Kayıp Bir Ruh Olabileceğine Dair 5 İşaret

Her şeyden önce mantığa ve rasyonel düşünceye değer veren bir dünyada, kendilerini kaybolmuş bir ruh olarak hisseden birçok kişinin olması şaşırtıcı değildir.

Kayıp bir ruh, sezgileri ve içsel rehberliği ile temassız hale geldi. Ölçülemeyen veya test edilemeyen herhangi bir şeyin sahte veya sanrısal olarak reddedildiği bir dünyada, bu şaşırtıcı değildir.

İçsel benliğimizin göz ardı edilmesiyle, egonun arzularına fazla odaklanıyoruz. İhtiyaçlarımızı karşılamak ve sorunlarımızı çözmek için maddi dünyaya bakıyoruz. Ancak hayatın büyük sorusunun cevapları dünyanın dışında değil, içinde yatıyor.

Kayıp bir ruh olup olmadığını anlamanın birkaç yolu var. Daha da önemlisi, sezgilerinle tekrar temasa geçmenin, yüksek benliğinden veya ruhundan rehberlik almanın ve hayatını daha neşeli bir şekilde yaşamanın bir yolunu bulmanın birçok yolu vardır.

Burada Kayıp Bir Ruh Olduğunu Gösteren Bir Kaç İşaretten Bahsedeceğim

1. Düşük Ruh Hali

Düşük ruh hali, sağlık sorunlarından kedere ve kayba kadar birçok şeyin işareti olabilir. Bununla birlikte, belirgin bir sebep olmaksızın sürekli düşük bir ruh hali yaşamak, kayıp bir ruh olduğunun işareti olabilir. Hayatımızı bizim için anlamlı bir şekilde yaşamadığımız zaman, enerji ve coşku kaybederiz.

Duyularımız donuklaşıyor ve başımızın üstünde ağır bir bulut varmış gibi hissediyoruz. Ciddi depresyonun profesyonel yardıma ihtiyacı olacak, ancak bakış açımızı değiştirerek ruh halimizi yükseltebiliriz.

Günlerimiz kötü gittiğinde ve kendimizi ağır hissettiğimizde, bize neşe getiren şeyleri düşünmeye başlamalıyız. Dikkatimizi hafif ve neşeli bir şeye, hatta çok küçük bir şeye kaydırabildiğimizde, bakış açımız genellikle dönüştürülür. Daha sonra bu ışık veren kaynaklar üzerine inşa edebiliriz.

İlk başta, bize neşe getiren şeylere odaklanmak çok zor olabilir, ancak uygulama ile daha kolay hale gelir. Bu alıştırmada önemli olan, sana gerçekten neşe getiren ve seni aydınlatan bir şey seçmektir.

Birçok insan yeni bir hobi edinmenin işe yaradığını, yada ilham verici bir şeyler okumanın işe yaradığını biliyor.

Şükretme veya sevinç günlüğü başlatmak ve her gün sana neşe getiren üç şeyi yazmak da şaşırtıcı derecede etkili olabilir.

2. Kaygı

Korku, yüksek benliğimizle uyum içinde olmadığımızın ve egoyla çalıştığımızın açık bir işaretidir. Ego korkularla doludur – yeterince iyi olmama korkusudur. Ego değişimi sevmez; bazı şeylerin aynı kalmasını sever. Ego kontrol altında olmayı sever. Ego, her şeyin olması gerektiğine karar verdiği gibi olmasını ister ya da bir çöküşe girer.

Endişemizin çoğuna neden olan şey budur. Koşullar veya diğer insanların davranışlarından rahatsız olduğumuzda, bu her şeyi kontrol etmeye çalışan egodur. Ego, bunun benim başıma gelmemesi gerektiğine ya da bir insanın bu şekilde davranmaması gerektiğine karar verdi.

Endişemiz, dış koşulları kontrol edemediğimiz ve olacak her şeyi tahmin edemediğimiz için geliyor. Başımıza gelebilecek şeylerle başa çıkabileceğimize güvenmiyoruz ve bu bizi korkutuyor.

Anksiyete ile başa çıkmak kolay değildir ve düşük ruh halinde olduğu gibi bazen profesyonel yardım gerektirir. Bununla birlikte, başımıza gelenlerle başa çıkabileceğimizi anlamak önemli bir faktördür. Egomuz dünyadan korkuyor ama ruhumuz korkmuyor.

