Manevi Topraklama Teknikleri: Kendinizi Manevi Olarak Topraklama

Topraklama, dünyayla bağlantı kurarak ruhsal ve fiziksel enerjinizi dengelemek anlamına gelir. Topraklandığınızda fiziksel olarak burada ve şimdide olduğunuzu hissedersiniz.

Topraklanmış olmak, daha mutlu, daha sakin ve daha doyurucu bir yaşam sürmenize yardımcı olacak harika bir adımdır.

Psişik yeteneklerini geliştirmek isteyenler, şifacılar, enerji çalışmaları yapanlar, sezgilerini geliştirmeye çalışanlar, kendilerini stresli,endişeli ve depresyonda hisseden herkes için ruhsal olarak topraklanmış olmak oldukça önemlidir.

Bu insanlar özellikle kendilerini dengede tutmak için topraklama teknikleri uygulamalıdırlar.

Topraklama kesinlikle herkes için mükemmeldir ve hayatınızda sizi günlük olarak rahatsız eden bir dizi sorunla başa çıkmanıza yardımcı olur.

Bu videoda ruhsal olarak topraklamanın hayatınıza ne tür faydalar sağlayacağına ve kendinizi topraklamaya nasıl başlayacağınızdan bahsedeceğim.

Topraklanmaya İhtiyacınızın Olduğunu Gösteren Belirtiler

Eğer yaşamınıza ruhsal olarak dayanmıyorsanız, bunun etkilerini her gün hissedeceksiniz. Herkes topraklanmamış olmanın etkilerini farklı bir şekilde yaşar.

Belirti ve semptomlar her bireye özgü olacaktır. Topraklanmamış olmanın en yaygın belirtilerinden bazıları şunlardır:

– Yorgunluk
– Baş Dönmesi
– Hayattan Kopukluk
– Değişken Hisler
– Şaşkın Hissetmek
– Sağlıksız Hissetmek
– Konsantre Olma Zorluğu
– Unutkanlık
– Randevuları veya Diğer Önemli Şeyleri Unutmak
– Sersemlemiş Hissetmek
– Işığa ve Gürültüye Duyarlılık

Bunların hepsi, bireylerin sistemlerinde aşırı enerji harcadıklarında yaşayabilecekleri duyum ve hislerdir.

Topraklama Size Nasıl Yardımcı Olabilir

Ruhsal, sezgisel ve psişik varlıklar olarak, hepimiz diğer insanlardan ve çevremizden negatif enerji toplamaya duyarlıyız. Günümüzde, özellikle de bu modern, elektronik çağda, auralarımız psişik enkazları toplar.

Böylece enerji alanlarımız ve çakralarımız dengesiz hale gelebilir ve engellenebilir. Bu, hem ruhsal hem de fiziksel düzeyde odaklanmamızı ve günlük işleyişimize müdahale etmemizi sağlayabilir.

Topraklandığınızda, fiziksel olarak mevcut olduğunuzu ve dünyaya bağlı olduğunuzu hissedersiniz, bu da yaşam boyunca günlük yolculuğunuz sırasında ne olursa olsun dengeli ve merkezlenmiş hissetmenizi sağlar.

Topraklanmış bir kişi sarsılmaz, duygusal olarak sağlam ve kendisiyle barışıktır.

Topraklama Teknikleri

1.Kendinizi Bulun

Her şeyden önce, ruhsal olarak topraklanmış olmanın en önemli adımı, özünde kim olduğunuzu bilmektir.

Sadece bir yolculuğa çıktığımızın değil, karşılaştığımız insanların da farkında olmalıyız. Kendi duygularınızın, düşüncelerinizin ve enerjinizin aktif olarak farkında olmalısınız.

2.Yemek

Yemek yemek, topraklı kalmanıza yardımcı olacak harika bir tekniktir ve enerji çalışması yapanların bir okuma veya başka bir enerji hizmetinden sonra yemek yemesi yaygındır.

