Karmik Borç Nedir? Karmik Borcun Hayatını Etkileyebileceğinin 4 İşareti

Hepimiz karmayı duymuşuzdur. İyi şeyler yaparsan, sana iyi şeyler olur ve bunun tersi de geçerlidir. Peki ya karmik borç?

Bu biraz daha karmaşık bir kavramdır. Karmik borç, yaşamın boyunca devam eden olumsuz kalıplar ve temalardır. Geçmiş yaşamlardan biriktiği, bu yaşamda ilerlememizi engellediği söylenir.

Karmik borcun ne olduğunu anlamak için başlangıca – karmaya geri dönmeliyiz.

Karmik Borç, Karma ve Reenkarnasyon Nedir?

Karmaya inanıyorsan, o zaman karmik borcu anlamak için ödersin. Öyleyse önce, karma ve kökenlerini inceleyelim.

Çoğu insan, pozitif karmanın iyi şeyler yapmaktan, negatif karmanın ise kötü olmaktan geldiğini bilir. Karma hakkında ilginç olan şey, yaşam boyunca ilerledikçe, istersen iyi ve kötü karmanın kredi ve borçlarından oluşan bir defter oluşturmamızdır.

Bu nedenle, karmik defterimizin bir tarafında pozitif kredilerimiz, diğer tarafında negatif borçlarımız var. Bilinmesi gereken diğer önemli faktör ise bu kredi ve borçların sayısal bir değere sahip olmasıdır ve buna karmik borcumuz denir.

Fakat herhangi bir karmik borcumuz olup olmadığını nasıl bilebiliriz ve bunu nasıl geri ödeyebiliriz? Bütün karma kavramı, Budistlerin reenkarnasyona olan inancından gelir. Ruhun, önceki yaşamından dersler almak için tekrar tekrar geri döner.

Bu inançlara göre, ruhsal yolculuğuna devam ederken, sadece kendi eylemlerinden değil, başkalarından da karmik borç ve kredi kazanacaksın.

Manevi yolculuğun ancak defterinde sıfır bakiyeye sahip olduğunda tamamlanır. Reenkarnasyona inananlar, bu sıfır dengeye ulaşmak için birçok yaşam boyunca seyahat etmen gerekebileceğini iddia ediyorlar.

Karmik Borç Sayıları Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

Karmik bir borcun hayatını etkileyip etkilemediğini belirlemenin yolu, karmik borç numaranı hesaplamaktır. Endişelenme, göründüğü kadar zor değil.

İşte yapacağın şey.

Dört adet karmik borç numarası vardır – 13, 14, 16 ve 19. Her sayı, hayatında derslerin öğrenilmesi gereken bir alanı temsil eder.

Bu karmik borç sayılarından etkilenip etkilenmediğini görmek için numerolojinin üç alanını kullanıyoruz:

Doğum günü

Kişilik numarası

Hayat yolu numarası

Bazı durumlarda, hayatında karmik bir borç numarasının ortaya çıktığını görebilirsin. Örneğin, doğum günün 14 ise, karmik borcunun 14 olduğunu hemen anlamalısın.

Ama ya 2‘sinde ya da 5‘inde doğduysan? Birçoğumuzun tek bir numarası var veya hesaplama tek haneli bir sayıda ortaya çıkabilir. Soru şu ki, 13, 14, 16 veya 19‘u nasıl bulucam.

Demek istediğim bu.

Bunlar, karmik borç numaralarını toplayan tek hanelerdir:

4 = 13 (1+3)

5 = 14 (1+4)

7 = 16 (1+6)

1 = 19 (1+9=10=1+0=1)

Doğum günü

13, 14, 16 veya 19‘da doğduysan, bu otomatik olarak karmik borç numarandır.

Aksi takdirde doğum gününün numarasını ekleyin, örneğin 5‘inde doğduysan 5 = 1+4 yani numaran 14‘tür. 8‘inde doğduysan karmik borç numaran yoktur.

Kişilik Numarası

Kişilik numaramız, kendimizi dünyaya sunma şeklimizi temsil eder. Doğduğumuz gün ile doğduğumuz ayın sayısı toplanarak hesaplanır.

Örneğin, 14 Şubat‘ta doğan bir kişi şunu hesaplar:

1+4+0+2= 7

7, 1+6 = 16 numaralı karmik borcu temsil eder.

Yaşam Yolu Numarası

Son olarak, doğum gününü, ayını ve tam yılını ekleyerek yaşam yolu numaranı hesapla.

Örneğin, 22 Ocak 1971‘de doğan bir kişi şunu hesaplar;

2 + 2 + 0 + 1 + 1 + 9 + 7 + 1 = 23 = 2 + 3 = 5

5, 14 numaralı karmik borçla ilgilidir.

Dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta; Hayat yolu sayıların 11, 22 veya 33 olarak hesaplanıyorsa, onları olduğu gibi bırakmalısın. Bu sayılar ana sayılardır ve son derece önemli ve güçlü olduğuna, karmik borçla ilgili olmadığına inanılır.

Karmik Borç Sayıları Ne Anlama Geliyor?