Yüksek benliğimiz, dünyada hiçbir şeyin gerçekten ruhumuza dokunamayacağını ya da ona zarar veremeyeceğini anlar. Sezgilerimizle veya daha yüksek benliğimizle olan bağlantımızı geliştirmek için teknikler kullanmak, dünyadaki güvenlik duygumuzu güçlendirebilir. Yoga, meditasyon, günlük tutma veya resim birçok insana yardımcı olur.

Diğerleri için doğada yürümek veya bahçecilik yapmak doğru görünüyor. Yine, ruhunla olan bağlantıyı yeniden kurmana yardımcı olacak yolları denemen gerekebilir. Mümkün olduğu kadar negatif insanlar, durumlar ve haberler kaçınmak da korku ve endişelerimiz sakinleştirmek için yardımcı olabilir.

3. Savunmasızlık

Hayatımızı ruhtan ziyade bir yerden ya da egodan yaşadığımızda, eleştiriyi kabul etmeyi çok zor buluyoruz. Herhangi bir eleştiri, en küçük bile olsa, egoya bir saldırı gibi geliyor. Ego bu tür saldırılara karşı kendini savunacaktır. Ruhumuz savunmaya geçmiyor. Kendini savunma ihtiyacı hissetmez, çünkü olması gereken her şeyin bu olduğunu bilmek güvenlidir.

Yüksek benlik ya da ruh, dünyadaki pastadan adil bir pay almak için savaşan ayrı varlıklar olmadığımızı bilir. Ruh, hepimizin hem yaratan hem de yaratılan yaratılışın bir parçası olduğumuzu bilir. Bu nedenle, başka bir kişiyi düşman olarak görmek sadece bir kendinden nefret biçimidir.

Kendini eleştiriye karşı çok hassas bulursan veya kendini sık sık savunuyorsan, ne savunduğunu kendine sor. Doğru olması gerekir mi? Duruma bakmanın farklı bir yolu olabilir mi? Diğer kişinin bakış açısından görebiliyor musun?

Bu, başkalarının bize karşı kötü davranmasına katlanmak zorunda olduğumuz anlamına gelmez. Fakat ortaya çıkan sorunları egonun savunmasına izin vermeden halledebiliriz. Bunun yerine, ihtiyacımız olanı korkudan ziyade sevgi dolu bir yerden isteyebiliriz.

4. Kapalı Fikirlilik

Eğer bir düşünce tarzına takılıp kalırsak ve başka bir olasılığa açık değilsek, bu kayıp bir ruh olmanın başka bir işareti olabilir. Yine, ego genellikle bu tür dar görüşlülükten sorumludur. Ego yanlış olmaktan nefret eder ve fikrini değiştirmek zorunda kalmaktan nefret eder. Bu nedenle, görüşlerinin doğru olduğunu kanıtlamak için çok fazla enerji harcayacak ve alternatifleri bile düşünmeyecek.

Daha açık fikirli olmayı öğrenmek hayatımızda her türlü olasılığa izin verebilir. Daha açık fikirli olmanın birçok yolu vardır. Okumak için farklı türde kitaplar ve makaleler veya konuşacak farklı türde insanlar seçmek daha açık olmamıza yardımcı olabilir.

Mutlaka fikrimizi değiştirmek zorunda değiliz, ama onlara bir çatlak açmalı ve dünyayı görmenin diğer olası yollarına bakmalıyız.

5. Sıkışmış Hissetmek

Bazen, egonun arzularını takip etmekte sıkışıp kaldığımızda, daireler çiziyormuşuz gibi hissedebilir ve hiçbir yere varamayız. Ne kadar uğraşırsak uğraşalım, hayatımızda ilerleme kaydedemediğimizi hissedebiliriz.

Aynı hataları tekrar tekrar yapmaya devam ediyormuşuz gibi de görünebilir. Örneğin, bir egzersiz rejimini tekrar tekrar başlatmayı deneyebiliriz, ancak asla devam ettirmeyi başaramayız. Ya da tekrar tekrar aynı tür ilişkilere girdiğimizi görebiliriz, sadece aynı nedenlerden dolayı başarısız olmaları için.

Sıkıştığımızı hissettiğimizde, bunun nedeni korkumuz, endişemiz, depresyonumuz veya aklımızı açamamamız olabilir, bu nedenle bu sorunları ele almak doğal olarak çözülmemize neden olabilir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Bazı insanlar bütün hayatlarını bir gecede değiştirir ve bu işe yarayabilir, ancak çoğumuzun yavaş yavaş başlaması, küçük değişiklikler yapması ve güvenimizi arttırması gerekir. Sezgilerimizi dinlemeyi öğrenmek ve ona göre hareket etmek, ayrılmamıza yardımcı olacak doğru yolu bulmamıza yardımcı olabilir.