Geçmişinizin Gitmesine İzin Verin ! Hayatınıza Devam Etme Zamanı Geldi

Hayatın kaçınılmaz olarak bize verdiği belirsizlik anlarında ne kadar güçlü olduğumuzu öğreniyoruz. Plansız olaylar, işten çıkarılmalar, ölüm, hastalık veya sevdiğimiz birinden ayrılmayı her an yaşayabiliriz.

Sonra şüpheli yaşam değişiklikleri ortaya çıkar. Kalmalı mıyım yoksa gitmeli miyim? Satın almalı mıyım yoksa almamalı mıyım? Bağışlamalı mıyım yoksa unutmalı mıyım? Hareket etmeli miyim yoksa etmemeli miyim? Yaşamımız için en iyi sonucu işleme koymaya çalışırken, kalabalıklar susamış bir içsel arzu haline gelir.

Sorun şu ki? Bunu yaparken, artık işe yaramayan şeyleri sık sık içimizde tutuyor olmamızdır.

Fakat bir şeye tutunmak sağlığımızı ve mutlu olma potansiyelimizi incittiğinde, neden kalmayı seçtiğimize yakından bakmak zorundayız.

Hayat devam etmenin ve bırakmanın dengesidir. Doğru seçimi yapmak için çabalıyoruz, ancak devam etmenin ve ilerlemenin zamanının geldiğini nasıl bilebiliriz?

Belki de en büyük korkumuz bunu bilmememizdir, bu yüzden çoğumuzun çevremizi kontrol etmeye çalışan durumlarımızı kavrayıp, tutup değiştiriyoruz. Ancak sonuç daima aynıdır: daha fazla acı, büyük hayal kırıklığı ve büyük suçluluk.

Herhangi bir bireyin ustalaşabileceği en zor görevlerden biri, geçmişin gitmesine izin verme ve geleceğine doğru ilerleyebilme yeteneğidir. Bu özellikle uzun bir ilişkinin bitmesiyle baştan başlamak için çalışırken, zor hissettirebilir.

Bir birey, üzerinde yürüttüğü geçmiş acıları ve şikâyetleri bırakma becerilerini geliştirmeyi ve gelecekte yanlış gidebilecek olası her senaryo hakkında endişelenmeyi bırakmayı öğrenebilirse, gerçekten bir huzur hissi hissedebilir ve yaşamının tüm alanlarında, özellikle ilişkilerinde, daha başarılı ve daha mutlu olur.

Geçmişte olan şeylerden vazgeçmek gerçekten çok zordur. Yaşamımızda gerçekleşen olaylara olan güçlü duygusal bağlar, unutulmaz bir izlenim bırakma eğilimindedir.

Bu bazı açılardan olumlu olabilir geçmişte sevilen birisini hatırlatması veya geçmiş başarıları yansıtması gibi. Ama tam tersi de olabilir yanlış verdiğimiz kararlarla kendimizi dışlamak ya da kötü bir ilişkiyi yeniden canlandırmak gibi.

Geçmişte meydana gelen olumsuz şeylere tutunmak, bu tür olayların günümüzü ve geleceğimizi olumsuz yönde etkilemesine izin verir.

Kuşkusuz, beynimiz bize bu hatırları sürekli hatırlattığından, bu düşünceleri görmezden gelmek zor olabilir. Sadece geçmişe rağmen ilerlemeye devam etmek için bilinçli bir kararla birleştirilen öz-farkındalık, barışçıl ve anlamlı bir yaşam sürmemize izin verecektir.

Aslında geçmişin gitmesine izin vermek, söylenenden daha kolaydır.

Pişmanlık, hayatta işe yaramaz derler. Her şey geçmişte kaldı ve sahip olduğumuz tek şey şimdi! İnsanlar olarak, geçmişte olan ve bize silinmez bir iz bırakan çok şeyimiz var.

Bunlar olumlu olaylar ya da, bizi yaralayan olumsuz şeyler olabilir. Geçmiş ilişkiyi yeniden yaşamak çoğu zaman iyi sonuç vermez ve bunun için kendimize işkence yaparız. Olumsuzluğa tutunmaya devam edersek gelecekte hayat çok daha zor olabilir.

Bu Yazıda, size geçmişi bırakmanın ve ilerlemenin zamanının geldiğini gösteren bazı işaretlerden bahsedeceğim.

