Manevi Farkındalığınızı Arttırmanın 5 Yolu

Tüm manevi farkındalık kavramı, daha yüksek bir ilahi güçle bağlantı kurmakla kalmaz, aynı zamanda doğayla ve kendinizle de bağlantı kurar.

Bu bağlantıyı kurduğunuzda, hayatı tamamen farklı bir bakış açısıyla göreceksiniz. Çok gelişmiş bir manevi farkındalık duygusu olan insanlar genellikle depresyon, manipülasyon ve kontrol açısından daha az eğilimlidir. Ayrıca, gerçekten mutlu olmanın ne demek olduğunu genellikle anlarlar.

Manevi farkındalığınızı arttırmanıza yardımcı olacak beş teknik:

Teknik 1: Ruhunuzla İletişim Kurmayı Öğrenin

Ruhunuz, farkındalığınızın ve hatıralarınızın bir kısmını tutan bir enerji varlığıdır. Onun bedeni, vücudunuzu hareketlendiren şeydir. Başka bir deyişle, fiziksel bedeniniz ruhunuzu barındırmak için bir araç gibi hareket eder, böylece maddi alemde yaşamanın ne demek olduğunu deneyimleyebilir. Bu nedenlerden dolayı, ruhunuz sizin gerçek kimliğinizdir. Vücudunuz gerçek kimliğiniz değildir.

Ruhunuzla iletişim kurabilmek için zihninizi nasıl sakinleştireceğinizi, böylece ince sesi duyabildiğiniz ve içinizdeki hissi duyabileceğinizi öğrenin. Zihninizi sakinleştirmenin harika bir yolu nefes egzersizleri yapmaktır. Ayrıca meditasyon da ruhunuzla iletişim kurma yeteneğinizi güçlendirmek için bir başka harika tekniktir.

Teknik 2: Bolca Uykuya Dalın

Her gece en az 6 ila 8 saat uyumayı mümkün kılan bir program oluşturun. Bu programı oluşturduktan sonra, buna bağlı kalmaya çalışın. Her gece çok fazla uyumanın vücudunuzun yorgunluktan iyileşmesini sağladığını değil, aynı zamanda düşüncelerinize odaklanmanızı kolaylaştıracağını da görmezsiniz. Düşüncelerinizin kontrolünde kalmak, ruhsal farkındalığınızı arttırmak için önemlidir, çünkü düşünce, realitenizi inşa eden enerji varlığıdır.

Tekniği 3: Doğada Zaman Geçirin

Yaşamın sırları doğaya gömülüdür. Eğer ruhsal farkındalığınızı, yaşamın ne olduğunu anlayabilmeniz için arttırmak istiyorsanız, doğayı incelemelisiniz ve onunla nasıl uyumlu yaşayacağınızı öğrenmelisiniz. Doğa ile bağlantınız güçlendikçe, manevi farkındalığınız da artacaktır. Bunun nedeni, doğal çevrenizden daha fazla haberdar olduğunuzda, işlerin neden böyle olduklarını görmeye başlamanızdır. Bu farkındalık, kim olduğunuzu ve neden burada olduğunuzu anlamanıza yardımcı olabilir.

Teknik 4: Olumlu Kalın ve Sıkça Gülün

Kahkaha, sağlıklı bir zihin ve bedenin önemli bir parçasıdır. Gülünce, ruh halinizi otomatik olarak artıran ve fiziksel sağlığınızı iyileştiren bir kimyasal salgılarsınız. İyi bir kahkahadan sonra, sık sık sorunlarınızın artık çok büyük görünmediğini ve olumlu bir tutum sergilemenize neden olduğunu göreceksiniz. Çok gülen bir insan olmanın en güzel yanı, kahkahaların bulaşıcı olduğudur. Güldüğünüzde etrafınızdaki insanlar daha iyi hissedecekler ve çok yakında herkes daha mutlu ve ruhsal olarak birbirine bağlı olacak.

Teknik 5: Epifiz Bezinizi Etkinleştirin

Epifiz bezi, beyninizin merkezinde bulunan güçlü ve gizemli küçük bir bezdir. Bu küçük bez ayrıca üçüncü veya zihin gözü olarak da adlandırılır. Epifiz bezinin mistik özelliklere sahip olduğuna inanılmaktadır. Birçok ruhsal öğretmen, ruhsal alemi görebilme yeteneğine sahip olduğuna ve “ruhun yeri” olduğuna inanır. Epifiz bezi, kafanın içindeki ruhu vücudun geri kalanına bağlayan kısımdır.

Epifiz bezi düzgün çalıştığında, ruh ve ruhsal alemlerinizle iletişim kurmak kolaylaşır. Uyanma sürecinde ve gözlerinizi hafifçe açmış olsanız bile, odanızı 360 derecelik bir manzara ile gördünüz mü? Bu 360 derecelik görünüm, epifiz bezinizin aktive edilmesinin sonucudur.

Yetişkinlerin çoğunda epifiz bezi, kullanım eksikliği ve kireçlenebilecek zararlı kimyasalların yutulması nedeniyle bir miktar etkin değildir. Epifiz bezine en zararlı sentetik kimyasallardan biri sodyum florürdür. Bu florür formu, gübre endüstrisinin atık bir yan ürünüdür. Florürün doğal hali genellikle yeraltı suyunda ve toprakta az miktarda bulunan kalsiyum florür olarak bilinir.

Your Page Title (#satışortaklığı)

Sodyum florür geleneksel diş macunlarında yaygındır. Epifiz bezi için sağlıksızdır, çünkü uzun süre sodyum floride maruz kaldığında epifiz bezinin kireçlenmesine neden olabilir.