın evdeki filler size ve ailenize büyük mutluluk ve iyi şans getirecektir.

4. Canlı Çiçekler

Canlı çiçekler evinize mutluluk getirecektir. Feng shui uygulayan insanlar, canlı çiçeklerin hayatın her alanında iyi şanslar ve başarılar çektiğine inanıyorlar. Ama sapları üzerinde dikenleri olan çiçeklerden vazgeçmek en iyisidir.

Ayrıca, solmuş veya kurutulmuş çiçekleri evde saklamayın. Ölü çiçekler hastalık, finansal düşüş ve evdeki kişisel başarısızlığı çeker.

5. Tütsü

Çeşitli tütsüler sadece evinizi hoş kokularla doldurmak için kullanılmaz. Elbette, birçoğunuz aromaterapinin mucizevi özelliklerini duymuştur.

Tütsüden gelen duman evi olumsuzluktan temizler ve olumlu titreşimler çeker. Bu nedenle bir dahaki sefere etrafınızdaki dünyanın çöktüğünü düşündüğünüzde,en sevdiğiniz aroma yağlarını veya aroma çubuklarını seçin.

Bunların sıcak kokusu evinizi sıcaklık ve konforla dolduracak, kendinizi uyumlu ve huzurlu hissedeceksiniz.

6. Meyve

Evdeki narenciye tabağının zenginlik ve başarı çekeceğine inanılıyor. Evinize pozitif enerji çekmek için masanızda limon, portakal ve mandalina bulundurun.

7. Uğur Böcekleri

Bu sevimli canlı böcekler birçok efsane ve batıl inanç ile ilişkilidir. Birçok insan uğur böceklerinin başarı ve iyi şans çektiğine inanır.

Ancak, maalesef herkes evde yaşayan bir uğur böceğine sahip olamaz ve herkesin bir bahçesi yoktur.

Masaüstünüze veya bir kitap rafına uğur böceği şeklinde bir biblo yerleştirebilirsiniz. Bu bir alçı veya bir kil heykel figürü olabilir.

Evinizde bir veya iki uğur böceği yerleştirirseniz şansın sonsuza kadar evinize yerleşeceğinden emin olabilirsiniz.

8. Mobilyaların Yeri

Başka bir tavsiye, eğer Feng shui’ye inanıyorsanız, mobilyaların yeriyle ilgilidir. Oturma odası mobilyaları dairesel bir şekilde düzenlenmelidir.

Bu, pozitif enerji akışının odayı düzgün bir şekilde doldurmasına yardımcı olmak için yapılır. Oturma odasındaki mobilyalar en iyi yarım daire şeklinde yerleştirilmelidir.

9. Düzenli Giriş

İyi şans getiren eşyalara para harcamak istemiyorsanız, evinizin girişinin her zaman temiz olduğundan emin olun. Girişteki karışıklıklar talihsizliğin habercisi olarak kabul edilir. Ayrıca, evinizin eşiğini sağ ayağınızla geçmeye çalışın.

10. Papatya Çayı

Papatya çayı sadece lezzetli ve rahatlatıcı değil, aynı zamanda mutluluk ve iyi şans getirecek bir içecektir. Bazı insanlar papatyaların para çektiğine ve bir ailenin mali durumunu iyileştirdiğine inanıyor.

Papatyalar saflığı, masumiyeti, nezaketi, mutluluğu ve sevgiyi simgeleyen çiçeklerdir. Papatyalar sadece evleri dekore etmekle kalmaz, eve pozitif enerjileri de çeker.

Birçok ülkede papatya bir mutluluk çiçeği olarak kabul edilir. Vazonuzu bir buket papatya ile doldurun ve mutfağınızdaki rafta her zaman papatya çayı bulundurun.

11. Aynalar

Feng shui’de aynalar pozitif enerjiyi çekmek için kullanılır. Aynaların pencereden güzel bir görünümü yansıtacak şekilde yerleştirilmesi tavsiye edilir.

Bahçenizden veya diğer güzel yerlerden güzel bir manzarayı yansıtabileceği bir yere, bir ayna koyduğunuzda, bu evinizi pozitif enerji ile dolduracaktır.

12. Akvaryum Veya Su Kabı

Evin yakınındaki bir gölet veya küçük bir göl bol para ve iyi şans getirir. Su zenginlik, mutluluk ve şansı sembolize ettiğinden iyi şans arayan insanlar için bir su kaynağı gereklidir.