1. Çevrenizdeki insanlar ve durumlar, mutluluk ve huzurlu olmak yerine, bir tükenme duygusu yaratıyorsa, artık bu bağları koparmanın ve devam etmenin zamanı gelmiş demektir.

2. Bir zamanlar sevdiğiniz şeyleri yaparken sevinç ve merak duygunuzu kaybettiyseniz, artık size ilham verecek başka bir şeyler bulmanın zamanı geldi.

3. İçinde bulunduğunuz durum nedeniyle temel inanç ve ahlakınızdan ödün verdiyseniz, bu durumu geride bırakmanın zamanı gelmiş demektir.

4. Artık eğlenemiyorsanız, bu neşeli duyguyu yeniden yaratan bir şeyler bulma zamanı.

5. Çoğu zaman olumlu bir eğilim taklit ediyoruz ve her şeyin yolunda olduğunu iddia ediyoruz. Bunu yapmayı bırakmalı ve kendimizi daha da perişan etmemeliyiz. Kendinizi aldatmadan yüzleşmenin ve ilerlemenin zamanı geldi.

6. Değişiklik yapmaktan ve şimdiki durumunuza karar vermekten korkarsanız, artık bu korkuları kucaklamanın ve ileriye doğru gitmenin zamanı geldi.

7. Hayallerinizin artık mümkün olmadığını düşünüyorsanız, kendinize amacınızı hatırlatmanın ve bunun gerçekleşmesi için somut adımlar atmanın zamanı gelmiştir.

8. Özgürlük duygularını arzu ediyorsanız, bunun nedeni şu anki durumumuzun buna izin vermemesidir. Artık yeni bir özgürlük projesi oluşturmaya çalışmalısınız.

9. Hayatınızın mevcut durumu belirlediğiniz beklentilerle örtüşmüyorsa, bu beklentileri karşılamada etkin olmanın zamanı geldi.

10. Mutluluktan daha fazla üzüntü duygunuz varsa; kendinizi gülmekten daha fazla ağlarken buluyorsanız, muhtemelen geride bırakılması gereken olumsuz bir durumdan kaynaklanıyordur. Bu durumdan derhal çıkmanız ve yaptığınız her şeye gülümseyerek başlamanız gerekir.

11. Düşünce süreçlerimiz gelecek veya şimdiden ziyade geçmişte kalan şeylere iliştirilmişse, değişiklik yapma zamanı gelmiştir.

12. Sürekli olarak bitkinseniz. Kariyeriniz, ilişkileriniz ve yaşam tarzınız sizi duygusal olarak yorgun hissettiriyorsa bunu değiştirme zamanı geldi.

13. Mevcut bir durum, can sıkıntısı, kırgınlık ya da öfke duygusu uyandırırsa, muhtemelen bir değişiklik yapmanın zamanı gelmiştir.

14. Anıları yeniden şekillendirmek, mutluluktan daha fazla acı verirse, ilerlemenin ve yeni anılar oluşturmanın zamanı geldi demektir.

15. Eğer davranış kalıplarımız negatif olmamıza neden oluyorsa, gelecekte olumlu bir değişiklik yapmanın tam zamanıdır.

16. Eğer bir ilişki sizi kötü hissettiriyorsa, ve anlaşılmadığınızı düşünüyorsanız, yeni ilişkilerle yaşamınıza devam etmeniz gerekir. Yanlış kişilerin yanında kalmak size iyi gelmeyecektir.

17. Yaşam, tamamen kendinizi keşfetmekle ilgilidir. Durum böyle olmazsa, ayrıntılı bir şekilde yeniden düşünmeniz ve ileriye gitmeniz gerekir.

18. Bir şeyi yapmak için çok fazla çabalayıp başarısız olduysanız. Artık onu istemeyi bırakıp, yeniden başlamanın zamanı geldi demektir!

19. Fedakarlık hiçbir zaman tek yönlü olamaz. Bu durumda diğerleri bunu anlamayı reddediyorlarsa, ilişkiyi bırakıp ilerlemenin zamanı geldi demektir.

20. Bir durumdan dolayı diğer kişisel ilişkilerimizi ihmal etmişsek, onları ve kendimizi incitiriz. Bunu değiştirme zamanı geldi.