Bu size fiziksel bir bedeniniz olduğunu hatırlatır ve bundan daha fazla haberdar olmanızı sağlar.

Ayrıca, sindirim süreci, enerjinizi üçüncü göz çakranızdan ve taç çakranızdan uzaklaştırarak, sizi sakinleştirecek ve dünyayla yeniden bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

Kök sebzeler topraklamada özellikle yararlıdır. Çünkü dünyanın yüzeyinin altında büyürler ve böylece sizi yeryüzüne daha fazla bağlı hissettirirler. Ve elbette, kavrulduklarında ayrı bir lezzete sahiptirler! Kök sebzeler, sezgilerinizin donmasına neden olmayacak yüksek titreşimli gıdalardır.

Eğer, etrafınızda sebzeniz yoksa, umutsuzluğa kapılmayın! Elinizde olanı kullanın ve sizin için en iyi olanı görmek için farklı yiyecekleri deneyin.

3.Çikolata

Biraz çikolata manevi topraklama için mükemmeldir. Çikolata doğaldır ve kakao ağacı üzerinde yetişir, bu da onu manevi topraklama için harika bir dünyevi gıda haline getirir.

En iyi sonuçlar için çiğ, yüksek kaliteli çikolatayı deneyin. Genellikle geleneksel çikolatanızdan daha acı olur ama sundukları sağlık yararları ve topraklama özellikleri buna değer!

4.Doğaya Bağlanın

Bu, en eski ve en geleneksel topraklama şeklidir. Çıplak ayakla dünyaya bağlı olmak, kendinizi topraklamanıza yardımcı olmanın harika bir yoludur.

Dışarıda yalınayak yürümenizi ve dünyayı ayaklarınızın altında hissetmenizi gerektirir.

Ayaklarınızın altındaki dünyanın hissine odaklanırken çimde veya kıyıda yürüyün. Topuklarınızı yere sürün ve fiziksel dünyanın ne kadar muhteşem olduğunu hissedin!

Ayrıca bahçede vakit geçirmek de, topraklama için mükemmeldir! Bu yüzden dışarı çıkın, ellerinizi toprağa koyun, bir ağaca sarılın ve yeryüzüyle bütünleşin.

5.Tuz Banyosu

Tuzlar doğal iyileştirici özellikleri nedeniyle harikadır. Bunu suyun temizleme özellikleri ile birleştirin Hawaii tuzu, deniz tuzu veya Himalaya tuzu ile tuz banyosu yapmayı deneyin.

Ilık, suya bir bardak tuz ekleyin ve en iyi sonuç için 20-30 dakika suyun içinde bekleyin.

Negatif enerjinin etrafındaysanız, tuz banyosu bu enerjiyi sizden arındırmanın iyi bir yoludur.

Küvetiniz yoksa, bunun yerine duşta tuz bazlı bir vücut temizleme ürünü kullanabilirsiniz.

6.Meditasyon

Topraklamanın en iyi yöntemlerinden biri de meditasyon yapmaktır. Rahat bir sandalyede dik oturun ve ayaklarınızı yere koyun.

Ayaklarınızın, bir ağacın yaptığı gibi, sizi gezegenimizin derinliklerine demirleyen kökleri olduğunu hayal edin. Nefes alın ve enerjinizin dengelenmesine izin verin.

7.Hareket Edin

Kendinizi nasıl topraklayacağınızdan emin değilseniz, fiziksel aktiviteyi deneyin. Vücudunuzu hareket ettirmek hızlı bir şekilde topraklanmış hissetmenize yardımcı olabilir.

Egzersiz yapın böylece vücudunuzla bağlantı kurar ve aynı zamanda aşırı enerjiden kurtulursunuz. Ayrıca yoga da yapabilirsiniz bu sizi hem fiziksel hem de ruhsal olarak topraklar.

8. Kristaller ve Taşlar

Kristaller, etrafımızdaki her şey gibi, enerjiyi titreştirir. Topraklama kristallerinizi seçerken, sezginize güvenin. Karar verirken duyduğunuz ilk sese asla karşı çıkmayın.

