Ruh Eşi İlişkisi – Bırakman Gereken 3 Şey

İçinde yaşadığımız bu evren, aşk nedeniyle var olan bir evrendir, çünkü aşk, tüm varoluşu düzen ve uyum içinde tutan en önemli şeylerden biridir. Aşk olmasaydı her yerde kaos olurdu. Bu nedenle her birimizin bir ruh eşi vardır.

Ruh Eşi Nedir?

Ruh eşi, derin bir fiziksel, duygusal ve ruhsal bağa sahip olduğun kişidir. Ruh eşlerinin amacı, hayatında sana sevgi, rahatlık ve mutluluk yağdırarak rehberlik etmektir.

Ruh eşin, hayran olduğun ve sevdiğin hayallerinin erkeği veya kadınıdır. Ruh eşinle tanıştığında, hayatının doğal ve zahmetsizce akmasını sağlayan birbirinizle karşılıklı bir bağı paylaşırken, yaşamın mutluluğunu ve bütünlüğünü hissedeceksin.

Herkesin bir ruh eşi vardır çünkü ruhunun iyileştirilmesi için varlar. Bununla birlikte, her zaman yanlış anlaşılmalara neden olursan ve partnerinle “bağlı” hissettiğin için hayatta kısıtlanmış hissedersen, o zaman şu soruyu sormanın zamanı gelmiştir: O gerçekten benim ruh eşim mi?

İşte “ruh eşi” ilişkin görünüşte artık devam etmeye değmiyorsa, sana yardımcı olacak ve aydınlatacak birkaç işaret:


1: Stresli ve Baskı Altında Hissediyorsun

Ruh eşin seni her zaman ve her yerde rahat hissettirmelidir, bu yüzden onlar senin diğer yarın olarak anılır. Çünkü bu ilişkinin hayatını “daha iyi” yapması gerekiyor.

Ama olmuyorsa, daha önce “ruh eşin” dediğin kişi olmadan hayata devam etmeyi düşünmenin zamanı gelmiştir. Çünkü o senin gerçek ruh eşin değildir.

Ruh eşini düşündüğünde her zaman baskı altında hissediyorsan, o zaman psikolojik ve muhtemelen fiziksel sağlığının bozulmasına neden olabilir.

Partnerinle bir randevuya çıkmaya zorlandığını veya buna mecbur kaldığını hissettiğin durumlar, onları görmek için heyecanlanmak yerine, baskı altında hissedebileceğinin bir işaretidir.

Heyecanın ortadan kalktığı bir zaman gelecek, ancak bir kişi gerçekten ruh eşinse, onu görmenin bir görev olduğunu hissetmeyeceksin. Çünkü birisi gerçekten ruh eşinse, her şey doğal olarak gerçekleşecek!


2. Her Zaman Kusurları Görüyorsun

Doğal olarak ruh eşini koşulsuz seviyorsun. Fiziksel görünümleri zamanla değişse veya ara sıra yargılamada eksiklikler yaşasalar bile, onları yine de seveceksin.

Bazen birbirinizi anlamasanız bile, bu süreçte birbirinizi incitmeden sorunları mümkün olan en kısa sürede çözmenin bir yolunu bulacaksınız.

Ruh eşi ilişkisinin anlamı budur – tam kabul ve anlayış.

Partnerini olduğu gibi kabul etmiyorsan, bu, birbirinize uygun olmadığınızın çok açık bir işaretidir. Yanlış anlamalarınızı aşamazsanız, bu ilişkiden vazgeçmen gerekebileceğinin başka bir işaretidir, çünkü partnerin ruh eşin olmayabilir.


3. Sevginiz Koşullu

Ruh eşi ilişkisinde olmadığının en belirgin işaretlerinden biri, yalnızca olumlu özellikleri nedeniyle eşini sevmendir. Gerçek aşk, partnerini en iyi şekilde göründüğü zaman sevmekle ilgili değildir. Peki onları tüm ‘farklı’ görünümleriyle sevebilir misin?

Bu soruya cevabın evet ise, doğru yoldasın demektir. Ama cevabın hayır ise, o zaman diğer kişinin ruh eşin olmadığı ihtimalini düşünmek isteyebilirsin.

Partnerini yalnızca iyi olduğu veya iyi göründüğü şeyler için seviyorsan, ancak zayıflıklarını ve hoş olmayan özelliklerini küçümsüyorsan, o zaman bu onun ruh eşin olmadığının kesin bir işaretidir.


Partnerin Ruh Eşin Değilse

Az önce tartıştığım 3 işaretten partnerinin ruh eşin olmadığını fark ettiysen, o zaman senin için daha büyük şeyler olduğunu bil!

Gerçek acıtır, ancak mutluluğun ve genel refahın pahasına ilişkine devam edersen daha fazla acı çekeceksin. Yüreğinde bir yalan yaşamanın ıstırabını uzatırsan yara izi daha derin olur.

Gerçeği görmek, sana hayal edilemeyecek miktarda gönül yarası vermek anlamına gelmez, ruhun için daha büyük iyiliğin farkına varmalısın.

Gerçek seni karanlıktan kurtarır ve karanlık yol boyunca, tünelin boşluğunun – gerçek ruh eşinin – sonunda parlayan bir ışık ışınının beklediğini bilmeni sağlar.


Her şeyin bir nedeni var

Partnerinden ayrılmanın, her birimizin kaçınmak istediği deneyimlerden biri olduğunu düşünebilirsin. Ama sonra tekrar, her şeyin bir nedeni vardır ve bu sebep bizim büyümemiz, olgunlaşmamız ve aşkın gerçekte ne olduğunu bilmemizdir. Mevcut ilişkinin ruh eşinle olmadığını bilmek, özgürlüğün anlamına gelir, aynı zamanda bir başarıdır, çünkü deneyim ve olgunluk sınavını geçtin.

Mevcut ilişkin, seni daha iyi bir insan haline getiren bir deneyimdir, bu nedenle senin ve gerçek ruh eşinin birbirinizle tanışma zamanı geldiğinde – işler tam bir uyum içinde mükemmel ve sorunsuz bir şekilde ilerleyecektir.


Gerçek Ruh Eşini Bulmak

Ruh eşini bulmak gerçekten kolay bir iş değildir, çünkü bu ilişkiyi geliştirmek, kalbine uyan ve yaşamda değerlerini paylaşan birini bulmakla birlikte zaman gerektirir.

Zaman ve tefekkür yoluyla, bir kişi senin ruh eşin olmadığında, başka bir kişinin, hayatının her birinin daha iyisi için sana deneyimler vermek için hayatına girmeyi beklediğini fark edeceksin.

Evet, gözyaşı dökmek, dünyanın sonu olduğunu düşünmek veya kendine partnerinin yerini alacak başka kimsenin olmayacağını söylemek normaldir. İnsan olmanın bu özü, duyguları hissetme ve duygularımız aracılığıyla öğrenme yeteneğidir.

Your Page Title

Bu üzücü duygular, hayatın karanlık boşluğunun ötesindeki ışığı görmemizin yolunu temizler ve uçurumda seni bekleyen birinin olduğunu bilirsin – Ruh Eşin.