21.Herkes yarını dört gözle beklemesine yardımcı olan birini hak ediyor. Biri sizin üzerinizde tam tersi bir etkiye sahipse, sürekli tutarsız oldukları ve eylemlerinin sözleriyle uyuşmadığı için gitmelerine izin vermenin zamanı geldi. Yalnız kalmak her zaman kötü bir ilişkide olmaktan daha iyidir.

22.Kimseyi bizi sevmesi için zorlayamayacağımızı aklımızda tutalım. Ayrılmak istediklerinde kalmaları için onlara yalvarmamalıyız. Çünkü aşk özgürlüktür. Ancak sevginin sonu, yaşamın sonu değildir. Birisi sizi gerçekten seviyorsa, asla şüphelenmeniz için bir sebep vermeyecektir.

Herkes hayatınıza girip sizi ne kadar çok sevdiğini söyleyebilir, ancak hayatınızda kalmak ve sizi ne kadar sevdiğini ispatlamak gerçekten özel birisini gerektirir.

Bazen doğru kişiyi bulmak biraz zaman alır, ancak doğru kişiyi beklemeye değer.Bu yüzden sizi sevmeyen birini geride bırakmalı ve hayatınızda ilerlemeye devam etmelisiniz.

Asla bırakmamanız gereken tek şey umuttur. Neyi hakettiğinizi unutmayın ve ilerlemeye devam edin. Bir gün bütün parçalar bir araya gelecektir.

Her şey tam olarak beklediğiniz gibi gerçekleşmese bile, hayatınızda düşünemediğiniz derecede iyi şeyler olacaktır. Ve geçen zamanlara bakacak, gülümseyecek ve kendinize “Bunların hepsini nasıl başarabildim?” Diye soracaksınız.

1. “Gerçek şu ki, geçmişi bırakmadığınız, kendinizi affetmediğiniz, durumun bittiğini anlamadığınız sürece, ilerleyemezsiniz.”

2. “Yapmadığınız şeylerin kontrolünü almak yerine, kendi gücünüzün kontrolünü ele almaya karar verdiğinizde hayatınızda inanılmaz bir değişim yaşarsınız.

3.“Bazen bizi uyanık tutmak ve daha değerli olduğumuzu görmemize yardımcı olmak için bir kalp kırıklığı gerekir.” Bu kalp kırıklığı hayattan ders almamıza ve yolumuza devam etmemizde bize yardımcı olur.

4. “Değişimden korkmamalısınız. İçinde bulunduğunuz gölette çok güvenli hissedebilirsiniz, ancak asla dışarı çıkmazsanız, okyanus, deniz gibi bir şey olduğunu asla bilemezsiniz. Şimdi sizin için iyi olan bir şeye tutunmak, daha iyi bir şeye sahip olmamanızın nedeni olabilir.”

5. “Geçmişte birileri tarafından incindiğimizi düşündüğümüzde, kendimizi gelecekte incinmekten korumak için, savunmalar geliştiririz. Öyleyse, korku dolu geçmiş, korkulu bir geleceğe neden olur. Böylece, geçmiş ve gelecek bir olur.

Ne zaman sevmeye başlarsanız Korkuyu hissedersiniz. Öyleyse korkulu geçmişi salıverip herkesi affettiğinizde herkesle birlikte sevgi ve birliği deneyimleye başlayabileceksiniz.

6. “Ağlayın. Affedin. Öğrenin ve Devam edin. Göz yaşlarınızın gelecekteki mutluluğunuzun tohumlarını sulamasına izin verin.”

Umarım bunlardan bazıları sizinle rezonansa girer ve izin vermenin nasıl güçlendirici ve iyileştirici olabileceğini gösterir.
Daha huzurlu, daha özgür ve hayatınızdaki olanaklara daha açık hissetmenizi sağlayabilir. İlk defa geleceği olasılıklarla dolu olarak görmeye başlayabilir. Geçmişe ait olumsuzlukları ve acıları bir kenara bırakmanıza yardım olur.

Hayatınızda ilerlemeye karar verirseniz, doğru nedenlerden dolayı bunu yapın. Ayrıca, lütfen sizi seven ve önemseyen insanların yardımını isteyin.

Unutmayın ki  “Bugünün güzel yolculuğu ancak dünden kaçmayı öğrendiğimizde başlayabilir.”

Your Page Title (#satışortaklığı)