Nihai topraklama kristali Hematit’tir. Sizi topraklayacak ve negatif enerjiyi ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır. Obsidyen ve Siyah Turmalin topraklama için kullanılabilecek diğer kristallerdendir.

Bu kristalleri mücevher olarak takabilir, kişisel olarak taşıyabilir, sık kullandığınız alanlara yerleştirebilir veya meditasyon yaparken kullanabilirsiniz.

9. Sorunları Ele Alın

Bazı durumlarda, altında yatan gerginlik ve direnç nedeniyle kendinizi manevi olarak nasıl topraklayacağınızı öğrenmek zor olabilir.

Bazen bireyler, mevcut olmakla birlikte gelen yoğun duygularla yüzleşmekten korkarlar. Bu korkuyu kendi yaşamınızda bulursanız, onu ele alın ve bütünsel bir şifacı, terapist veya meditasyon yardımıyla sorunlarınız üzerinde çalışın.

Topraklamanın Zor Olmasının 3 Nedeniyle Nasıl Başa Çıkarsınız

1. Fiziksel Olarak Rahatsızsınız.

Acı çektiğinizde veya çok yorgun olduğunuzda, topraklanmak zor olabilir. Kendinizi topraklamak bedeninizden haberdar olmanızı ve var olmanızı ister.

Bununla başa çıkmak için kendinizi topraklama ve mevcut olma niyetinizi sürdürün. Derin bir nefes alın. Sevginizi, vücudunuzdaki acı verici veya rahatsız edici yerlere gönderin.

Orada olmasına ve yanında bulunmasına izin verin. Bunun getirdiği huzuru hissedip hissedemeyeceğinize bakın.

Ayrıca iyi dinlendiğinizde topraklamanın çok daha kolay olduğunu bilin. Bazen erken uyumak en iyi seçimdir! Böylece sabahları tekrar topraklamak çok daha kolay olacak.

Kendinize karşı nazik olun ve vücudunuzun neye ihtiyacı olduğunu dinleyin.

2. Duygusalsınız.

Yoğun duygular yaşarken benzer bir şey olur. Bu duygularla mevcut olmak zor olabilir ve topraklama henüz bakmadığınız parçaları getirebilir.

Duygusal rahatsızlık ve topraklama ile ilgili sorun, bir kısır döngü haline gelebilmesidir.

Kendinizi iyi hissetmediğinizde, topraklanma zordur, ama topraklanmadığınızda, duygusal olarak daha savunmasızsınız.

Buradaki hile bunu tersine çevirmektir. Topraklandığınızda otomatik olarak daha huzurlu hissedeceksiniz. Topraklama doğal bir denge hissi getirir.

Derin bir nefes alın. Duyguların sadece vücudunuzdan geçen bir enerji olmasına izin verin. Bir kez odaklandığınızda, duygularınız büyüyor ve daha yoğunlaşıyor gibi görünecektir.

Duygularınıza izin vermeye devam ettiğinizde, en yüksek noktasına ulaşacak, daha sonra azalacak ve kaybolacaktır.

Duygu dalgası ilerlediğinde, kendinizi tekrar topraklayın. Huzuru ve yeni denge duygunuzu hissedin.

3. Bir parçanız Kırık Veya Yersiz Hissediyor.

Bazen topraklama zordur çünkü bir parçanız yersiz veya sevilmemiş hisseder. Burada olmak istemeyen bu parçayı iyileştirmek biraz zaman alır.

Dünyanın enerjisinin ve gücünün sizi desteklemek için her zaman orada olduğunu hatırlamak önemlidir. İlk dirençten geçtikten sonra topraklama daha dengeli ve merkezlenmiş hissetmenize yardımcı olacaktır.,

Your Page Title (#satışortaklığı)

Umarım bu ipuçları ilerlemenize, sorunlarınızla başa çıkmanıza,kendinizi iyi hissetmenize ve günlük yaşamınızda daha dengeli hissetmenize yardımcı olur.