Ancak herkesin evinin yakınında bir göl olmaz. Böyle bir fırsatınız yoksa, evde küçük bir akvaryum bulundurabilirsiniz.

Bir sebepten dolayı, akvaryum bulunduramazsanız, evinizde her zaman su ile dolu bir kaba sahip olmanızı öneririm.

Su evinize refah ve iyi şans getirir. Ayrıca kişinin etrafındaki alanı temizler.

13. Kaya Kristali

Kaya kristalinin güçlü bir enerji taşıdığı bilinmektedir.Mutluluğu, iyi şansları ve maddi refahı çekmek için gerçek bir mıknatıstır.

Kaya kristali için değerli olan ana özellik sadece paranın cazibesi değil, aynı zamanda korunması ve artmasıdır.

Bu kristalin yardımı ile birçok ev içi sorunu çözebilir ve anlamsız parasal israftan kaçınabilirsiniz. Kaya kristali tasarruflarınızı hırsızlardan ve dolandırıcılardan koruyacaktır.

Kaya kristalini pozitif enerjiyle doldurmak için bir pencere üzerine yerleştirin. Güneşle mümkün olduğunca sık temas etmesi gerekiyor. Güneş ışınları kaya kristalinin faydalı özelliklerini arttırır.

Böyle bir etkileşim evinize finansal akışları çekmekle kalmayacak, aynı zamanda onları uzun süre koruyacaktır.

14. Kırmızı iplik topu

Kırmızı sadece sevginin ve tutkunun rengi değil, aynı zamanda finansal refahtır. Kırmızı iplikler genellikle özel nakit ritüelleri için kullanılır.

Bazı insanlar cüzdanlarına veya kumbaralarına kırmızı bir iplik koyar. Bu şekilde, bir kişinin evine nakit akışı çektiğine inanılmaktadır.

Bu arada, eve zenginlik çekmek ve ticari işler kurmak için sıradan bir kırmızı iplik topu da yardımcı olacaktır.

Tek yapmanız gereken kırmızı bir iplik topu satın almak. Bunun için kağıt para ile değil, madeni paralarla ödeme yapmanız gerekir.

Topu evde gevşetin ve tahta bir çubuğa sarın. Bir tahta kaşık da bu amaçlar için uygundur. Sonra yatağınızın altına yerleştirin

İpliklerin saf kırmızı renk olması gerektiğini lütfen unutmayın. Kırmızıya yakın diğer renkler uygun değildir. Doğru bir şekilde gerçekleştirilen ritüel, hayatın yakında size gülümseyeceği ve mutluluğun kesinlikle kapınıza geleceğinin garantisidir.

15. Kavak Dalı

Eski zamanlarda kavak dalı para, mutluluk ve sevgi çekmek için bir tılsım değildi. Ama sizden yoksulluğu, hastalıkları ve başarısızlığı götürmeye yardımcı olacaktır.

Ritüeli gerçekleştirmek için sadece 2-3 kavak dalı almanız gerekir. Gerekli özellikler ve ekipman: ahşap saplı bir bıçak, sıradan bir saksı, toprak ve üst kısımlarının kesilmesi gereken kavak dalları. Saksıyı toprakla doldurun ve kavak dallarını oraya yerleştirin

Üst kısımlarını beyaz pamuklu bir bezle sarın ve banyonuza yerleştirin. Bir süre sonra bu ritüeli tekrarlayın.

16.Bal

Herkes balın sadece lezzetli değil, aynı zamanda sağlığa bir çok faydası olduğunu bilir. Balın özel bir gücü ve manyetizması vardır.

Bu tatlı ürün evdeki refahı ve zenginliği sembolize eder. Gerçekten büyülü bir enerjiye sahiptir, bu yüzden mutlaka evinizde bulunması gerekir.

Bal, herhangi bir katkı maddesi olmadan sadece doğal ve taze satın alınmalıdır. Ayrıca, şekerlenmiş balın evde yeri olmadığını unutmayın. Aksi takdirde, ürün talihsizlikler, finansal düşüşler ve hastalıklar çekmeye başlayacaktır.

Your Page Title

Burada saydığım öğelere dikkat ettiğinizden ve mümkünse evinizde en az birkaç tanesinin bulunduğundan emin olun.Böylece evinize refah,mutluluk ve iyi şansı çekebilirsiniz.