Evrenin Nasıl Çalıştığını Açıklayan 7 Önemli Yasa

Ne bilim ne de din, evrenin işleyişiyle ilgili tüm cevaplara sahip değildir. Ama yedi metafizik yasa var.

Evrenin ruhsal düzeyde nasıl çalıştığını öğrenmek istiyorsan, buradaki yedi yasayı incelemelisin.

1. İlahi Birlik Yasası

Evrenin ruhsal olarak nasıl işlediğini gösteren ilk yasa hepimizin nasıl bir olduğumuzu açıklayan yasadır. Evrende tek bir enerji kaynağı vardır. Her birimiz evrensel enerji okyanusunun bir parçasıyız.

Evrensel enerjiden bize yardım etmesini istememize gerek yok. Biz evrensel enerjiyiz. Kendimiz de dahil olmak üzere her şeyde ilahiyata saygı duyduğumuzda, kendimizi evrensel enerjiyle hizalarız ve her şeye uyum sağlarız.

2. Titreşim Yasası

Her şey enerjiyle yapılır. Bu bilimsel bir gerçektir. Titreşim yasası, enerjimizi çekmek istediklerimizle aynı hizaya getirmemiz gerektiğini gösterir.

Bunu yapmak için insani duygularımızdan kaçınmamıza gerek yok. Aslında, duyguları engellemek ilahi olanla olan bağlantımızı engelleyebilir. Bununla birlikte, duygularımızı sağlıklı bir şekilde ifade etmeyi ve elimizden geldiğince sevgi ve şükretme gibi duygulara odaklanmayı seçebiliriz. Bu, daha yüksek bir seviyede titrememize ve daha yüksek şeyleri hayatımıza geri çekmemize yardımcı olur.

3. Eylem Yasası

Dünyadaki deneyimlerimizi fiziksel biçimde benimsemeliyiz. Bu, şu anki enkarnasyonumuzun derslerini büyütmek ve öğrenmek için maddi dünyada harekete geçmemiz gerektiği anlamına gelir.

Ancak, harekete geçmek acı, sıkı çalışma ve mücadele anlamına gelmez. Evrensel enerjiyle uyumlu olduğumuzda, doğru eylemler bizim için netleşir. Bir akış duygusuyla hedeflerimize doğru çalışabiliriz.

Zorluklar öğrenmemize ve büyümemize yardımcı olur. Bununla birlikte, kendimizi sürekli mücadele ederken bulursak, daha yüksek benliklerimizle yeniden bağlantı kurmamız gerekebilir. Bu, mücadele etmeden büyümemize yardımcı olacak yaşam tarzını ve hedefleri keşfetmemizi sağlar.

4.Yazışma Yasası

Bu evrensel yasa, dış dünyanın iç dünyanı yansıttığını belirtir – bir ayna gibi.

Örneğin, iki kişi aynı olayları ve koşulları çok farklı bir şekilde yorumlayabilir. Bir kişi bir ormana bir yolculuğa çıkabilir ve çevrelerindeki güzelliğe hayran olabilir, dünyalarını paylaştıkları büyük ve küçük yaratıkları merak edebilir. Başka bir kişi ormana bir gezi yapabilir ve sıcak ya da soğuk hakkında konuşabilir. Isırılan böceklerden şikayet edebilir ve örümceklerden korkabilir.

Dışarıdaki dünya iç benliğini yansıtıyor. Odaklanmayı seçtiğimiz şey bizim gerçekliğimiz olacak – iyi ya da kötü olsun.

5. Neden ve Etki Yasası

Bu yasa, ne ekersen onu biçersin diyor. Birçok manevi gelenek bu evrensel bilgeliği binlerce yıldır öğretti. En iyi bilinen yol Karma yasasıdır. Bu hepimizin bir olması açısından mantıklı.

Başkalarına zarar verirsek, elbette nihayetinde kendimize zarar veririz. Kendimizin ve başkalarının en yüksek iyiliği için, sevgi ve şefkat güdüleriyle çalışırsak, bunun hayatımızda meydana gelen insanlara ve olaylara yansıdığını göreceğiz.

6. Tazminat Yasası

Gandi bir keresinde ‘dünyada görmek istediğimiz değişim olmalıyız’ demişti. Her şeyin farklı olmasını dilemek yerine, farklı olmalıyız.

Hayatımızda eksik olduğunu hissettiğimiz her şey muhtemelen vermediğimiz bir şeydir. Eksik olduğunu hissettiğin her ne olursa olsun, para, zaman, tanıma veya sevgi olsun, önce kendine ve başkalarına verme pratiği yap. Bu enerjini ve dünyanı değiştirecek.

7. Enerjinin Sürekli Dönüşüm Yasası

Evrenin nasıl işlediğini gösteren bu son ruhsal yasa, çevremizdeki dünyaya nasıl tepki verdiğimizle ilgilidir. Bazen dünyamızı değiştirmenin tek yolunun daha çok çabalamak ya da mücadele etmek olduğunu düşünüyoruz. Çoğu zaman bu şekilde korkuyla davranırız. Başımıza neler gelebileceği konusunda endişeleniyoruz ve kendimizi daha iyi hissetmek için işleri kontrol etmeye çalışıyoruz. Bunu yaptığımızda enerji akışını kısıtlıyoruz. Evrensel enerjinin hayatımızda hareket etmesine ve bir şeyleri değiştirmesine izin vermiyoruz.

Yaşam üzerindeki kontrolü bırakıp akışa biraz daha devam etmeyi öğrenebilirsek, enerjiyi bir kez daha harekete geçirebiliriz. Kendimize ve evrene inanmamız gerekiyor. Başımıza ne gelirse gelsin, başa çıkacak iç kaynaklara sahip olacağımızı bilmeliyiz.

Your Page Title

Bu metafiziksel yasaları anlamak, evrenin ruhsal düzeyde nasıl çalıştığını algılamamıza yardımcı olur. Kendi duygularımızın, enerjimizin ve düşüncelerimizin yaşadığımız gerçekliği nasıl etkilediğini anladığımızda, hayatımızda ilerlemeye başlayabilir ve dünyamızı daha iyiye doğru değiştirebiliriz.