13 = Tembellik

13 sayısı önceki yaşamdaki tembelliği temsil eder. Belki başkalarının senin için işi yapmasına izin verdin ya da başkalarının sıkı çalışmasından faydalandın.

Bu numara sana büzülme zamanının bittiğini söylüyor. Zor işi yapmak, başkalarından kredi almamak ve bir projeyi başlattığında bitirmek zorundasın.

14 = Kontrol

Anksiyete ve panik atakların var ve her terapist sana ne istediğini sorduğunda söylediğin tek şey kontrol olacaktır.

Panik atağın ortasındayken kendini savunmasız olarak düşünmekten hoşlanmazsın. Hayatında 14 sayısı belirirse, önceki yaşamında başkalarını kontrol edebilir ve manipüle edebilirdin. Şimdi, bu hayatta, kontrolü bırakmayı öğrenmelisin.

16 = Ego

16 sayısı ego ile ilgilidir. Narsisizmi, yetkilendirmeyi, yeteneklerini abartmayı ve önceki yaşamında başkalarına tepeden bakmayı temsil eder.

Bu hayatta, daha alçakgönüllü ve zarif bir yaklaşım uygulamalısın. İnsanları yargılamamayı veya bazılarını bir kaide üzerine koymamayı, değerini bilmeden görevden almamayı öğrenmelisin.

19 = Bencillik

Önceki yaşamlarda, yalnızca kendi ihtiyaçlarınla ilgilenebilirdin. Bu, amaçlarına ulaşmak için başka insanları kullanmak, dolandırıcılık yapmak, aşırı alkol kullanmak, aile veya arkadaşlardan yararlanmak şeklinde kendini göstermiş olabilir.

Bu hayatta, 19 sayısı üstesinden gelinmesi en zor olanıdır. Nimetlerini sayarak, sahip oldukların ve hayatındaki insanlar için şükrederek başla. Mücadele edenler için gönüllü ol, kıtlık ve savaşın nedenlerini öğren ve zamanını kendine fayda sağlamak için değil, bu mücadeleleri öne çıkarmak için kullan.

Karmik Borcun Hayatını Etkileyebileceğinin 4 İşareti

Karmik bir borcun hayatını etkileyip etkilemediğini görmenin en kolay yolu, hayatında tekrar tekrar ortaya çıkan kalıpları veya temaları aramaktır.

Her zaman aynı kötü niyetli ilişkilere mi giriyorsun? Bir kaygı döngüsüne mi takıldın yoksa kurtulamadığın bir fobin mi var?

Bu kalıpları tanımladığında, karmik borcunun nerede olduğu netleşir. O zaman bu konuda bir şeyler yapabilirsin.

Hayatındaki Engeller

Önceki yaşamlarda kısayollar aldıysan veya başkalarının sıkı çalışmasının kredisini aldıysan, şimdi bunun için para ödüyorsundur. Ne yaparsan yap, her zaman yolunda bir engel var gibi görünüyor.

Bazen vazgeçecek gibi hissedersin. Sonuçta, amaç ne? Ne yaparsan yap, her zaman bir şeyler yoluna girer veya ters gider. Sinirlisin, maksimuma kadar gergin hissediyorsun.

Şimdi odaklanma, sıkı çalışma ve azim zamanı. Başarabilirsin, sadece kısayollara girme ve pes etme.

Bağımlılıklar

Önceki yaşamında başkalarının pahasına özgürlüğün tadını çıkarmak şimdi sana musallat olmak için geri döndü. Geçmişte aşırıya kaçarak yaşadın ve özgür olmaktan, sorumluluklardan ve sorumsuz davranarak zevk aldın.

Bu yaşamda senden özgürlüğünü kısıtlaman isteniyor. Hareketlerinde kısıtlısın. Bu, insanlara veya maddelere sağlıksız bir bağımlılığa yol açabilir. Bunun yerine, hayatına biraz yapı kat ve korkularınla yüzleşmeyi öğren.

Özverili

Yardıma ihtiyacı olan insanlara ilgi duyuyor musun? Karmik borcu 16 olanlar, nedenini bilmeden çoğu zaman muhtaçlara yönelebilir. Reenkarnasyon inançlarına göre bunun nedeni, önceki yaşamlarından gelen bencil ego borcunu ödemeleridir.

16 sayısıyla ilgili karmik borcun bir başka işareti de ruh arayışıdır. Bu, eskiyle çıkan ve yeniyle girenlerin sayısıdır. Ego geçmişin kibrini bırakmaya istekliyse, ruhsal yolculuğunda ilerlemeyi öğrenebilir.

İstismarcı İlişkiler

19 sayısı, bağımsızlık ve kişisel güçle tek başına ayakta durmayı öğrenme ihtiyacını temsil eder. Toksik, taciz edici ilişkilere girdiğini fark edersen, bunun senin kontrolünde olduğunu anlamanın zamanı geldi.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Yardım isteyebilirsin, saldırgan davranışlara katlanmak zorunda değilsin ve ayrılacak kadar güçlüsün.