Ruhsal Enerjini Ellerinle Şarj Etmek İçin 6 Basit Adım

Her birimizin içinde iyileştirme gücü var.

Bir yerimizi kestiğimizde vücudumuz yarayı onarır. Ağladığımızda kalplerimiz ve zihinlerimiz sakinleşmeye ve bizi teselli etmeye başlar. Hepimizin içinde bu doğuştan gelen iyileştirme yeteneği var, sadece orada olduğunu hatırlamamız gerekiyor.

Vücudumuz inanılmaz sanat eserleridir. Sen burada oturup bu makaleyi okurken bile, vücudunda onu devam ettirmek ve geliştirmek için yüz binlerce süreç devam ediyor.

Bu kadar akıllı bir makinenin beslenmeye, bakıma ve korumaya ihtiyacı var, bu yüzden iyi bir diyet, egzersiz, temiz hava, susuz kalma ve bolca uyumak çok önemlidir.

Aslında, dünyadaki en sağlıklı yiyecekleri yiyebilir ve her gün egzersiz yapabilirsin, ancak ruhsal benliğine hitap etmezsen, asla gerçekten sağlıklı olamazsın.

Ruhsal enerjin vücudundan yayılır ve sana o ışıltılı aurayı verir. Bu parıltılı auraya kendinde veya başkalarında şahit olmuş olabilirsin. Yüzünden dünyaya yayıldığını bile hissetmiş olabilirsin.

Ruhsal enerjinin fiziksel bedenin kadar bakıma, beslenmeye ve korunmaya ihtiyacı vardır, ancak çoğu zaman ihmal edilir. Genellikle ruhsal benliklerimize uyum sağlamayı başaramıyoruz ve bu enerjik yanımızı gerçekten onurlandırıyoruz.

Bu enerjik yanımız sezgimizi yönetir ve içsel pusulamızdır. Kendimizden daha büyük bir şeye bağlı hissetmemize yardımcı olur ve hayatın tüm kararlarında bize rehberlik eder.

İyi uyumana rağmen kendini yorgun hissediyorsan, hayatındaki her şey yolunda gitmesine rağmen neşe bulmakta zorlanıyorsan, bunun nedeni ruhsal enerjiyi yenilemen olabilir.

Ruhsal enerjini yenilemen gerektiğini gösteren diğer işaretler:

– Yersiz hissetmek veya ait olmadığın gibi hissetmek

– Hedeflerine ulaşmana rağmen hayatın için coşku eksikliği

– Bir amacının olmadığını hissetmek

– Hayatı çok daha derin bir düzeyde hissetmek, görmek ve anlamak istemek.

– Sürekli stresli veya endişeli hissetmek

Bu ruhsal enerjiyi geri kazanmanın güçlü bir yolu, kendine şifa göndermektir. Bunu herkes yapabilir ve şu şekilde çalışır:

1.Adım:

Rahatsız edilmeyeceğin sessiz bir yer bul. Bir sandalyeye uzan veya dik otur. Gözlerini kapat ve beş derin nefes al. Sadece göğsünden değil, karnından da derin nefes aldığından emin ol.

2.Adım:

Ellerini bir arada tut, parmak uçlarını ve avuçlarını hafifçe birbirine bastır. Ellerini alnının merkezine veya üçüncü gözüne değecek şekilde kaldır. Ardından kalbinin merkezine değecek şekilde indir. Alın ve göğüs bölgesi iki güçlü çakrayı (üçüncü göz ve kalp çakrası) içerir ve bu hareket onları harekete geçirmeye yardımcı olacaktır.

3.Adım:

Şimdi, biraz ısı elde edene kadar ellerini nazikçe ovmaya başla. Sağ elini kalbinin ortasına, sol elini de göbeğine koy. Yine bunlar, ellerin aracılığıyla yeniden şarj edilecek güçlü çakralardır.

4.Adım:

Gözlerini kapalı tut, ellerinden vücuduna doğru gelen şifalı beyaz ışığı gözünde canlandır. Işığın bedenine aktığını ve tüm enerji merkezlerini iyileştirdiğini ve yeniden şarj ettiğini gözünde canlandır.

Işığın ayak parmaklarının ucuna ve başının üstüne kadar geldiğini gözünde canlandır. Hatta vücudundan yayılan ve etrafında koruyucu bir parıltı oluşturan beyaz ışığı bile görselleştirebilirsin.

5.Adım:

Yeterli beyaz ışık enerjisi aldığını hissettiğinde gözlerini aç ve ellerini nazikçe salla. Ayağa kalk ve vücudunu hafifçe salla ya da sadece kanını hareket ettirmek için hafif esneme hareketleri yap.

6.Adım:

Büyük bir bardak su iç ve günün geri kalanında susuz kalmadığından emin ol.

Your Page Title

Bu, vücuduna şifa enerjisi göndermenin çok hızlı ve kolay bir yoludur ve ruhsal enerjini anında yeniden şarj etmene yardımcı olacaktır.