Her Şey Ters Gittiğinde Şükür Meditasyonu Nasıl Uygulanır?

Minnettarlık meditasyonu, farkındalığı kullanmanın farklı bir şeklidir. Bu, hayattaki pek çok şey için pek çok yönden minnettar olmakla ilgilidir.

Bu meditasyon biçimini nasıl uygulayacağını anlamadan önce, öncelikle minnettarlığın kendisini takdir etmelisin.

Memnuniyet, sevgi ve yardımseverlik duygularını düşün. Böylece minnettarlığı anlamaya yaklaşacaksın.

Minnettarlığa odaklanan meditasyon yapmanın bu kadar önemli olmasının nedeni, minnettarlığın ne kadar önemli olabileceğini tam olarak anlamamandır. Var olma durumunu deneyimleyene kadar senin için tamamen gerçek değildir.

Şükür Meditasyonu Nasıl Yapılır

Amaç ruh halini yükseltmekse, bu meditasyonu uygulamak isteyeceksin. Nasıl mutlu olunacağını bilmek, hayatındaki çok fazla üzüntüyü ve mücadeleyi kaldırır. Belki ilk başta ilerledikçe geçicidir, ancak zamanla zihniyetini kalıcı olarak değiştirecektir.

1. Yin/Yang Süreci

Yin/Yang meditasyonu yöntemi, karanlık ve ışık etrafında döner. Gerçekte, karanlık olmadan ışık da olmazdı.

Bu meditasyon biçimini uygulamaya başladığında, mücadelelerini gözlemlersin ama aynı zamanda her olumsuz durumda iyi detaylar olduğunu fark edersin. Yin ile hayatı dengelemek için Yang vardır.

Uygulamalarına başlamana yardımcı olabilecek bir süreç var. Her adımı öğrenmesi kolaydır, yoğun koşuşturma ve temel sorumlulukların arasında hayatına uygulamak daha da kolaydır.

– İlk olarak, oturmak için rahat ve sessiz bir yer bul. Tutarlı ve tam nefeslerle topraklayarak başla.

– Seni rahatsız eden bir şey düşün. Sinirlendiğini kabul et. Basit bir şeyle başlaman en iyisidir. Belki de bu sabah, gürültülü aile üyelerin nedeniyle daha küçük bir odada meditasyon yapman gerekiyor.

– Şimdi derinlemesine araştır ve bu küçük odanın olumlu bir yönünü bul. Evet, oda küçük ama aynı zamanda sessiz ve evdeki herkesten uzakta. Ayrıca güzel dış manzaraya bakan bir penceresi var.

– Geleneksel meditasyonun dışında, artık hayatındaki en kötü çıkmazlardan bazılarının olumlu yönlerini görerek hayatına devam edebilirsin. Acıyı hissedemeyeceğini veya acıyı kabul edemeyeceğini söylemiyorum. Yapmalısın, bu sürecin bir parçası. Ancak meditasyonunun en önemli süreci, kötünün içindeki iyiyi görmektir.

2.Meditasyon Uygulamaları

Meditasyon hakkında hiçbir fikri olmayanlar veya sadece yol gösterici bir ses isteyenler için uygulama kullanmak iyi bir fikir olabilir. Minnettarlığa dayalı meditasyonuna başlamana yardımcı olabilecek birkaç uygulama var.

– Meditasyon uygulamaları, rahatlamana yardımcı olan ortam müziği parçaları veya yumuşak sesler içerir. Rahat bölgende otururken zihnini sustur ve müziğin zihnine girmesine izin ver.

– Daha sonra, olumsuz bir duruma veya ortama değil, bu sefer şükredecek bir şeye odaklan. Bazılarımız odaklanmakta zorlanıyor, bu yüzden bir veya iki mantra eklemek zihnini şükretme sürecine geri götürebilir.

– Uygulamaları kullanarak meditasyondan önce ve sonra düşüncelerini bir günlüğe kaydet. Seni neyin mutlu edip etmediğini yaz. Hayatın üzerinde olumsuz bir etkisi olanlara ve daha olumlu bir etkisi olanlara mektup yaz. Her ikisi de kim olduğunu şekillendirdi.

3.Minnettarlık Ve Meditasyonu Serbest Bırak

Çoğu insan için zor olan bir meditasyon, seni incitenlere ulaşmaktır. Bu uygulama tam da bunu yapmana yardımcı olur.

– Sessizce otur, vücudunu gevşet. Savunmasız ol. Yıllar boyunca kendi hayatını korumadaki rolünü anlayarak başla.

– Şimdi, hem iyi hem de kötü etkileri olan insanları hayatına dahil etmeye başla. Sonra daha derine dal ve büyük hasara neden olanları bul. En çok onlara nezaket ve sevgi ile ulaş.

– Hayatındaki her deneyime ve oyunculara şükranlarını ilet. Şükrettikçe ağırlıklar kaldırılır. Hayatında bir şeyler değişmeye başlar. Meditasyon yapmadan acı çekmek yerine, geçmişi olduğu gibi anlayabilir ve şükürler olsun ki onu serbest bırakabilirsin. Artık kendini nasıl koruduğuna odaklanabilir ve bunu yapmaya devam edebilirsin.

4. Mantra Meditasyonu

Ne kadar sıklıkla olumsuz yaşam koşullarına yöneldiğini fark ettin mi?

Mantra meditasyonu ile, hayatındaki bu toksik yuvalara olumlu yönleri tekrar söyleyebilirsin. İyiyi tanımasan bile, oradadır. Genellikle olumsuzluğun çamuru ve ağırlığıyla kaplanır.

Barışçıl bir şekilde savaşmak için bu uygulamayı kullan.

– Tüm meditasyonlarda olduğu gibi, başlamak için rahat bir yere ihtiyacın var. O yeri bul ve rahatla.

– Tüm rahatsızlık olasılıklarını ortadan kaldırarak merkezini bul. Telefonunu kapat, kapıyı kilitle ve evdeki herkesin süreci bölmemesi gerektiğini bildiğinden emin ol.

– Burnundan nefes al, ardından ağzından nefes ver. Her zaman derin derin nefes al, göbek deliğini omurgana bastırdığını hayal et ve şu mantraları tekrarla;

– Yaşadığım için minnettarım.

– Bir evim olduğu için minnettarım

– Bir işim olduğu için minnettarım

– Sevgi dolu bir ailem olduğu için minnettarım

– Doğayı görme vizyonuna sahip olduğum için minnettarım.

– Kuşların şarkısını duyacak kulaklarım olduğu için minnettarım.

– Her enfes ve güzel şeyin kokusunu alabildiğim için minnettarım.

– Evcil hayvanlarım için minnettarım

– Sahip olduğum yiyecekler için minnettarım

Your Page Title

Hayatındaki tüm küçük, büyük ve harika şeyler için şükrettikçe, olumsuz yönlerin ona kıyasla küçülmeye başladığının farkına varırsın.