Gerçek Benliğinle Yeniden Bağlantı Kurmana Yardımcı Olacak 4 Yol

İç gözlemin sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmemize yardımcı olan birçok faydası vardır.

İnsanlar olarak, mutluluk ve öfkeden melankoli ve hayal kırıklığına kadar uzanan bir duygu karışımımız var. Bazen, içsel benliğimizden kopar ve yaşamın karmaşıklığı içinde kayboluruz.

Düşüncelerimizi ve duygularımızı yansıtmamız ve işlememiz gereken zamandır. Teknik olmayan dilde buna iç gözlem denir. İçsel ruhumuzu keşfettiğimizde, düşüncelerimizi ve durumlara nasıl tepki verdiğimizi analiz edebiliriz. İç gözlemin gerçek benliğinle bağlantı kurmanı sağlayacak 4 yolu

1. Dünyadaki Varlığını Anlamana Yardımcı Olur

Öncelikle, bu evrenin küçük ama önemli bir parçası olduğunu anlaman gerekir. Eylemlerin ve katkıların dünyayı yönlendiriyor. Nasıl bilmek ister misin?

Örneğin, dürüst bir insansan, dürüstlüğün erdemini çevrendeki insanlara çarpıtıyorsun demektir. Aynı şekilde insanlar hayatları boyunca öğrendikleri alışkanlıkları telkin etmeye çalışırlar. Benzer şekilde, başkalarıyla olan ilişkilerin başkalarını da etkileyebilir.

Daha basit bir deyişle, ya dünyayı etkileyecek ya da etkilenecek olan sensin. Bu nedenle, kişiliği, değerleri ve arzuları anlamak önemlidir. Dünyada değişimi yönlendirebileceğimizin farkına varmalıyız ve sadece kaynakları tüketmek için burada değiliz.

2. Aydınlanmış bir İnsan Olursun.

Bütün büyük ruhani önderler, ancak kendilerini dünyevi ve materyalist arayışlardan ayırdıklarında kendilerini cehalet köleliğinden kurtardılar. İç çatışmalar yok, sadece seni içinde huzur içinde tutan zihinsel uyum ve huzur var!

3. Seni Endişelerden Kurtarır

Sinir enerjisi, bazı şeyleri perspektif içinde görmeni engelleyen şeydir. Endişelendiğinde, otomatik olarak en kötüsünü üstlenirsin ve bir çözümü gözden kaçırırsın. Başka bir deyişle, zihnin bir çözüm bulmak yerine bir durumun olumsuz sonuçları üzerinde durma eğilimindedir.

Önemli olmaması gereken şeyleri düşünmeye başvuruyorsun ve sonra işler senin kontrolün dışında gerçekleşiyor. İç gözlem, sorunların çözümüne yol açacak şekilde doğru referans çerçevesini sağlar.

Paniğe kapılmak ve her şeyi mahvetmek yerine durumlara nasıl tepki vermen gerektiğini sana öğretir. Özetle, iç gözlem, zor bir durumda olduğunda davranış modelin üzerinde sana daha fazla kontrol sağlar.

4. Sana Düşüncelerin Netliğini Sağlar

Bu, kendini tanıdıktan sonra, durumlarda buna göre tepki vermek ve dürtüyle tepki vermemek için çok daha iyi bir konumda olduğunu ima eder. Diğer tarafı dinlemek yerine (ve duyarak gerçekten dinlemeyi kastediyorum) argümanın senin tarafını kazanmak için bir cevap tasarladığın bir anlaşmazlık düşün. Birincisi söz konusu olduğunda, konunun hızlı bir çözümü gerçekleşecektir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Düşüncelerin acelesi kararını bulanıklaştırdığında veya önyargı sızdığında, iç gözlem, nesnel düşünceye dayalı bir karara varmana yardımcı olur.